7 SCHUDT UW LEVER WAKKER Vogels uit één nest EEN NIEUW RECEPT hoest, verkoudheid en influenza CITEX 26 tegen U kunt het zelf klaar maken Hier volgt een receptje, dal snel verlichting zal brengen. Haal bij Uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dub bel geconcentreerd) en ver meng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker of stroop. Roer het goed door tot het geheel is opgelost. Dosis: volwassenen: 1 eetlepel, kinderen van 8-12 jaar: een dessertlepel, kinderen van 3-8 jaar: een theelepel. Na de drie voornaamste maaltijden en voor het naar bed gaan. Dit recept is heel gemakkelijk te bereiden en zeer voordeelig. Vergeet niet een 30 grams- fleschje Vervus (dubbel gecon centreerd) bij Uw apotheker of drogist te halen. Knip daarom dit recept uit en bewaar het zorgvuldig. Vervolg van blz. 23 Grossmith's vermaard Lavendelwater in moderne flacons! Mooi om te zien zuiver van in houd heerlijk van geurIn fleurige doosjes! naam uitroepen. Het klonk aks een angstkreet. Met volgende oogenblik bespeurde hij dat hij omvat werd door twee armen. Die omarming schonk hem eeu gelukkig gevoel van veilige geborgenheid. Hij bevroor nu niet meer, een weldoende warmte doorstroomde zijn lichaam. „Ik wil naar mijn vader," steunde hij zacht, „naar mijn broers...." Alle krachten vloeiden uit zijn lede nraten weg en daarmee ook zijn pijn en alle ellende. „Peter!" Weer hoorde hij zijn naam roepen heel zwak, als uit een verre verte. Hij zag een gelaat voor zich een lief, onbekend meisjesgezicht. Maar neen dit gezicht was hem toch niet onbekend? Hij had het in zijn droomen immers zoo dikwijls voor zich gezien Hij wist niet of het werkelijkheid was of een droom, maar eensklaps week dat gezicht ver, ver van hem af totdat het eindelijk verdween. „Ilse!" kreunde hij. En toen werd alles zwart om hem heen. In de huiskamer van de villa van Neist zaten vader en zoon bij den haard. Karei Xeist las de krant, zijn vader rustte ge makkelijk in een fauteuil, rookte een sigaar en staarde den rook na, die in kringetjes naar het plafond opsteeg. Barbel was reeds naar bed gegaan. Buiten huilde de wind. Plotseling werd er gescheld. Vader en zoon keken tegelijk jop. „Wie zou er nu nog...." begon Herbert Neist. maar plotseling brak hij den zin af. Want nogmaals werd er gebeld, luid en dringend. Karei sprong op en wierp zijn krant I op tafel. „Zou er iets in de fabriek riep hij uit, terwijl hij de kamer uit snelde. Tegelijk klonk de bel voor de derde maal. Karei trok wild de deur open. Daar stond Ilse. Zij hijgde en de wind rukte aan liaar haar en striemde de sneeuw de gang in. „Karei, Peter ligt buiten in de sneeuw! Peter!" gilde het meisje. Herbert Xeist was zijn zoon in de hal gevolgd en gedurende een oogenblik stonden zij verstijfd van die mededee- ling. Toen kwam er een schreeuw over Karel's lippen. Ilse was reeds teruggeijld en zoo hard zij konden renden Herbert Neist en zijn zoon haar achterna. En daar lag hij dan voor het tuinhek, Peter Neist. Hij leek een zwarte bundel kleeren en de wind joeg groote sneeuw vlokken over hem heen. Zes handen namen hem op en droegen hem in het ouderhuis binnen met grooten spoed en toch voorzichtig eri met teedere zorg. Alle vensters van de villa Neist waren verlicht en de bewoners liepen opge wonden heen en weer. Barbel verscheen ook uit haar kamer. „Is Peter daar? Groote hemel!" Karei Neist had den hoorn van de telefoon reeds gegrepen. „Dokter Rausehner? Dokter, kom terstond hier heen alstublieft! Ja. het js dringend, meer dan dringend! Komt u dadelijk? Binnen een kwartier, zegt u? Haast u, dokter! Alstublieft, haast u. Peter lag op een bed uitgestrekt met een heet gelaat van de koorts. Zijn brandende oogen dwaalden door de kamer en zijn handen woelden in de dekens. I „Ik wil naar mijn vader. naar mijn broers...." kwam het kermend over zijn