ZEEUWSCH NIEUWS ZEEÜVVSCHE OMROEP 24 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten. in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit St. Maartensdijk, dat twee brillenkooplieden een oude dame opgelicht hebben. Hoewel we niet de aanleiding tot deze daad weten, noch op de hoogte zijn van het gewicht der dame, kunnen we toch niet anders zeggen dan dat deze heeren vol attentie zijn. Dit soort kooplieden bekijken wij thans door een anderen bril en indien 't ooit nog eens tot een algemeene her-ordening komt' in de maatschappij, zal men dezen menschen een galanteriezaak cadeau moeten doen l it Vlissingen seint men ons, dat de vergadering, die bijeengeroepen was om de Zeeuwsche luchtvaart te stimu- leeren. wegens afwezigheid van de uit- genoodigden mislukte. 't Schijnt dat de voorstanders der aviatiek geneigd zijn de dingen luchtig op te nemen, hoewel het ook mogelijk is, dat zij reeds voor het. idee. in een ver gaderzaal te moeten zitten, op de vlucht slaan Onze correspondent te Ternenzen meldt ons, dat voor 't eerst sinds het bestaan van het lager onderwijs in een school alhier tijdens het les-uur brand ontstond, die door snel ingrijpen der spuitgasten bijtijds gebluscht kon wor den. Leerkrachten en kinderen worden streng verhoord; vermoed wordt 11.1. dat met te veel vuur gestudeerd is! Heel Noord-Beveland staat in rep en roer. omdat op het land van een geacht ingezetene te Kortgene een uiterst zeld zame zilveren munt gevonden is van honderden jaren oud. Experts, die per speciale gelegenheid met wetenschap pelijk materiaal arriveerden, hebben uitgemaakt, dat men hier te doen heeft met een zoogenaamden Deventer gul den. die geslagen werd in deze Overij- selsche stad voor de Deventerkoek ont dekt was. Zeer spijtig is hel. dat het muntstuk beschadigd is. .Met den gaven gulden is 't tegenwoordig hopeloos gedaan! Tit (foes seint men ons, dat een raads lid gedurende «Ie vergadering plotseling vroeg tot een bijeenkomst met gesloten deuren over te gaan, omdat hij een ge heim te vertellen bad. De metaalbewerkersbond heeft ter stond laten vragen of het geheim "an den smid soms verklapt is. Nader vernamen wij echter, dat de vroede vader waarschijnlijk ontdekt heeft, dat men met liet water uit de Uoesclie vesten heel goed schrijven kan en dat hij de firma's Gimborn en Talens er voor interesseeren wil! De Drieweegsclie vroedschap besloot met verpletterende meerderheid, den bewoner van een gemeentelijk pand voortaan vrij watergebruik te geven. Dit als tegemoetkoming voor 't feit- dat 11a de restauratie van dit onder komen de lekkage verdwenen is! Wij vernamen uit Wemeldinge, dat men daar niet minder dan vijf personen in hechtenis heeft genomen wegens ver keerde practijken in den brillenhandel. Zoo 't aantal lieden met een „slecht ge zicht" in deze streken nog toeneemt is de justitie van plan tot stichting van een hulp-huis-van-bewaring over te gaan. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren! De brug mor het "tulion te Middel burg, die onge veer zes niuainleii ter ver nieuwing bij Koninklijke Mij. de Schelde heeft doorgebrachtis Donderdag weer terug in Middelburg gekomen en zal nu in de toekomst elect risch worden gedraaid. De brug arriveert tusschen t wee groote kranen op de plaats van bestem ming waar ze langzaam wordt neergelaten op 'l steunpunt 1 n tegen waardigheid aan vele belangstel lenden werd de vorige week te Vlissingen een der vernieuwde lokalen van de jeugdherberg Scheltest room op nieuw in gebruik ge nomen. Een foto tijdens de openingsrede van dr. Staverman, voorzit ter van de vereen iging. liet bestuur van de Vlissingsche jeugdherberg met burgemeester van Woelderen en een afgevaardigde van het hoofdbestuur in de keurig vernieuwde dagzaal hij den gezelligeu ouden haard. Het kinderkoor „De Jonge Stem" te Domburg vierde onlangs hel vijfjarig bestaan niet de opvoering van een serie sprookjes. Een tafereel met de jonge artisten van „De gelaarsde kaf'. s&Ba&si Op den feestavond van den Nat ionale n Bond van Handels - en Kantoorbedienden Mercurius a/d. Mid delburg werd met groot succes het blijspel De Firma Staat op Springen opgevoerd. fci mmtÊfê Onder Breskens strandde de vorige week een Franseh schip, „Fort dc Souville", dat ten slotte met sleep- bootassistentie kon worden vlot gesleept. Hel buis te Domburg, waarin dr kunst schilder JToorop lange jaren heeft ge woond, wordt thans gerestaureerd. De afdeeling Hulst en omstreken van den Nederlandschen R.K. Politiebond St. Mi chael vierde te Sas van Gent haar twintig jarig bestaan: de eerevoorzitter, burgemees ter 1nr. de Kerff van Sas van Gent, luisterde de plechtigheid met zijn aanwezigheid op.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24