BLOUSES ZORGENVOOR DE NOODIGE VARIATIE Elr zijn mensehen die vrij veel uitgaan, maar toch j eigenlijk niet veel avondjurken noodig hebben. Daarnaast zijn er echter ook een massa minder fortuinlijken, die maar hoogst zelden een pretje in den vorm van een gezellig avondje, schouw burgbezoek of etentje hebben en die tóch gedoemd zijn om voor dien doodenkelen keer nog voor vol doende variatie te zorgen. Heel eenvoudig omdat ze altijd in hetzelfde kringetje ronddraaien en daardoor telkens met iets nieuws te voorschijn moeten komen. Daarom is het uiterst practisch om er naast een gekleeden, langen rok, die ook in de nieuwe collec ties meestal weer sluik op <le heupen valt, verschil lende min of meer ge- kleede blouses op na te houden. Blouses, die des- gewenscht ook dienst kunnen doen bij het ge- kleede mantelpakje, waar mee men niet alleen bezoeken aflegt, doch ook menigmaal blijft hangen voor een huiselijk etentje. Blouses, die betrekkelijk weinig aan materiaal kosten en toch voor de zoo noodige variatie zorgen. De blouse van het eerste plaatje is gemaakt van zwarte tule, die overstrooid is met felge kleurde moezen. Langs den hals van de van voren sluitende, blouse prijkt een ouderwets aandoen de ruche van effen tule. Het tweede bloesje, dat onbetaalbaar zou zijn als men het klaar zou moeten koopen, wordt door onze zuiderburen graag zelf gehaakt en vormt dan een waardevolle bijdrage voor de garderobe, daar het vrijwel onverslijtbaar is. Het derde plaatje brengt een niemendalletje van wit organdie met heel smalle valencienne-kantjes, die we in Parijs zoowel in wit als in zwart zagen. Het vierde model kan moeilijk tot de meer gekleede blou ses gerekend worden, het is echter uiterst gedistin geerd in al zijn eenvoud. Ten slotte een der laat ste snufjes der haute cou ture. Blouse van ragfijne mousseline de soie met het zoo- geliefde Engel- sche borduursel, waarmee men tegenwoordig zelfs het groot avondtoilet garneert. De kleine strik jes zijn van iets donkerder bleu fluweel met een achterkant van zwart satijn. Vijf verschillende blouses voor één rok: Vijf blou ses, die meer of minder gekleed zijn en daardoor geschikt voor verschillende gelegenheden, die echter allemaal met den langen gekleeden rok gecombineerd kunnen worden en waarvan de meeste het ook uitstekend zullen doen bij. een mantelpakje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38