droge, lippen. Herbert Neist nam een hand van zijn jongen en hield haar vast. „Peter, hier ben ik immers al en hier is Karei ook. Ken je ons dan niet?" Maar Poter scheen hem niet te liooren, noch te zien, want zijn blik staarde langs hem heen. „Ik wil niet voor het gerecht, hoor je! Mijn vader wil het niet hebben. Het is nog nóóit gebeurd, dat iemand van onze familie terecht moest staan. Nog nooit!" Plotseling richtte hij zich in bed op, bracht zijn hoofd naar voren en strekte afwerend zijn handen uit. „Ja, daar komt hij weer! Zie je hem niet? Philip Krauert. Ga weg, ik schiet niet meer. Ik wil niet ik wil het immers niet!" Hij viel weer terug in de kussens en kromp ineen, alsof hij zich wilde ver bergen. Herbert Neist zag dien strijd aan en wierp Ilse een treurigen blik toe, „Als de dokter nu maar kwam. zuchtte hij angstig. De dokter verscheen eindelijk. Vlug en handig onderzocht hij den zieke. „Een hevige longontsteking," stelde hij vast. Hij gaf uitgebreide orders en toen hij eindelijk heenging vergezelde Herbert Neist hem tot de voordeur. „De zieke is immers een zoon van u, meneer Neist?" informeerde de arts. „Ja, dokter!" „Maar dat is Ernst toch niet, uw zoon uit Canada. „Neen. dokter!" antwoordde Herbert Neist. Toen vroeg de dokter niet meer, want hij wist dat Xeist nog maar drie zoons had. Hij begreep. Zoodra Herbert Neist in de zieken kamer was teruggekeerd, wenkte hij Ilse. „Zou je ons willen helpen, Ilse?" vroeg hij dringend. „Barbel is oud en deugt niet voor verpleegster. En ik zou liever geen vreemden over den vloer halen. Het dorp heeft er niets mee te maken, wat Peter in zijn ijlkoorts zegt en uitschreeuwt." Ilse knikte hem hartelijk toe. „Ik zal u graag bijstaan, meneer Xeist." „Dank je, Ilse. Wij zullen ons uiterste best moeten doen, om Peter er weer bovenop te helpen. Er rees een snik op in zijn keel en slechts met moeite wist hij zijn tranen terug te honden. „Hij is een beklagens waardig mensch, Ilse, onze Peter. Terwijl vele liefhebbende geesten binnenskamers voor het levensbehoud van Peter streden, ging daarbuiten een gerucht van mond tot mond en van huis tot huis, dat zich verbreidde tot in wijden omtrek. Men fluisterde het el kander toe achter de machines in de fabrieken; voor de ovens der ijzersmel terijen in de diepe schachten van de mijnenvoor de schrijftafels, voor de kookfornnizen en in de salons en de politie was niet de laatste die er van hoorde! „Peter Neist is thuis. In duizend herinneringen leefde het verleden weer op en duizend tongen spraken erover. Opnieuw vond de politie den weg naar de villa van Herbert Neist, maar voor de deur van den man, dien zij zocht, stond dokter Rausehner op post. „Die man behoort mij toe, want hij is doodziek!" De ambtenaren van de justitie haal den echter bestoven aeten te voorschijn en verdiepten zich in verbalen. Opnieuw ving er een pijnlijk nauwkeurig onder zoek aan. Sehiaparelli staat borg voorde nieuwe Cutex-tinten Deze beroemde Parijsche mode kunstenaar beoordeelt de nieuwe fraaiere nagellak-tinten als volgt; „Zij geven het juiste accent, waardoor de nieuwe mode kleuren van dit seizoen nog beter tot haar recht komen". Zooals alle Cutex-tinten, zijn ze gemakkelijker aan te brengen, dagen langer houdbaar, zonder te barsten, af te schilferen of te verkleuren. X A t; K L 1. A K CLOVER - TULIP- THISTLE EN U ZULT 'S MORGENS „KIPLEKKER" UIT BED SPRINGEN, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER PILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen, en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. Neemt een gratis proef met Carter's Lever- pilletjesdoorinzendingvanonderstaandenbon. jj Dépot Carter's Products - Den Haag Mijnheer, l Zend mij gratis een flink monster Carter's J Leverpilletjes. Naam Straat l Woonplaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26