OLIJFOLIE SCHFEFCBÈME Beter geschoren^ WE VRAGEN EVEN UW AANDACHT! .MAAKT HET SCHEREN TOT EEN GENOEGEN f De Paaschhaas spreekt: „Hier is Uw Paaschgeschenk! Van Droste natuurlijk 27 DANK ZIJ DE Het nieuwste boek van de Kennemer Serie „Te duur gekocht" door Agnes Sligh Turnbull een der grootste succesboeken van den laatsten tijd zal u deze week worden aangeboden. Gezien den enormen verkoop van 't voorgaande boek „Een vrouw in de branding" door Rachel Field, dat binnen veertien dagen finaal was uitverkocht, raden wij u stellig aan'uw be stellingen zoo spoedig mogelijk door te geven, opdat u niet zult worden teleurgesteld. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij u naar de gekleurde advertentie welke volgende week in ons blad zal verschijnen. panorama. f 1.62% f 7.6 abo HAARLEM, (Ut periodieken of )ns Zeeland post- rd weekblad. erschijni Doi Groot Rotterdam. 'sGrovenhag of f 0.12% per week. Franco per post f 1.71 jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijz ien zich uitsluitend te wenden tot het 51. Tel. Int. 13(166. Giro nr. 142700. AMSTERDAM V 35170. Giro nr. 07946. ROTTERDAM. Snuion-w, p 24. 1 elffoon Inn,,. 101981. 'sGRA\I:\I1AGL. Stationsweg 95 lel. In tere 111666. Giro nr. 45141. L 1111 (lil I olefin,n lutcrc. 15475. Giro nr. 149597. V HER CÖGEN BOSCH. Sttnioitrwng 27. l elrfonu lnlere. 42-4,. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. lel. latere. 5S51 Giro nr. 12469(1. V1.1SSINGEY. Bnd huisstraal I el. 1 Ami ti zoo goed willen zijn met mij mee te gaan.'" Herbert Neist dacht even na. „Weet n misschien wat hij mij te zeggen heeft juffrouw?" vroeg hij plotseling. „Jawel, meneer." Toen knikte Herbert Neist en stak zijn handen in zijn zakken. ..Ik weet het namelijk ook!" zei hij. „Maar wat uw vader mij ontnam, heb ik allang weer teruggewonnen. Ik ben vandaag rijker aan geld en goed, dan ik ooit vroeger ben geweest. Zeg uw vader dus. dat hij zich over mij "geen zorgen hoeft te maken. Ik had hem liet gebeurde toch al vergeven." Greta was echter niet tevreden met die grootmoedige woorden. „Och, alstu- blief," smeekte zij, „zou u hem dat zelf niet willen zeggen, meneer Neist?" Herbert Neist bleef aarzelen, maar de tranen in de oogen van hef meisje vermurwden hem eindelijk. ..Moefik terstond komen, juffrouw Krauerl vroeg hij zacht. ...la. ik zou er u heel dankbaar voor zijn. meneer Neist mijn leven lang dankbaar." ..Goed. dan zal ik met u meegaan," besloot hij. Toen zij het huis verlieten, liep Karei in den tuin te wandelen. Hij bleef staan en keek hen aan. Greta ving zijn blik op. maar zij sloeg terstond haar oogen neer. Zwijgend ging zij naast Herbert Neist den korten weg naar Imis. Aan de deur wachtte mevrouw Krauert hen op. Zij zag er ontsteld en terneergeslagen uit en speelde zenuw achtig met de sleutels, die zij in haar hand hield. Zij begroette haar huur man met een stom hoofdknikje en ging hein terstond voor naar boven. In de ziekenkamer was het stil. Dokter Rauschner leunde op een tafel, waarop een paar fleschjes met medicijnen ston den. Krauert lag aehterover in bed en zijn handen, waaraan eenige kostbare briljanten ringen schitterden, bewogen zich onrustig over de dekens. Het gelaat met de dubbele kin was bijna geel geworden en zijn oogen waren zwart omrand. Het was een zoo vreemd ge zicht. dat Herbert Neist het bijna niet herkende. Met een angstige uitdrukking ves tigde Krauert zijn blik op den grooten man niet liet witte haar. die op zijn lied toetrad. Herbert Neist was veel ouder dan hij. maar de jaren