WAT ZULLEN WIJ ETEN? H-O en Quaker geven U Ons Menu Luister Naar uw Tandarts Hij Zegt: KOLYNOS T a I r i j k e verbluffende staaltjes van goochelarij, verbazingwekkende trucs! H-O en QUAKER Havermout Zondag: Bijou-eieren. Heldere ossestaart soep. Ossenhaas. Spinazie. Aardappelen. Paaschfantasie. Maandag: Koud vleeseh. Doperwten (uit blik). Aardappelen. Rabarberpie. Din sdagKalfslapjes. Gestoofde bieten. Aardappelen. Sagopudding. WoensdagBruine-boonensoep. Saucijsjes. Gesmoorde uien. Aardappelen. Donderdag: Gestoofde runderlapjes. Snijboonen (uit blik). Aardappelen. Rijstebrij. Vrijdag: Spiegeleieren. Andijviesla. Aardappelen. Drie in de pan. Zaterdag: Kerriesoep. Varkenscarbonade Gestoofde prei. Aardappelen. Uit ons Menu Heldere ossestaartsoep (4 pers.) 1 y2 liter water, 300 gr. ossestaart, 100 gr. rundvleesch, een stukje wortel, een stukje prei, wat selderijgroen, 1 ui, zout, een paar laurierbladen, peperkorrel, peterselie, tijm, een paar worteltjes en doperwten. Zet het rundvleesch met het water, het zout en de kruiden op het vuur en laat de soep een paar uur trekken. Zeef den bouillon daarna. Snijd den ossestaart in stukjes, smelt de boter, voeg de stuk jes ossestaart met de worteltjes, de prei, het selderijgroen, den ui en wat tijm bij. de boter en laat alles op een zacht vuur smoren. Voeg den bouillon er bij en laat de soep nog ongeveer een uur trekken. Zeef ze daarna, neem den ossestaart er uit. Verwijder het been en leg de stukjes vleeseh en de doperwten in de soep en maak ze op smaak af met bouillonaroma en zout. Spinazie (4 pers.) 1 y2 kg. spinazie, 45 gr. boter, een paar beschuiten, zout, reepjes gebakken brood, 4 hard gekookte eieren. Maak de spinazie zorgvuldig schoon en wasch de groente verschillende malen in ruim water tot dit geheel helder is. Zet de spinazie met het aanhangende water én het zout op het vuur en kook ze gaar in ongeveer 15 minuten. Laat de groente op een zeef uitlekken, bewaar het kookvocht voor soep. Hak of maal de spinazie vervolgens fijn, voeg er wat gestampte beschuit bij en stoof de groente met de boter gedurende vijf minuten onder af en toe roeren om aan branden te voorkomen. Snijd de hard gekookte eieren doormidden. Doe de spinazie over in een dekschaal, zet de halve eieren op de groente en steek er hier en daar reepjes brood tusschen. Paaschfantasie (4 pers.) 8 oublies, l/t liter room, 2 dl. melk. 2 eiwitten, 50 gr. suiker, y2 stokje va nille, een snufje zout, 3 blaadjes witte gelatine, wat slagroom. Breng den room met de melk, de sui ker, het zout en het vanillestokje aan de kook, Week de gelatine in koud wat-ei knijp ze uit en voeg ze bij de kokende melk. Laat de massa afkoelen. Verwij der het vanillestokje. Klop het eiwit zeer stijf en schep het als de massa geleiachtig begint te worden door den pudding. Doe hem over in met koud water omgespoelde eierdopjes en laat de puddinkjes geheel stijf worden. Stort ze daarna op de oublies en garneer de puddinkjes met geslagen room. Rabarberpie (4 pers.) 250 gr. bloem, 125 gr. boter, 75 gr. basterdsuiker, een snufje zout, y2 tot 3/4 dl. water, 500 gr. rabarber, suiker naar smaak, 2 eiwitten, 1 eierdooier. Zeef de bloem in een kom en voeg de boter en de suiker er bij met het zout. Hak de boter met twee messen in stuk jes door de bloem en de suiker, giet het water er bij en kneed alles samen tot een glad deeg. Laat het rusten en op stijven. Bestrooi daarna een tafel of plank met wat bloem en rol het deeg uit tot een niet te dunne plak. Schil de rabarberstelen en snijd ze in stukjes. Zet ze op met een bodempje water en laat ze tot moes koken. Maak het moes op smaak met suiker en laat het afkoe len. Klop de eiwitten zeer stijf en schep ze door het rabarbermoes. Bestrijk een vuurvast schoteltje met boter. Voer den binnenkant met een gedeelte van het deeg en laat een beetje over den rand van het schoteltje hangen. Vul het schoteltje met het rabarbermoes en dek alles met een lap van het deeg af. Plak de randen vast met wat water en druk het deeg met de punt van een aardappel mesje aan. Leg het deeg niet te strak over het schoteltje om scheuren te voor komen. Bestrijk den bovenkant van het deeg met ^geklopten eierdooier en bak het gerecht in een lieeten oven gaar en bruin. Laat het afkoelen of presenteer het warm als nagerecht. CORRESPONDENTIE Mevr. E. R. V. te Doesburg. Een patroon van een geborduurd kinder jurkje zal binnenkort in ons blad wor den geplaatst. Mej. J. van D. te Stadskanaal. Het middel dat u bedoelt zal wel zijn 3 waterstofsuperoxyde. Het is een bleek middel. Mej. E. 8. te Tilburg. Aan een model van een geborduurde tennisjapon met klokrok kunnen wij u tot onze spijt niet helpen. Mevr. G. te Boskoop. Tot onze spijt kunnen wij u een recept voor het zelf maken van tandpasta niet ver strekken. Mevr. J. A. la B. te Delft en Mevr. E. L. te West hem (Fr.). Wij hebben uw verzoek genoteerd. Wegens zijn buitengewone wetenschappe lijke, onschadelijke reinigende werking. Gebruik Kolynos en U verkrijgt schitte rende tanden en een prettigen glimlach. Loot KOLYNOS Uw GLIMLACH doen SCHITTEREN liet onthult Li de ge heimen ran Houdini, de grootsti' illusionist en goochelaar, die ooit geleefd heeft!! AMUSANT VOOR JONG EN OUD De adembenemende kunsten van dezen wereldberoemden magiër worden U in dit „Meesterboek der Tooverkunst'" geheel onthuld. U zult lezen, hoe Houdini zich levend liet begraven, hoe hij kon ontsnappen uiteen boordevolle melkbus, hoe hij door een ge metselden muur kon komen enz. Maar dit is nog niet alles. U kunt ook zelf leeren goochelen. Deze kunsten met kaarten, lucifers en munten worden U haarfijn met behulp van duidelijke teekeningen verklaard. Laat nu l w vrienden paf staan door Uw goochelkunsten Termijl Urn kinderen leeren tooveren uit dit leuke boektoovert het dagelijkse/ie bord heerlijke, voed zame H-O of Quaker een blos op hun mangen. ^CGRATIS BESCHIKBAAR zoolang de voorraad ^■^t strekt, het opzienbarende „Meesterboek der Toover- kunst64 bladzijden groot, met vele illustraties, tegen inzending van slechts 2 Quaker of H-O man netjes. Knip ze uit de origineele groote H-O, Quaker of Kwix pakken en zend ze franco als drukwerk met Uw adres aan Quaker. Afd. A, Postbus 60s, Rotterdam. Aan één adres kunnen ten hoogste 2 boeken worden-gezonden. NEERLANDS POPULAIRE, ZUINIGE ONTBIJTI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 41