Florence! hr nafu<"ProJ!T i ZT,üw h°°"- 27 lederen N.V. VAN SLOOTEN - LEEUWARDEN DEZE ROL STAAT ONDER CONTROLE Eerst grondstof, dan |bereiding, daarna machinale verpakking! Vijf dagen lang sloop de dood rond de villa van Neist. In Peter's bloed sud derde de koorts en riep waanvoorstel lingen op in zijn geest en joeg verwarde zinnen over zijn lippen. Vijf dagen lang weken do menschen die hem lief hadden niet van zijn bed. Toen, in den zesden nacht, brak den patiënt op een gegeven oogenblik het zweet uit door alle poriën en zijn adem ging geregelder. „Ja, hij heeft de crisis doorstaan," fluisterde Ilse Karei Neist toe, die met haar waakte. Peter sliep rustig en vast. Twee diep bezorgde menschen ademden gelukkig op. Karei Neist. wandelde de trap op naar boven. Hij had in die vijf nachten nau welijks vijf uren geslapen. Doodmoe liep hij de gang over en klopte aan de deur van zijn vaders slaapkamer. Herbert Neist lag wakend in bed. Toen hij zijn zoon zag binnentreden richtte hij zich angstig overeind. „En?" ,,lk geloof, dat Peter het ergste te boven is, vader. H ij slaapt nu en de koorts vermindert...." „God zij dank!" zei de oude Herbert Neist en die dankbare uitroep klonk op uit het diepst van zijn ziel. VIERENTWINTIGSTE HOOFDSTUK Toen Peter ontwaakte, zat alleen Ilse aan zijn bed. Traag sloeg hij zijn oogen op. Gedurende een paai- seconden bleef zijn blik op een portret aan den wand rusten, dwaalde vervolgens de kamer door en vestigde zich eindelijk op Ilse. „Ilse!" fluisterde hij. Zijn oogen gingen wijd open. Het meisje stond op en nam een van zijn magere, witte handen, die roerloos, als waren zij zonder leven, op de deken rustten. „Ilse, ben je het werkelijk?" Peter liet geen blik van haar af. „Ja, Peter!" De zieke hief zijn hoofd uit het kussen op. „Het is net, of ik alles slechts ge droomd heb. Ben ik werkelijk thuis?" ,Je bent bij je vader, Peter!" ant woordde het meisje met een ernstigen glimlach. Nu dwaalden zijn oogen opnieuw door de kamer. „Bij mijn vader? Ach, God! Ja, nu herken ik alles weer. Met beide handen nam hij Use's arm. „Ilse. Ilse. bracht hij uit. Het meisje legde kalmeerend een hand op zijn voorhoofd. „Kalm blijven, Peter. Nu komt alles weer in orde." Peter staarde voor zich heen en fluis terend klonk zijn stem door 't vertrek. „Het is me allemaal nog zoo vreemd, zoo donker.Ik verbleef in de mijn. en ik kreeg koorts en een hevige pijn in mijn borst. Toen verliet ik de mijn en het stormde en sneeuwde. Ik weet ook nog, dat ik voor ons tuin hek stond. „Ja," kwam Ilse hem te hulp, „en ik had daar al vaak 's avonds iemand zien staan. Dien avond ook en toevallig zag ik een kwartier later, dat hij daar nog stond. Toen wilde ik weten wie hij was en ben ik op hem toegegaan. Ik herkende je onmiddellijk, Peter!" „Zoo ja, nu begrijp ik het," zuchtte hij. „Ben ik erg ziek geweest, Ilse?" „Ja, je was heel erg ziek. Maar nu word je weer beter," antwoordde Ilse. „En mijn vader hoe gaat het hem, Ilse?" „Uitstekend, Peter." „En Karei en Ernst?" „Allebei gezond en wel. Ernst is in Canada. „In Canada zoo ver?" „Ja, Peter." Hij streek met zijn hand over zijn voorhoofd. „Het lijkt allemaal nog erg verward, Ilse. Mijn vader, Karei, Barbel die zijn hier toch in huis, hè?" „Zeker, allemaal." „Ik heb hen gezien en hooren spreken, maar ik kan het me zoo moeilijk meer herinneren. Ik moet wel erg ziek zijn geweest. En hoe gaat 't met jou. Ilse?