hadden hem noch gebroken, noch gebogen. „Meneer Neist. stamelde bij. ..I hebt mij laten roepen?" vroeg Herbert Neist. Dokter Rauschner wilde zich be scheiden 'terugtrekken, maar een hand beweging van den zieke hield hem tegen. „Blijf hier. dokter. Ik verlang dat 11 hierbij getuige zuil zijn. Ook mij n vrouw en Greta moeten hier blijven...." De anderen bleven onbeweeglijk staan en Krauert wendde zieb opnieuw tot zijn vroegeren principaal. ..Ik dank u voor uw komst, meneer Neist! Het ziet er slecht met mij uit en ik weet het...." Hij ademde plot seling snel en ging na een korte pauze voort: Ik zal het kort maken, meneer Neist. Luister wat ik u te zeggen heb. Ik heb u in vroeger jaren, toen ik directeur van uw fabriek was, inder daad bedrogen, zooals u reeds ver moedde. Opzettelijk heb ik de zaak naar een faillissement gedreven. Krauert s adem stokte even en zijn oogen werden verward. In het gelaat van Herbert Neist vertrok zich geen spier hij die bekentenisals een steenen beeld stond hij naast het bed. ..Het was mijn bedoeling de fabriek in eigen bezit te krijgen," ging de schuldige voort. „Daartoe beraamde ik een complot met den grossier in Frank fort, dien ik voor tweehonderdduizend mark aan artikelen leverde. Hij was echter nog niet goed voor duizend mark en toen bij de artikelen in lniis bad, verkocht hij ze onmiddellijk weer. De opbrengst deelden wij samen en korf daarop ging hij failliet. Dat faillissement had ook bijna het uwe ten gevolge en hierop had ik gerekend. Want ik wist dal u op dat moment slecht bij kas was en niet meer aan uw verplichtingen zou kunnen voldoen, als er van die groote vordering niets terechtkwam...." Weer zweeg Krauert een «ogenblik Toen hij voortging klonk zijn stem fluisterend. ..Ik bid u. alle bijzonder heden voorbij te mogen gaan. meneer Neist. I)e'beweegredenen van mijn daat waren hebzucht en afgunst. Ik heb t veel schade toegebracht in mijn betrek king: zoolang ik u ken heb ik u in stiltt gehaat, omdat u zooveel beter gesitu eerd was dan ik...." Op bet pafferige gezicht van den zieke parelden groote zweetdruppels en Greta trad naar het bed toe. om ze af te wissehen. Haar moeder stond aan bet voeteneinde en bedekte liet gelaat met de banden bij die beschamende bekentenis. an dien tijd dateert de veete tus- schen onze families, meneer Neist. Mijn misdrijf beeft vreeselijke gevolgen gehad, zoowel voor u als voor mij. Want die veete heeft ons allebei liet verlies van een zoon gekost. Maar dat heb ik niet kunnen voorzien Wordt vervolgd De heerlijke Droste paasc heitjes in kleur- PAASCHEITJES ALTIJD WELKOM Spaart plaatji a z oor bi album Ht t ll'atrr op JUBILEUM VERPA KKI.\'G 2 i.i .45,2 rr: 10.85,2 f. 0.45 Het is opvallend, de meeste mannen zien er tegenwoordig beter geschoren uit. Waarom? Omdat geen enkele baard te zwaar is voor Palmolive en duizenden mannen dan ook Palmolive- scheercrème gebruiken! Het geheim van de verzachtende werking van Palmolive is de overvloedige hoeveelheid olijfolie die hierin verwerkt is. Deze olie zorgt er eveneens voor, dat de huid na het scheren heerlijk zacht en soepel blijft. Maar dat is slechts één der redenen, waarom Palmolive-scheercrème zoo populair is. Er zijn nog vier andere: 1. Zij vermenigvuldigt zich 250 maal als schuim. 2. Maakt den baard in één minuut zacht. 3. Het roomachtige schuim behoudt 10 min. lang zijn kracht. 4. De fijne zeepbelletjes houden de haren rechtop, waardoor deze gemakkelijk kunnen worden afgeschoren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27