Esrh aan tie Stiver, 'n typisch Luxemburgsch stadie. mmu, Ie Vianden. Een historisch plekje, bij vele Gezicht op de stad Luxemburg en een der prachtige plantsoenen. Iierttgelijk paleis in de stad Luxemburg te werken. En at haar regeering inderdaad ook voortreffelijk worden geheeten bewijst wel 't unieke feit, dat haarjland sinds 1923 geen tekort op de begrooting vertoonde en dat het aantal werkloozen er bijkans nul if! Hiar ontgang niet de onderdanen is zeer onge dwongen dikwijls wandelt zij met haar gezin zij is mieder van zes kinderen door de straten der hoofdstad, eerbiedig gegroet door de voorbijgangers. Typeend is ook 't feit, dat men in nagenoeg alle Lusfïnburgsche hotels en restaurants de portretten kan echt Ik enr aantreffen van groothertogin Charlotte en haar [enoot Z.K.H. prins Félix van Bourbon-Parma. opvoeding van haar zes kinderen twee zoons er dochters gaat haar zeer ter harte en zij ziet inlijk toe, dat niets aan hun opleiding mankeert. Is enkele jaren resideert het groothertogelijk in 't weelderige paleis der stad Luxemburg, ds „Rae.thus". Door gebrek aan finaneieele midi clen was de groothertogin ertoe gedwongen haar 'erg, in Colmar, waar al haar kinderen geboren te verkoopen. t zij tot dezen stap bereid was niet 't minst het oog op de toekomst van haar kinderen haar in de achting der Luxemburgers zoo "iog(lijk nog doen stijgen. In dit paleis, in de stad Graag geziene gasten JWederlanders zijn graag-geziene gasten in Luxem burg. Voortdurend gaat ieder jaar een groot per- eentage onzer landgenooten de vaeantiedagen door brengen in dit aan natuurschoon zoo weelderig gezegende land. De hoofdstad Luxemburg met haar indrukwek- kend-mooie plantsoenen, met haar bovenstad en benedensteden, met haar breede bruggen over de diepe dalen, met haar zonnige, intieme pleinen, waaromheen talrijke hotels van wier daken in het zomerseizoen vroolijke vlaggen wapperen op den wind, neemt iederen bezoeker dadelijk voor zich in. Men kan er heerlijk wandelen en vooral de zomer avonden zijn er van groote bekoring. Bijzonder in trek is het bezoek aan de voormalige vestingwerken, die voor het grootste deel in de rotsen zijn uitgehou wen. Bekwame gidsen leiden er de bezoekers rond, want al te, gemakkelijk kan men in den doolhof van gangen verdwalen. Dit ondervond nog niet zoo lang geleden 'n Nederlandsch paartje, dat op huwelijksreis was. Urenlang hebben gidsen, politieagenten en militairen naar de vermisten gezocht en ten laatste Hierboven twee foto's van groothertogin Charlotte van Luxemburg. Op de bovenste ziet men haar met haar gemaal en zes kinderen. vonden zij hen gemoedelijk, naar 't scheen, op 'n kanon uit 't jaar 1792 gezeten! Maar meer nog dan de hoofdstad Luxemburg zijn de plaatsen Diekirch, Kcliternach, ('lervaux. F.ttel- briick als vacantieoorden in trek. waarbij ook Vianden niet mag worden vergeten, 'n oud bezit van 't huis van Oranje-Nassau, waar nog imposante slotruïnes staan. De Luxemburgers hebben het zegenrijk 1 «'stuur der vorsten van Oranje-Nassau nog niet vergeten in de hoofdstad staat 'n ruiterstandbeeld van koning Willem II en Nederland en z'n bewoners zijn liuu bijzonder sympathiek. Zonder twijfel zal 't eeuwfeest dit jaar nog meer dan gewoonlijk vele vacantiegangers lokken naar dit zonnige, milde, rustige land en dat 'n groot deel ervan Nederlanders zullen zijn, behoeft geen 1 u-toog! Luxemburg, zullen op 18 en 19 April a.s. de Luxem burgers van hun liefde en aanhankelijkheid aan hun populaire regeerders komen getuigen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21