De millionuair maakt op het /eest te zijne» huize de verloving van zijn doclder Julia met Johnnie hekend. Direct daarop is de jongeman verdwenen, tot groote verbazing van alle gasten. Hoewel Joh n nie tot heel veel concessies bereid ■is, wil Julia van geen enkelen eisch afstand dooi. (Gary Grant en Doris Nolan). Johnnie voelt zich tij dens zijn verlovingstijd in de „speelkamer" van de meisjes meer op zijn gemak met, Linda (Ka tharine Hepburn) dan met z'n meis je temidden van al die uitgelezen deftigheden. HOLIDAY Ntel iedere man zal lith teleurgesteld voelen, als hem duidelijk wordt, dat het meisje, dat hg tijdens ifjn vacantia heeft leeren kennen, geen eenvoudig kind, doch een millionnairsdochter is. Gary Grant was dat echter in deze Columhia-k. C. Barnstgn-film wel en daarom alleen reeds is deze film amusant en origineel. Holiday is een van die gezellige films, zonder veel pretentie, doch die van het» begin tot liet eind een aangename en prettige sensatie bij de toeschouwers teweeg brengen. Goede artisten, zooals Gary Grant, Katharine Hepburn. Doris Nolan, Edward Everett Horton e.a. vertolken de voor naamste rollen en daar hun karakters voor deze gelegenheid tamelijk zuiver op elkaar zijn afgestemd, kost het niet veel moeite in het ove rigens tamelijk vreemde verhaal te gelooven. Vooral degenen, die niet bepaald bewonderaars zijn van het exclusieve Katharine Hepburn-type, kunnen aan deze film zien, dat. zij toch heusch wel een actrice is, die iets presteert. Zij speelt hierin voor het meisje, dat door een al te groote weelde om haar heen van alles walgt, wat maar met geldverdienen en rijkdom te maken heeft. Haar grootste ideaal is, eenmaal aan die omgeving te ont vluchten, doch daartoe ziet» ze geen kans. I)an komt haar jongere zuster meteen man opdagen, dien zij tijdens haar vacantie heeft leeren kennen. Hij is een tamelijk eenvoudige jongen, die niet gedacht had, dat het voorwerp zijner liefde tot de „high society" behoorde. Het voornaamste doel van zijn leven was, nog een paar jaar te werken en dan voor onbe- paalden tijd vacan tie te nemen in de vrije natuur, zon der eenige luxe, doch met voldoende middelen om er net te kunnen komen. Zijn uitverkorene blijkt dat ideaal echter allesbehalve te deelen. Zij wil in de „society" schitteren Langzaam maar zeker beweegt het verhaal zich dan ook in de richting, dat het tweetal, dat zich het meest tot elkaar aangetrokken gevoelt, ook werkelijk een paar wordt, zij het dan ook. dat een en ander een revolutie in het millionnairspaleis veroorzaakt. Het geheel is dan ook niet zoo zeer een „huiselijk" dan wel een „paleiselijk" conflict, met alle bekoor lijke opwinding van dien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34