VfNöÓA-CREAMS Witte tanden: Chlorodont Tandpasta een sera aam Ham; U behoeft geen honger te lijden om slank te worden. DRUIVENZOUT U BieeoHoo NEDERLANDSCH FABRIKAAT Tube 25 cent. Groote tube 45 cent. 23 Op zekeren nacht sloop hij over de Hier ging hij zitten. De warmte van de grens. Hij kwam in een land vol ver- mijngang deed hem weldadig aan. Om warring en wanorde. Het nieuwe Polen hem heen was het stil alleen drupte was bezig op te staan en in Rusland er nu en dan een waterdroppel in zijn fladderde de roode vaan der revolutie, nabijheid neer. Bij een Poolselien boer vond hij werk. DRIEËNTWINTIGSTE HOOFDSTUK Bijna een heel jaar spande hij zich tot het uiterste in en kreeg slechts voedsel, een paar laarzen en eenige kleeding- stukken als loon. Toen dreef zijn onrust De wind werd straffer en streek uit hem voort. Het heimwee naar huis werd het noorden over de verstarde aarde sterker. Hij trok de eindelooze straat- neer. Hij joeg de sneeuw op en dreef haar wegen van Rusland langs en werkte de holle wegen in. De kou beet door den bij boeren en op fabrieken. Deze harde diksten pels en mantel heen en drong leerschool maakte van den jongen door alle kieren de huizen binnen. In de spoedig een man. ijzersmelterijen werd het vuur ook Vaak vreesde hij in de ellende te zul- 's nachts niet meer gedoofd en in de len stikken. Hij trok naar Odessa, naar huizen werden de kachels roodgloeiend Constantinopel en naar Cairo. En van gestookt. Cairo naar het binnenland van Afrika. Terwijl daarbuiten de wind huilde Hij was gegroeid en sterk en tegen den en zijn wild spelletje bedreef met de nood en het weer gehard. In Afrika vond sneeuw, verhaalde men elkander in de hij eindelijk een baan, die hem beviel, huiskamers en keukens van het dorp van Als helper vergezelde hij onderzoekers, een vreemdeling, die in weerwil van de toeristen en filmexpedities naar het kou 's avonds laat en 's nachts door den hartje van het binnenland. Er was een omtrek doolde. Niemand kende hem, gesloten en zwijgende jonge man uit hem maar mijnwerkers van de nachtploeg gegroeid - een jonge man met stalen hadden hem vaak ontmoet, zenuwen, die alles durfde trotseeren. Eenigen van hen, wien zijn zonderling En de ellende was niet bij machte ge- gedrag was opgevallen, hadden hem weest zijn karakter te misvormen aangesproken om hun nieuwsgierigheid de mensehen die hem leerden kennen te bevredigen, maar hij had geen ant- prezen hem om zijn trouw, zijn moed en woord gegeven en zich uit de voeten zijn eerlijkheid Maai. als hij in de havensteden ver zeilde en de vaderlandsche vlag aan de hier gemaakt. Wie was die man en wat zocht hij liooge scheepsmasten zag wapperen, ontwaakte er in zijn hart een wild ver- Peter Neist had zich niet meer van zijn geboortedorp kunnen losrukken. langen naar huis. Dan verschool hij Op den dag verbleef hij in de mijngang zich in een verborgen hoek en huilde en 's nachts dwaalde hij rusteloos en als een gewond dier. hongerig door den omtrek, stond rillend Nog éénmaal wilde hij zijn geliefde en bevend stil voor het ouderlijk huis bergen terugzien, slechts even het huis en bezat toch niet den moed er binnen van zijn vader. Wie kende hem daar nu te gaan. nog? Hij was een man geworden en hij Dagelijks nam hij het besluit het land droeg allang een anderen naam. Daaren- te verlaten, maar telkens stelde hij zijn boven maakte zijn baard hem onher- vertrek weer uit. Hij wist echter dat hij kenbaar. bet niet meer zou volhouden, want de Thans liep hij op den eenzamen bosch- bittere kou, afgewisseld door het ver- weg, die bergopwaarts leidde. Hij kwam blijf in de vochtige en tochtige mijn, aan de plek, waar tien jaar geleden die ondermijnde zijn gezondheid. Zijn ge- noodlottige schoten vielen. Hier trad stel was aan de tropenzon gewend en het noodlot je op je levensweg tegemoet, zoo'n plotselinge overgang zou het meest Peter Neist, en strooide doornen, en geharde lichaam noodlottig zijn gewor- distels over je pad. Hier belaagde je de den. Peter Neist voelde zich ziek, dood- duivel en lachte vergenoegd, toen je het ziek. geweer van je broer aanlegde en die Op den