u ^e/l' i 5S.OOO KILOMETER OP 1ETALEM VLEEGELS 35 Vervolg van biz. 33 Klaar voor den start. Ken „Blimp", 'n klein, met helium geruid luchtschip, waarmede men een luchtreisje horen Los Angeles kan maken. Uw vriend is een gepassionneerd rooker. Maar hij klaagt er over, dat hem ook de beste pijp tabak na korten tijd niet goed meer smaakt, ofschoon hij na het rooken iedere keer de pijp uitklopt en de asch zorgvuldig verwijdert. Uw vriend vergeet echter, dat deze uiterlijke behandeling niet voldoende is, en dat eerst de zorgvuldige reiniging van het enge rookkanaal de overblijfselen verwijdert, die de pijp zoo gauw onsmakelijk maken. Wat zoudt U in zoo'n geval doen? Ongetwijfeld zoudt U Uw vriend op zijn fout attent maken. Een beetje griezelig, vind ik; mijn reuzenspiegelei is er bijna van aan gebrand. Maar mama heeft plezier. Als liet familie-ei op is. laat ze mij een document zien, waarboven de naam van haar dochter prijkt naast dien van een groote filmmaatschappij. Dit on langs gesloten contract geldt voor zes jaar; in het eerste jaar krijgt Ann 175 dollar in de maand en die som wordt steeds hooger. In het zesde jaar, als ze 14 is. krijgt ze 5000. In woorden vijfduizend dollar per week. Ik heb liet gestempelde papier goed bekeken en daarna nog eens het meis je. Mooi? Op een van de hier zoo geliefde kinderschoonheidswedstrijden zou het een troostprijs krijgen en als de zomersproeten in haar voordeel worden gerekend dat komt hier voor zou ze er nog een paar punten bij kunnen halen. Maar dat tempera ment op verzoek. „liet voorspel van haaf contract." zegt de moeder, „was niet zoo vroolijk als dit ontbijt. Een half jaar geleden heb ik nog honger geleden. De C.C.O.? Natuurlijk had die een talent als Ann meteen genomen, maar dan was het bij kleine rolletjes gebleven. Wie hier carrière wil maken, mag zich niet aanbieden, maar moet zich laten ont dekken. Daarvoor zijn de „scouts" er immers: de speurhonden van de film, die het lieele land afsnuffelen. Zij zoeken ideeën voor nieuwe stukken. En ze zoeken mensclien! Zij luiste ren naar de radio; bij de première van het kleinste revuetheater of cabaret zit een scout, die hoort en kijkt. Daarom heb ik mijn dochter eerst op het tooneel van een New- Yorksche voorstad laten optreden. En dat was goed gezien. Veertien dagen later kwam het telegram„Ver wacht u voor de tests". Voor de proef - opnamen wel te verstaan. Hoe ziet ze er uit op een kiek, hoe klinkt haar stem in de microfoonWat voor een indruk maakt dit kind, als we er een teer viooltje van maken en hoe is ze als robbedoes? Een kilometer celluloid hebben ze wel noodig,voor ze het daar over eens zijn. En dan komt ten slotte het ja of neen.... Ditmaal hebben ze yes gezegd!" En toen moest het kind een naam hebben. De echte was niet welluidend genoeg voor de reclame. Mama stak haar vinger op de bonnefooi in een telefoonboek, keek waar haar vinger terechtgekomen was en las toen (fillis. Ann Gillis den voornaam had ze al - heet de nieuwe star. Dit millioenenkind verhuist op een goeden dag natuurlijk naar Beverley Hills. O]) deze heuvels van Hollywood wonen allen, die er zijn. Hekken en groene muren maken den lager ge- salarieerden duidelijk, dat zij in dit rijk niets te zoeken hebben. Ik ga ze van boven af bekijken. Met een Blimp". Zoo noemt men de kleine, met helium gevulde luchtschepen, die waaiende reclamebanden langs den hemel van Amerika trekken en zoo nu en dan twee of drie gasten meenemen. l'it de cabine, die niet grooter is dan de ruimte in 'n auto, kijk ik neer op de reusachtige stad Los Angeles. Einde- looze straten zijn plotseling mieren paden en zij wemelen van auto's, alsof dat de eenige levende wezens van- onze planeet waren. Zij razen door petroleumvelden, de houten stel lingen van de boortorens herinneren aan een door trommelvuur van zijn loof beroofd bosch. En dan naderen we langzamerhand deze mythische heuvelen. De luchtschipkapitein, hij is gezag voerder en bemanning in één persoon vereenigd, telefoneert draadloos met zijn haven: „Ik kom ditmaal wat later terug." Hij zet den motor af en als een ballon zweven we nu over het Home of the stars". Hier wonen de sterren dus. Op het eerste gezicht herkent men hun be zittingen aan de zwembassins, die in de zon blinken. Deze swimming pools behoort men te hebben als het hono rarium een bepaald bedrag bereikt heeft. Aan beide zijden van de pal- menlanen hebben architecten en tuin lieden kleine paradijzen gebouwd. Doornroosje's kasteel voor een vamp, een aristocratisch buiten naar Ameri kaanse]) model voor een' grappen- maker ons gelach heeft hem mil- lioenen ingebracht. „En daar beneden," verklaart plot seling, de piloot, „woont miss Garbo." Greta zelf, die ook in Hollywood onzichtbaar is, kan ik niet ontdekken. Zij baadt niet en ligt niet op het groene gras. Of zij het puntje is, dat daar juist in de richting van het huis gaat? Dan was dat een wereldberoemd puntje. Volqende week; Op reis naar Mexico Weet U, dat Uzelf een veel grooter fout maakt? Kostbaarder dan de fijnste pijp tabak is Uw gezondheid! Maar handelt Uzelf ook niet zoo lichtzinnig bij de verzorging van Uw tanden Want niet het voor het oog prachtig uiterlijke beslist over het lot Uwer tanden, waarvan veel meer afhangt dan de werking van Uw glimlach op anderen, doch: een behaaglijk gevoel, gezondheid en het besparen van vele rekeningen. Slechts de grondige reiniging kan Uw gebit in stand houden. Wetenschappelijke onderzoekingen hebben geleerd, dat slechte tanden dikwijls de oorzaak van gevaarlijke sluipende ziekten zijn. Reinig Uw tanden grondigSpoel Uw mond ter dege 's ochtends, 's middags en 's avonds, ook tusschen de tanden, opdat alle etensrestjes zelfs uit de kleinste hoekjes en gaatjes weggespoeld worden. Ken eenvoudige regel: Gorgel steeds met O dol ook tusschen de tanden. Odol doodt de voor de gezondheid schadelijke bacteriën en desinfecteert mond en keel. Gebruik steeds Odol voor het naar bed gaan en geniet 's morgens van de verkwikkende werking van een mondspoeling met Odol. U zult dan den heelen dag een prettig en opgewekt gevoel hebben. Met Odol paart l Zindelijkheid aan Schoonheid! Odol, het antiseptische mondwater is een Neder- landsch fabrikaat van prima kwaliteit en in flacons voor resp. 1,25 en 1,95 overal verkrijgbaar, een handige reisflacon a 0,75.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 35