-" „Goed, Peter. In al die jaren hebben we slechts één zorg gekend, maar die beroofde ons dan ook van alle levens vreugde. Het was zorg om jou, jongen." „Dan moet je wel vaak aan me ge dacht hebben, Ilse. „Altijd, jongen. Eiken dag, elk uur. Hoe zou ik je ook hebben kunnen ver geten, na dat verschrikkelijke afscheid." Bewogen stond zij op. „Zal ik nu je vader en Karei gaan roepen. Peter?" Peter bleef een lange poos zwijgen. In zijn oogen lag een bezorgde uitdruk king en toen hij het zwijgen verbrak, sprak hij als een angstig kind. „Ilse, zijn ze boos op me? Ik heb hun waarachtig genoeg zorg veroorzaakt, fin alles is nog lang niet achter den rug. Nog lang niet. Hij bedekte zijn gezicht met de han den en vervolgde: „M'n God, als je eens wist wat ik allemaal heb meege maakt, Ilse. En in weerwil van al die ellende en dat verdriet ben ik nu even ver als tien jaar geleden. Ik zal nu toch terecht moeten staan." Het meisje boog zich over hem heen. Peter voelde een warmen traan op zijn voorhoofd vallen. „Het zou erger, veel erger geweest zijn, als je nooit meer gekomen was, Peter. Erger voor je vader, voor je broer. en voor mij. Zij staarden elkander in de oogen en Ilse knikte hem toe. „Ik heb altijd gevoeld, dat ik ook schuld had aan alles ook aan het lot, dat je ten deel was gevallen. Al die jaren ben ik gekweld door zelfverwijt en angst. Begrijp je nu. dat ik je niet kon vergeten, Peter? Wij waren kinde ren, toen wij van liefde spraken nabij Westerwald, weet je het nog? Maar die liefde werd dieper en ernstiger, naar mate ik ouder werd. Er kwam een zachte kreet over Pe ter's lippen. „Ilse. Ilse. Heb je werkelijk kunnen houden van.... iemand als ik?" De opwinding kleurde zijn bleek gelaat met een blos. „Stil,- stil," suste zij hem. „We spreken later nog wel eens. Nu ga ik je vader roepen...." Een oogenblik later stonden zij alle maal om het ziekbed. Herbert Neist greep de handen van zijn jongen en Karei blikte glimlachend op zijn broer neer. Earb.el stond aan het voeteneinde van het bed. Zij spraken niet veel, want de ontroering was hun te machtig. Maar geen woord van verwijt verontrustte Peter wel trof hem de innige dank baarheid van allen, omdat de verloren gewaande weer in hun midden verbleef. Wordi vervolgd Panorama. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen niet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post» abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262 telefoon Interc. 53170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 'r01!9?1' 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT. Billstraat 142. telefoon Interc. 15473. Giro nr. 149597. 's HER TOG EN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tel. interc. 5851. Giro nr. 124690. VI.ISSINGEN, Bad huisstraat 5.1 el. 81 - De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvrnug verkrijgbaar. het aantrekkelijkste doel van iedere Italië-reis, be reidt den muziekliefheb bers onder de toeristen de grootste attractie van het lente-seizoen De Muzikale Mei van Florence (Maggio musicale Fiorentino) (April - Juni) premières door ensembles uan wereldberoemde kunstenaars. Maakt gebruik van de belangrijke faciliteiten CHEQUES EN CREDIETBRIEVEN IN REISL1RES. HOTEL- EN BENZINEBONS. KORTINGEN VAN 50-70% OP DE SPOORWEGEN. Inlichtingen: E.N.I.T., Passage 82, Den Haag, Telefoon 110840 en alle reisbureaux. Vrijdag om 17.40 Greenwich. 18 uur Amsterdamsche lijd, kunt U via de Italiaansche radiostations Rome II, 245 Mtr., Kc/s 1222 en 2 R09, 31.02 Mtr., Kc/s 9670. naar een voor dracht in de Ilollandsche taal over het mooie toeristenland Italië, luisteren. 0ral/e'£ CZnt Worden de h hoorw°'er op ^'n9 von wordt de w°rtels vers, hoofdhuid de'd- BoveX;^'"6 9foei van h daard°°r J: hh—O,/" voorl^Wj w aar zal e' r°os

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27