ZEEUWSCHE- OMROEP 25 Hallo! hallo! hieris tie persdienst van den offieieelen Zeonwsohen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Axel, dat daar, in navolging van Terneuzen, een stoom cursus gegeven zal worden voor bak kersgezellen, omdat men verwacht, dat zooiets goede vruchten zal afwerpen. Naar onze bescheiden meening had men van dit resultaat zeker kunnen zijn, indien men was overgegaan tot den aanplant van-broodboomen Te St. Jansteen is door de politie autoriteiten proces-verbaal opgemaakt tegen een Belgisch boertje, die op eigen hand zijn op Xederlalidsch gebied lig- genden grond was gaan bemesten. Onze nationale fierheid iaat niet meer toe. dat vreemdelingen zonder permissie gaan medewerken aan den groei en bloei van ons vaderland! Men seint ons uit Middelburg, dat tot enorme verbazing van alle burgers en brandweerdeskirndigen zich dezer dagen een in vlam staande auto door de straten bewoog. De Zeeuwsche babbelaarsbond heeft onmiddellijk door de verkeersagenten laten constateeren. dat een rijdend vuurtje toch nog niet een loopend vuurtje in snelheid overtreft! Onze medewerker te lerseke deelde ons mede, dat een dorpsgenoot in een veldloopkamp te Vught zóó snel de beenen genomen heeft, dat hij behalve een eersten prijs en een beker ook de toezegging ontving, dat hij naar een hoogere klasse mag overgaan. Uit dit laatste concludeeren wij, dat er zoóiets als een loopjongensschool moet bestaan! Men schreef uit Vrouwenpolder, dat een veehouder ten behoeve van zijn koeien, die het wat koud hadden, een driehoekkachel in zijn wei zette. Ken meubelmaker-dierenvriend wil de enkele clubfauteuils voor de beesten beschikbaar stellen, doch aangezien die met rundleder bekleed waren, vond men het iets te stuitend voor het melkvee. Bovendien zijn ze aan het piek-nickeh op het gras gewoon. Later vernamen wij, dat ook in Koudekerke voor dit soort van tempe- ratuursverhooging animo bestaat. Voor- loopig zal men daar de koeien echter op op warm waterstoven vastbinden! Wij vernamen uit de Zeeuwsche hoofdstad, dat de gestrenge rechter een boerenknecht veroordeeld heeft tot hechtenis en opzending naar een rijks werkinrichting wegens landlooperij. Alle landarbeiders bewegen zich nu met zekeren schroom over hun werk terreinen. Er zijn er reeds, die alles per fiets probeeren te doen Uit IJzendijke schrijft men ons geest driftig over een initiatief van de coöpe ratieve roomboterfabriek aldaar. Dezer dagen zijn namelijk vijftig midden standei's door ile directie uitgenoodigd tot een bezoek en zij werden daarbij onthaald op brood, koffie en zuivel producten. Beter dan alle woorden en wensehen zal zulk een daad meehelpen tot het bekomen van een kraelitigen midden stand! Tot de volgende week. dames en hoeren Een rustig toonceltje in de haven van Veere. In Roudekerke blijven ze ook niet voor ite schoon maak gespaard! Het nieuwe kantoor voor de P.Z.E.Mdat Ie Middel burg in aanbouw is, begint al zijn monumentale vormen te lootten. Zoo tegen 't i'aaschjeest zoekt iedere Zeeuwsche een aardig stofje uit voor de zomertoiletjes. Zelfs voor de boerinnetjes is er tussehen die zijden lapjes wel wat te vinden om de Zeeuwsche dracht wat op te fleuren. De aloude Zeeuwsche houtsnijkunst is nog in eere hij den heer Pauwe te Groot A beele, die al vele jaren niets anders meer doet dan de alleraardigste beeldjes en poppetjes, irillekasjes, snuifdoozen en pijpenhou ders snijden en beeldhou wen, waarvoor hij reeds vele prijzen mocht verwerven op tentoonstellingen van huisvlijt. We zien hier den zeventigjarigen heer Pauwe bezig temidden van zijn Zeeuwsche beeldjes in olie bestaande en reeds vergane kleederdrachten De Vlissingsche jeugd vermaakt zich tegen woordig in zoo grooten getale met de rolschaats, dat in sommige straten het verkeer er haast door wordt belemmerd, liet baantje aan de Paul Krugerstraat. Men kan niet zeggen, dat er in Vlissingen geen gang wordt gezet achter het doortrekken van den Boulevard. Met tientallen arbeiders wordt het werk thans verricht en gepoogd om voor hei komende seizoen in ieder geval met een gedeelte klaar Ie zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25