if BB I i 9s^r StSss-i liet mooie winkelpanddat er op den hoek ran Nieuwen Dijk en \V uitdraai ver- rees, is een prachtig voorbeeld van wat er nog te bereiken is met verbetering der bebouwing in de oude stadsgedeelten ed M o ii en In mirt hi r een complex van D')4 woningendie ook al aardig de uitwendige voltooiing naderen. (tok aan den Singelweg is nauwelijks nog bouwgrond beschikbaar gebleven, in zulk een tempo werden er de pereeelen bebouwd. Met groote plechtigheid en onder belangstelling van het gemeentebestuur werd kortelings een gevelsteen onthuld in het nieuwe woningencrrmplez van Gemeen schappelijk Gelang. SR En zeg maar, dut zoo'n massale bouw niet grootsteedsch aandoet maar eventjes 154 en al dadelijk overtreffen de aan vragen deze getallen aanzienlijk. Zoodat aan nieuwe projecten nog altijd behoefte blijft. Die omvangrijke aanbouw wijzigt wel radicaal den plattegrond van Vlissingen, evenzeer als de sfeer en het leven der stad. En sommigen vragen zich af, of Vlissingen zich niet eenvoudig een stukje aan 't verplaatsen is of niet de oude stad zal leegloopen naar de nieuwe wijken. Dat dit niet het geval is. wordt deugdelijk genoeg bewezen door het feit. dat ook in de oude stad maar moeilijk een woning te vinden is. Alleen: er zou niet te lang geaarzeld moeten worden met 't moderniseeren van heel wat- oinlere woningen in de binnenstad, die anders in de toekomst niet gemakkelijk bij de huurders de ver gelijking met de nieuwere behuizingen zouden kun nen doorstaan. En menig conservatief huiseigenaar zou anders tot de ontdekking moeten komen, dat hij door zuinigheid juist zijn bezit verspeelde. Dat geldt zoowel voor de woon- als voor de, winkelhuizen. Weet u, wat een verrassend voorbeeld is van zulke moderniseering? De nieuwe winkel op den hoek van Nieuwen Dijk en Walstraat. Maar gelukkig is het bij lange niet het eenige. Er zijn tallooze steden, die na. den oorlog op een snelle uitbreiding hebben kunnen hogen. Maar de enorme, werkloosheid in alle bouwvakken is daar om te bewijzen, dat die na-oorlogsche opbloei van den woningbouw maar van korten duur is geweest. En Vlissingen zal dan ook door geen provinciestad op liet oogenblik worden geëvenaard in tempo en omvang van zijn stadsuitbreiding, (lelukkig. dat het een stadsbestuur bezeten heeft, dat ook en juist in tijden van depressie niet vergeten heeft, een stukje verder te zien dan zijn neus lang was'.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17