DE EENZAME WEG MADELEINE (L'amour) De wachtmeester der spahi1 s (Jean, Gabin) ontmoet in het postkantoor een hoogst- elegante Jean Gabin, die om de vrouw zijns harten te volgen ontslag nam. als jonge vrouw (Mireille Hal-in) en speelt dan zijn gebruik elijkroek eloos speldat hem spahi. Hij vergal echter dat een colbertcostuum niet altijd een - ten slotte noodlottig wordt. zelfden indruk maakt op een vrouw als een zwierige uniform Slechts in een Fransche film kan een liefdes conflict zóó worden uitgewerkt, dat het geen oogenblik banaal wordt en een zuivere ge- voelsaangelegenheid blijft. Het verhaal speelt zich grootendeels af in Orange, waar een regiment spahi's gelegerd is. Een der wachtmeesters, die den naam van „Mooie" draagt en als gevolg daarvan veel succes bij de meisjes heeft, ontmoet op een goeden dag een elegante jonge vrouw uit de society-wereld, die hem geheel en al iji haar netten verstrikt. Hij, de eenvoudige wachtmeester, zonder al te ruimen kijk op de problemen van deze wereld, holt die hopelooze liefde achterna, tot de desillusies hem Het is 'n oud probleem, dat deze film aan de orde stelt, een pro bleem echter, dat door de ongelimiteerde variaties, welke erop mogelijk zijn, steeds weer nieuw is. Het is namelijk het verhaal van een man, die geacht werd verloren te zijn geraakt, doch die na jaren, als zijn vrouw reeds lang en breed gelukkig hertrouwd is, plotseling weer opdaagt en zijn oude rechten dan wil opeischen. Meer nog dan de vrouw wil hij echter het kind en beweegt daarvoor hemel en aarde. Juist op het moment als men denkt, dat er bloed zal vloeien, wordt de harde bolster orn het hart van den rustverstoorder week en gaat hij weer den een zamen weg van voorheen. IJl Dagover, die gerui- men tijd van de film af wezig geweest is, blijkt haar oude liefde toch nog niet te hebben vergeten, want hierin speelt zij weer overmeesteren. Dan krijgt dat drama een wending, welke niemand verwacht en is de toeschouwer zich ervan bewust, dat hier inderdaad op een onverantwoordelijke wijze met de heiligste gevoelens van een mensch is gespeeld. De film is buitengewoon suggestief en boeit van het begin tot het einde, terwijl Jean Gabin, de voortreffe lijke Fransche acteur, in zijn rol van spahi Imeien een werkelijk uitstekende beurt maakt. Mireille Balin is de verleidelijke Madeleine en waar onze aandacht voorna melijk door deze twee wordt op- geëiseht. kunnen we het overige gevoeglijk negeeren. De film, welke door Jean Gré- millon verdienstelijk werd geregis seerd, werd gemaakt naar den roman van A. Beucler, terwijl de Victoria-film haar in Holland uitbrengt. de hoofdrol. Naast haar staan Peter Petersen, die er vervaarlijker uitziet dan hij in werkelijkheid blijkt te zijn, Albrecht Schönhals en Marieluise Claudius, welke laatste eigenlijk een totaal overbodige rol vervult. Een film, die om de huiselijke tragedie zeker wel de belangstelling zal hebben. Het is een van de eerste producten van het Sonora-filmbedrijf. Het gelukkige gezin, v.l.n.r. Lil Dagover, Albrecht Schön hals en Peter Dann. Lil Dagover in „De een zame weg".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34