ZEEUWSCHE SPORT 19 De /eeuwen-de Baronie 7-6'. Met korf bale ijjers wisten de /eeuwen ten slotte van de Baronie te winnen. De wedstrijd was vanwege den wind en de koude weinig aantrekkelijk, al werden er ook verschillende doelpunten gemaakt.. Links: Ben der doelpunten van de Zeeuwen. Rechts De keeper van de Baronie weet uitloopend te redden. ■Buiten ons Zeeuwsche sportwereldje vielen aller- wegen groote beslissingen j.l. Zondag. Er wer den kampioenen geboren en clubs met beroemde namen zagen zieh teruggedrongen tot de onderste plaats van de ranglijst, waaraan nu eenmaal on verbrekelijk de degradatie-kans verbonden is. In de derde klasse won Vlissingen 2 van Eiland Boys en de rood witte reserves kunnen zich daardoor wel kampioen noemen, doch tot promotie komt het niet. Wel eenigszins ontmoedigend voor zoo'n elftal, als men van jaar tot jaar een goede prestatie levert en maar steeds niet hoogerop weet te komen. Een troost is het echter voor de spelers, dat zij steeds de eerst aangewezen reserves voor het eerste elftal zijn. De reserves van Goes wisten hun stadgenooten de Bovs te overwinnen in een belangrijken wedstrijd. I tissingen II behaalde Zondag in den wedstrijd tegen Eiland Boys, die nu de tweede plaats bezetten, een /linke overwinning en daarmee het kam pioen- schap van B. De huldiging van het elftal zal later plaats hebben. We kiekten in wedstrijd een aardig moment voor het doel van Eiland Boys, terwijl de bal juist over gaat. In Dramt Hotel Britannia organiseerde Puck Rochat-Nieuwenhuis met haar leerlingen een balletavond. Een foto van het kinderballet. Kog een moment uit dezen wedstrijd. Corner op het doel van de Baronie. In Zeeuwsch-Vlaanderen vielen geen verrassingen, daar de beide kampioenspreten denten het er goed afbrach ten. Terneuzen bracht 't tot een klaterende zege op IJzen- dijke, dat met liefst 9-0 ver slagen werd. De doelpunten- beluste toeschouwer kreeg dus waar voor zijn geld en Terneuzen zag den afstand tussclien Breskens en zichzelf gelijk blijven, omdat ook Breskens won en wel van Sluiskil. Dit was een veel zwaardere partij en heel wat lastiger klip voor Breskens. Zoo één doelpuntje verschil is maar heel krap en 't goal- tje had even gemakkelijk aan de andere zijde kunnen val len, vooral op '11 dag als den laatsten Zondag, wanneer 'n ijzige wind met sneeuw eu regenvlagen een geduchten invloed op 't spel uitoefent. Biervliet ging in Hulst om een overwinning. De Hulste naren werden met 4-2 gesla gen in eigen huis, wat weer eens een ander geluid is. Men kan van Hulst geen goeden indruk meer krijgen. De eene week verslaan zij een Sterker geachten tegenstander in een uitwedstrijd nog wel en de volgende week laten zij zieh op den kop zitten op hun eigen grasmatje, door een elftal, dat zij logisch gere deneerd dan toch zeker moesten kunnen klop pen. Aan het spel in de tweede-klasse-wedstrij den hebben de wind en de koude heel veel af breuk gedaan. Veelal kon men zich noch aun het enthousiasme, noch aan de kwaliteit van het spel verwarmen en zoo achtten De Zeeu wen en De Baronie bet maar het beste om het publiek wat genot en waar voor zijn geld te bezorgen door respec tievelijk zeven en zes doelpunten te scoren. Het is niet de eerste zonderlinge uitslag en liet zal ook wel niet de laatste zijn. R.G.S. behaalde'n wel verdiende overwinning o]i Breda in een wedstrijd, waarin de bezoekers slecht van hun meerderheid vóór de rust profiteerden. Het zal toch voor de derde-klasse-kampioenen, die Breda zullen moeten bestrijden in de promotie- en degrada tie-wedstrijden, niet meevallen om de Bredanaars er uit te krijgen en eerlijk gezegd zou dit, gezien het spel van deze ploeg, o.i. ook jammer en onver diend zijn. Het is geenszins uitgesloten, dat Breda volgend jaar met deze zelfde ploeg een goed figuur slaat. Ten slotte kon Zeelandia geen dienst bewijzen aan de stadgenooten Middelburg en moest de over winning aan R.B.C. gelaten worden. De groen-wit- zwarten gingen in een op liet eind nogal ruwen wed strijd met 4-0 ten onder. R.B.C. was wel aan zijn naam en eer verplicht.zoo'n overwinning te behalen en de kampioenskansen staan nog te mooi om die te verprutsen Doordat de wedstrijd Middelburg-Goes wegens terreinafkeuring niet doorging zijn R.B.C. en Mid delburg gelijk gekomen. Zij moeten nu nog tegen elkaar spelen in Middelburg, terwijl R.B.g. boven dien nog bij Vlissingen op bezoek moet, wat zeker niet gemakkelijk is. Middelburg krijgt behalve R.B.C. ook Goes nog thuis en daarvan kan wel gewonnen worden. De stand bovenaan is nu als volgt Middelburg 16 11 3 2 5222 .25 R.B.C16 10 5 1 45—18 25 Het zal er dus a.s. Zondag in de Nadorst spannen en Middelburg heeft daarbij o.i. de beste kansen. Mogen weer, publiek, terreinsgesteldheid meewerken om er een maximum aan spel en spanning uit te halen. We slaan de spelers als medewerkers even over. doch we hopen, dat zij onder de leiding van een be kwaam arbiter zich van weerszijden tot het uiterste zullen inspannen om op sportieve wijze de over winning te behalen. Moge de sterkste zegevieren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19