'm KRUSCHEN Vasenol Blondona Brunetta KON HAAR BEEN GEBRUIKEN DOOR RHEUMATISCHE PIJN IN DE KNIE NAUWELIJKS D e laatste der Platvoeten kV SALTS 17 Vervolg van blz. 15 beste kerel. Ik zal zelf dat zaakje wel eens even opknappen." Rn hij bloef Ug vertrouwelijk op den schouder kloppen, totdat deze buiten zijn kantoor stond. lTg wachtte een week, maar het var ken werd hem niet teruggegeven. Hij raapte al zijn moed bij elkander, waschte zijn rubber boord en ging nogmaals bevend op weg naar den opzichter. Toen hij het kantoor naderde hoorde hij den opzichter met iemand praten. Voorzichtig bleef hij staan, loerde langs de struikenja, nu kon hij duidelijk den bezoeker onderscheiden. Hij had vlammend rood haar. schouders als boonenstakenha, dat kon niet missen! Ug grinnikte zachtjes. Op dit oogenblik werd Duffy vast en zeker door den opzichter flink onder handen genomen! Maar wat was dat nu? Mijn heer Duffy schaterde van het lachen en de opzichter lachte warempel mee! Ug sloop tot dicht onder het raam. Tot zijn verbazing zag hij kaarten op tafel liggen en tusschen de beide mannen stond een flesch vuurwater. Even zacht als hij gekomen was kroop hij weer weg. Hij begreep toen, dat het nutteloos was den opzichter om hulp te vragen. Nogmaals zocht hij zijn toevlucht bij den onderwijzer. Deze raadde hem aan den ambtenaren te schrijven, die door Oom Sam waren aangesteld om voor de Indianen te zorgen. Ug ging naar zijn hut. terug en stum perde den geheelen avond met de pen het papier. Tegen den ochtend had hij het briefje gereed, dat bezaaid was met, spatjes en vlekken. Het luidde: Aan tien Edel achtbaren meneer voor India/nenzdken, Washington D.O. Seer geagte meheer. Ik hat een farreke. Door mijn gekog voor zes galden en fijvtien senten. Zijn naam is Juulius Zeesar. Patsy Duffy heef hem geroov. Juulius Zeesar heef die woriele nie gegeete TI ij haat ze as de duif el. Bleekgesieh heef geen reg op farreke van Indiefaan denk ik. Ilc wil me farreke terug. Vertel het allemaal astublief aan Oom Ham. U Uefhebende soon George Washington Ug Platvoet Indiefaan. Nadat hij dit officieele stuk had ver zonden wachtte hij rustig op de dingen, die komen zouden. Elf dagen later ontving hij een lang en gewichtig document met een adelaar in een der hoeken. In spanning las Ug het volgende: Geachte Heer. In antwoord op uw schrijven bericht ik u, dat u zich moet wenden tot no. 739ti.543ö, archief 4634, af deeling 23 x. Wij hebben nota genomen van uw mede- deeling betreffende het varken en te zijner tijd zal deze in behandeling ge nomen worden. De hoofdklerk van den hoofdklerk Departement v. Binnenlandsche Zaken. Ug was niet bepaald ingenomen met den brief. Hij liad gehoopt, dat Patrick Duffy onmiddellijk bevel zou krijgen het varken terug te geven. Ook vond hij den toon van den brief wat koel tegenover een familielid van Oom Sam en hij vroeg zich af hoe lang ,,te zijner tijd" was. l'oen het bleek, dat dit meer dan twee weken beteekende, werd Ug ongeduldig en schreef onderstaand episteltje aan den ambtenaar voor Indiaansehe zaken Geagte meheer. Hoe staat het met me farreke?? Uw Uefhebende soon George Washington Ug Plat foei I ml ie i aan Een week later kwam het antwoord Geachte Heer. In antwoord op uw schrijven bericht ik u, dat u zich moet wenden tot no. 350505, ajdeeling varkens. Ken nauw keurig onderzoek van dj departement heeft geen resultaat opgeleverd tot het vinden ran het varken, een varken, meerdere varkens of andere dieren, die u toebehooren en daarom kunnen wij niet begrijpen, waaraan de 19e ajdeeling uw geëerde belangstelling te danken heeft. De hoofdklerk van het bureau voor ver miste dieren. Ug zuchtte diep, kocht een nieuwe flesch inkt, werkte twee dagen aan zijn letterkundig opstel en