ZEEUWSCHE OMROEP 27 Hallo! hallo! liier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit IJzendijke, dat de raad met algemeene stemmen heeft besloten om een subsidie aan de room boterfabriek te geven en een extra bedrag bovendien voor de viering van haar tienjarig bestaan. In de toelichting op deze voorstellen was met reden de aandacht erop geves tigd, hoeveel het waard is, als het goed botert in een gemeente; dat verhooging der boterproductie de kans doet toe nemen, dat men met den neus er in valt en dat het botertje tot op den boom zou zijn, wanneer de raad toestemde. De vroede vaderen zagen in, dat op positie tegen zulke krachtige argumen ten boter aan de galg smeren zou zijn zij wierpen daarom geen haartje in de boter en zullen bij het a.s. feest op ge paste wijze de boter er helpen uit braden .Men meldt ons uit Goes, dat er op het sportterrein, buiten de lijnen, tijdens een voetbalmatch een stevige klap is uitgedeeld Daar des scheidsrechters bevoegdheid zich beperkt tot de spelers heeft de po litie zich nu met dit uitgesproken hands- geval bemoeid. Waarschijnlijk zal de kantonrechter den strafschop moeten nemen Uit Souburg seint men ons, dat een groote hond op het schoolplein verschil lende kleine kinderen omvergeloopen heeft, doch de leerkrachten ongemoeid liet. De schranderheidvan deze beesten kent, in figuurlijken zin althans, geen palen Men schrijft uit Veere aan de bladen, dat men daar overlast heeft van onwel riekende dampen, uit Middelburg af komstig. De verontwaardiging in laatstgenoem de stad over deze aantijging is enorm. Hoewel men in de provinciale hoofd stad niet zoo ijdel is, dat men zich voor geurmakers houdt, toch weet men, dat Middelburg bij alle hoogere autoriteiten in goeden reuk staat. Men wijt het luchtje aan het feit, dat Veere stank voor dank geeft, in welke kwestie wij onzen neus liever niet steken! Met algemeene stemmen besloot de Vlissingsche raad geen gehoor te geven aan het verzoek om het carillon van den St.-Jacobstoren 's nachts stop te zetten. Kranig! Zij, die geen goed geweten hebben, moeten de gevolgen daarvan maar dragen! Uit Axel meldt onze correspondent dat, dank zij ook de nachtvorst, de uit voering van Sneeuwwitje een schitte rend succes werd. Vooral de balletjes, schrijft hij, vielen zeer in den smaak. Bij nadere informatie bleek ons, dat de goede man doelde op kleine balletten! Onze medewerker te Yerseke telegra feerde ons, dat tijdens de repetities van een dameskoortje in 'n gebouw op den Kakeldans, oneerlijke mensehen de portemonnaies uit de in het portaal hangende mantals kaapten. Wij hebben reeds eerder betoogd, dat de aanduiding „Kakel" niet in verband staat met bedoelde repetities; wij ver moeden dat ze afkomstig is van het pluimvee, dat er als de kippen bij is, wanneer er iets weg te pikken valt! Tot de volgende week, dames en heeren Op de Middelburgsche botermarkt worden tegen de Paasch- dagen bij groote hoeveelheden de eieren 'aangevoerd. en voor de verzending gereedgemaakt. De heer G. A. van Noort, gedurende 29 jaar hoofd der open bare school te Driewegen, nam wegens bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd de vorige week ontslag wit zijn functie. De Chr. Fröbelschool van 's Heer Arendskerke voerde op den oudermiddag de vorige week een aardig spél, Bruid en Bruidegom, op. De Vlissingsche Turnvereeniging gaf op haar jaarlijksche uitvoering in Britannia weer een indrukwekkende demonstratie van het kunnen harer leden. Mejuffrouw Veeman, die dit jaar het Nederlandsch kampioenschap verwierf, werd op de jaar-uitvoering van de Vlissingsche Turn vereeniging door den voor zitter, den heer Lemmens, namens haar medeleden ge huldigd, en ter herinnering werd haar een medaille, aangeboden. Nu 41 jaar als secretaris- penningmeester van het burgerlijk armbestuur te Yerseke gefungeerd te heb ben, heeft de heer C. de ■Jonge deze werkzaamheid neergelegd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27