avond, een week na zijn aan- ander met 'n gillenden kreet ineenzeeg. komst in het dorp, werd hij gekweld door Dat was hier, Peter Neist - op deze stekende pijnen in zijn borst. Die pijnen plek. verdreven hem vroeger dan gewoonlijk Met wijdgeopende oogen keek hij naar uit zijn nachtelijke schuilplaats, het plekje, waar Philip Krauert viel en Langzaam daalde hij naar het dorp af. zijn leven liet. De weg was steil en herhaaldelijk gleed „Was jij ook niet schuldig, Philip hij uit en zeeg in de sneeuw neer. Zijn Krauert? Waarom tartte je ine met dien beenen waren zoo zwak, dat zij hem bij - glimlach van bijtenden spot? Waarom na niet meer kouden dragen, sloeg je die hoogmoedige taal uit, waar- Peter Neist kuchte en steunde. De om beleedigde je mijn broers? Waarom sneeuw hechtte zich aan zijn baard en zaaide je vader haat tusschen ons? Ja, kleefde aan zijn oogen en ooren. De pijn je bent dood, maar ik heb je in die jaren in zijn borst werd een onduldbare marte- honderdmaal om je dood benijd." ling. Zijn lichaam siddërde en nu eens voelde hij zich gloeiend heet en dan weer In het oosten schemerde de morgen en ijskoud. Ja. hij was ziek, hij had koorts. Peter Neist schreed langs de berghel- Plotseling bespeurde hij, dat hij voor ling naar een oude mijn en ging de het ouderlijk huis stond. De ijzige wind mijngang binnen. Die gang kende hij. floot om de muren, klepperde met de Het was behaaglijk warm daarbinnen, vensterluiken en zwiepte krakend de want de lucht, die hier doorstroomde, stammen en takken der boomen heen had de temperatuur van de schachten en weer. van duizend meter diepte. Langzaam Zijn handen omklemden het ijzeren daalde hij af naar een plek, waar vroe- hek, maar zij openden het niet. Zijn ger de mijnwerkers hun schafttijd door- beenen wilden hem verder dragen, maar brachten. Het was donker om hem zij konden het niet meer. Ze waren heen en het licht van den aanbrekenden moe, stijf en loodzwaar dag zag hij achter zich als een kleine, „Vader!" klonk het plotseling gil- keldere schijf. Met zijn handen tastte lend uit zijn mond. hij langs het vochtige gesteente en zoo Toen voelde hij eensklaps een hand drong hij steeds dieper de mijn binnen, aan zijn arm en een warmen adem aan lotdat hij eindelijk het plekje had be- zijn wangen. Maar hij kon zijn hoofd Vei verdwijnt zonder streng diëet. Tegenwoordig behoeft men geen honger meer te lijden om slank te worden. Drink Wex, het nieuwe mousseerende zout met druivensapderivaten. Lees wat een onderwijzeres schrijft „Nadat ik Wex een maand gebruikt heb kan ik zeggen, dat Wex een ideaal vermageringsmiddel is. Zonder eenige verandering in mijn voeding te brengen en een voudig door eiken morgen Wex te nemen ben ik 15 pond overtollig vet kwijtgeraakt." Mej. L. N. Ook U kunt Uw gewicht verminderen, niet alleen veilig maar tevens aan genaam. Neem Wex-mousseerend,verfrisschend-eiken morgen direct bij het opstaan. Wex is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in doozen van 6 stuks voor 40 ct. of een groote flesch voor Fl. 1.20. i briefkaart naar MOUSSEEREND Voor het naar bed gaan Vinolia Cold Cream en de ver zorging van Uw huid is èi! Mensen gaan langs U heen, onopge merkt, ongezienEen enkele maal wordt U getroffen door een paar sprekende ogen, een matte, blanke teint Deze vrouw valt op door de uitdrukking van haar ogen en haar zachte, roomblanke huid. Zij is een trouw gebruikster van Vinolia Creams en daaraan heeft zij haar schoonheid te danken. Vinolia Vanishing Cream is door haar extra fijne emulgering een weldaad voor de teerste huid. Zij verstopt zelfs de fijnste gelaatsporiën niet en maakt Uw teint fris en jeugdig. Ook Uw huid wordt gaaf en blank door het regelmatig gebruik van Vinolia Vanishing Cream. Gewone tube 35 ct. Luxe pot 45 ct. Grote tube.60 et. Grote luxe pot 90 ct. UW CREAMS COLD CREAM reikt, waar hij den dag wilde door brengen. Een lucifer vlamde op en belichtte zwarte stutbalken en gebroken banken. niet meer omwenden, om te zien wie het was. Wel echter hoorde hij zijn Vervolg op blz. 26 VANISHING CREAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23