UWSC De keeper van B.B.O. wist verschillende gevaarlijke aan vallen, aj te slaan. Hen aanval op het Middélburgsche doel. gjÉÊ* t beter, omdat de middenlinie ficb zoo nil en dan iets *?gS meer uit de verdediging naar den aanval durfde te wagen. Bovendien zat R.B.C. er iets beter op en was iets sneller, wat het beste opviel als twee _sv spelers tegelijk opliepen om den bal te bemachtigen. De start der R.B.C.-ers was sneller en zij waren iets actiever. Hun plaatsen en'bal behandeling was wel iets zuiverder. Ook de verde diging van R.B.C. was over het geheel genomen beter te achten dan die van Middelburg. Het ver schil was echter niet zoo groot, dat R.B.C. de over winning verdiend zou hebben, maar wel was het, niettemin nog zeer slechte, spel van R.B.C. er wat aantrekkelijker door. Na de rust, toen het veld ten gevolge van een plasregen gedurende de rust doorweekt was, werd het spel er niet beter op. Middelburg speelde ver beneden z'n besten vorm en het spel van R.B.C. was ook lang geen open baring, al gelooven we dat Middelburg in een eventueelen beslissingswedstrijd 'n zwaarderen pluk zal hebben dan in het begin of halverwege het seizoen het geval zou zijn geweest. Het spel van de Roosendalers is vooruitgegaan in deze competitie en vooral door het enthousiaste aanpakken, dat ongetwijfeld voortkomt uit een gesterkt zelf vertrouwen, weet deze ploeg resultaten te boeken. Zoowel Middelburg als R.B.C. kunnen op tweeden Paaschdag van resp. Goes en Vlissingen winnen, al is de opgave van R.B.C. tamelijk zwaar. Een beslissingswedstrijdzou bij een gelijk resultaat noodzakelijk worden. Moge het dan een aantrekke lijker kijkspel worden dan de 1-i-wedstrijd van j.l. Zondag, welke niemand kon bevredigendan misschien den penningmeester van Middelburg, die nog een financieelen buit als dien van j.l. Zondag in het verschiet heeft. tot onprettige verhoudingen in het veld hebben geleid. Scheidsrechter Colen be- heerschte reeds door zijn eerste, resolute beslissing de spelers en was meteen ook jj het publiek, dat anders zoo graag zijn mondje roert, de baas en hij bleef twee maal drie kwartier de zaak volkomen H beheerschen. De leiding is in zoo'n wed- strijd een punt van veel belang, we geven er daarom de noodige aandacht aan en ook omdat over den wedstrijd zelf zoo heel weinig te vertellen valt. We kunnen slechts zeggen, dat het van begin tot einde een slechte wedstrijd is geweest, welke alleen enkele momenten van spanning gaf, doch geen moment mooi spel, dat een kampioen waardig zou zijn. Twee onmachtige aanvallen streden tegen twee versterkte verdedigingslinies. Zoo- ■g: wel Middelburg als R.B.C. speelde ver- dedigend en het leek of geen van beide alles op alles durfde te zetten. Er waren tijdelijke oplevingen in de aanvallen aan weerszijden en de beide doelen zijn aan groote gevaren ontsnapt, doch de kansen van de één zijn over het algemeen niet beter geweest dan die van de ander. De beide middenlinies faalden en daarom ook waren de aanvallen zoo weinig vlot en doortastend. Doordat de verdedigingen tot vijf man versterkt waren ontstond een te 'groote gaping tusschen de voor- en achterhoede. De binnen- spelers waren daardoor ge noodzaakt heel ver terug te Gort-gene komen om den aanval op te kunnen bouwen, waardoor de midvoor steeds met de twee L, ij. vleugel-spelers ten aanval moest. En dan li stuitte dit trio meteen op een verdediging -éf-lr van vijf man. Er zat op die manier geen SPflU! verband in de elftallen en het was bij A momenten een systeemloos getrap. In I B'flj schieten blonk de Middelburg-aanval nog l' HA boven de R.B.C.- dito uit, want deze I W laatste maakte het keeper Moens geen F T moment lastig, terwijl de R.B.C.-doel- I -1 j man enkele malen meer zijn kunnen jflV j' móest toonen, wat hem echter onbe- rispelijk afging en eenige open doekjes bezorgde. iM Over het algemeen was de opbouw van de aanvallen bij R. B. C. iets E^^HH Hort na de rust wist R.B.C. te doelpunten uit een séhermut seling voor het Middélburgsche doel. Ten slotte was het 'n herademing voorden Middelburg-aanhang, dat in de laatste minuten, gelijk kon worden gemaakt, en het enthousiasme was groot. I behaalde het kampioenschap in de overgangsklasse van den Z. V.B. Hoto van het elftal. Waarover zouden we het anders moeten hebben deze week dan over den wedstrijd Middelburg- R.B.C.* Geheel voetballend Zeeland had er immers al een week lang den mond van vol en de spanning was Zondagmiddag om half drie bij de enkele duizenden toeschouwers, die rond het veld geschaard stonden, ten top gestegen. De scheids rechter vond liet noodig de reeds opgestelde spelers en het duizendkoppige publiek een poosje te laten wachten en kwam ten slotte kalm aanwandelen. Misschien een manoeuvre om de opgekropte zenuwen wat te kalmeeren. Het ging in het begin van den wedstrijd ten minste tamelijk hard van stapel en was de leiding van scheidsrechter Colen niet zoo voortreffelijk -geweest, dan zou zeker deze geestdrift 16

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 16