verzond het als volgt naar Washington: Seer geagte meheer! Luister nou. es goet. Ik ben een eerluk Indiejaantje. Ik hat een farreke. Zijn naam was Juulilus Zeesar. Patsy Duf fy, een slept bleekgesieh, heef dat farreke gejat. Hij sij dat hij zun woriele hat gegete. Das leuge. Ik hou me an alle ■wette jan het lant en de meester segt dak besgaaj bin. Zeg u astublief an Oom Ham dak me farreke trug mot. Uw Uefhebende soon George Washington Ug Platfoet Indiefaan. Na tien dagen kwam er een zeer lijvige brief. Ug kocht vast een liter melk om het feest te vieren, als Julius Caesar thuis zou komen. Hij boog zicli over liet officieele schrijven en las: In antwoord op uw brief deel ik u mede, dat u zich moet wenden tot no. 4399708554333, af deeling 39, onder- ajdeeling 9. Beantwoord ingesloten vragenlijst en zend haar naar boven genoemd adres terug. Hoe is uw naam voluit geschreven? Wanneer en waar werd v geboren? Welke bewijzen hebt u daarvoor Hoe luiden de namen van uw vader en moederVermeld hun gebooHedata. leeftijd, geslacht en doodsoorzaak, als deze u bekend, is. Tot welken stam, behoort u? Hoe luidt de volledige naam van het varken Tot welk geslacht behoort hetzelve? Heeft het bijzondere kenttekenenf Zend een teekening van het dier. Geef zijn afmetingen op en gebruik daar voor de hierbij -ingesloten maatkaart. Behoort u tot het vrouwelijk ol manne lijk geslacht? Hebt u eerst zelf het varken gestolen Als dit niet het geval is, sluit dan de door u betaalde rekening hierbij in. Zend een bewijs, geteekend. door vijf ge tuigen. die verklaren, dat het varken niet van wortels houdt. Sluit een foto in van bet. varken benevens voorbeeld van wor tel, die door het varken zou zijn opge geten. Stuur eveneens een volledige beschrij ving van den lieer Patrick Duffy, zooals naam, leeftijd, geslacht, lengte, gewicht, foto zonder hoedenz. enz. Hoofdklerk Bureau voor Rechtsvorde ring. Ajdeeling Platvoet-Indianen. S/of op blz. 20 (T voor blond haar De alkali-vrije haarwasmiddelen voor volmaakte haarverzorging. I Na het wassen droogt hét haar verrassend snel. Het geheim van fraai glanzend haar. voor donker haar „Ik heb altijd erg veel last gehad van rheumatische-pijnen. Kén kn ie was zóó pijnlijk, dat ik mijn heen nauwelijks gebruiken kon. Op aanraden van een vriendin probeerde ik de kleine dagelijk- sche dosis Kruschen Salts en vond hierbij beslist baat. Ik voelde mij over 't geheel veel beter en heb nooit meer een aanval van rheumatische pijn gehad. Mevr. A. G. te L." (Origineele brief ter inzage). Rheumatische pijnen worden meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het organisme, dat ont staat wanneer zich in Uw lichaam afvalstoffen hebben opgehoopt, waar uit allerlei gevaarlijke stoffen voort komen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen er voor, dat het gevaar lijke urinezuur, alsmede alle andere schadelijke afvalstoffen langs natuur lijken weg zacht en volkomen worden verwijderd. Zij sporen n.l. Uw afvoer- organen aan tot normale geregelde werking, waardoor de afvalstoffen zich niet meer kurinen ophoopen en de oorzaak van Uw pijnen wegnemen. En niet alleen dat U Uw rheumatische pijnen voorgoed kwijt bent. Uw geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. U voelt U opgewekt, jong en tot veel meer in staat dan vroeger. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester, (Engeland). Op de vethoudendheid der verzor gingsmiddelen voor de huid van het kind komt het op de eerste plaats aan. Het gebruik van Vasenol Wond- en Kinderpoeder, Olie en Pasta maakt org aanverwante, biologische verzor ging der teerste, méést-bevattelijke huid op iederen leeftijd mogelijk. Wond- en Kinder- Poeder, -Olie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17