Jlmerika geeft het goede voorbeeld EEN BIJZONDER PRACTISCHE KEUKENKAST Hoeveel er op een land als Amerika misschien ook te zeggen valt, een feit is, dat de Ameri kanen ons op het gebied van wat we met een vreemd woord „efficiency" noemen, nog heel wat kunnen leeren. En om nu maar eens op het terrein van de huisvrouw te blijven, de tot in alle onderdee- len practisch ingerichte Amerikaansche keuken kan de Nederlandsche huisvrouw werkelijk tot voorbeeld strekken. Gelukkig begint deze hoe langer hoe meer te beseffen, in welke mate een werkelijk goed inge richte keuken er toe kan bijdragen, haar huishoude lijke bezigheden te verlichten. Doordat alles een doelmatig vaste plaats heeft en direct voor het grij pen staat of ligt, wordt alles immers zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt en gaat er geen energie verloren door onnoodig heen en weer loopen. Nemen we als voorbeeld eens de keukenkast, een onderdeel van de keukeninrichting dat zeker de moeite waard is. Daar is toch werkelijk veel meer van te maken dan in heel veel keukens het geval is. Natuurlijk hebben de meeste huisvrouwen geen ideaal ingerichte keuken, maar dat neemt niet weg, dat een heeleboel dingen, zonder dat het iets meer zou hebben moeten kosten, toch heel wat practischer en doel matiger zouden kunnen zijn ingericht. Alser maar aan gedacht was! Onze afbeeldingen laten een keukenkast zien zoo- als die naar Amerikaansch voorbeeld, maar dan aan gepast aan de Hollandsche eischen, is aangebracht in de modelkeuken van het Gemeentelijke Electrici- teitsbedrijf te Amsterdam. Op de eerste foto zien we de kast in gesloten toe stand. Er zijn heel wat deurtjes geen wonder, want deze kast is juist zóó ingericht, dat allerlei dingen, die de huisvrouw noodig heeft, dicht bij elkaar voor het grijpen zijn. Laten we eerst de middelste deurtjes eens open maken. We hebben hier de zgn. doorgeefkast naar eet- of huiskamer en het spreekt vanzelf, dat het luikje naar dien kant kan worden opengemaakt. Alle schalen, schotels en borden kunnen op die manier ge makkelijk worden doorgegeven, en is de maaltijd af- geloopen en zijn de vaten gewasschen, dan kan het servies weer keurig netjes in de kast worden opge borgen. Om dit laatste te vergemakkelijken, is vlak onder de kast een uittrekblad aangebracht. De kast is natuurlijk goed verlicht, terwijl er ook maatrege len zijn getroffen, dat eventueele etensluchtjes niet in de kamer kunnen doordringen. Boven de doorgeefkast vinden wij de inmaakkas- ten. Zooals we zien, kan er heel wat worden opge borgen. Hebben we geen inmaak, geen nood: de ruimte komt immers uitstekend van pas voor het bewaren van conser ven en anderen voorraad! Ook ónder de doorgeefruinite vinden we een paar kastjes. Hier krijgen inmaak- en waschketel een plaats, waardoor dan twee leelijke sta-in-den-wegs opgeruimd zijn. Bezitten we die voorwerpen niet, wel, dan zullen we met de ruimte op andere wijze wel raad weten! Ten slotte de werkkast, die stofzuiger met toebe- hooren, bezems, stoffers, strijkijzer, werkmandje en wat dies meer zij herbergt. Ze is bijzonder practisch ingericht, wat we spoedig zien wanneer we even een blik slaan op de foto. Letten we er bv. eens op, hoe keurig de stofzuigerslang en de electriscke snoeren een plaatsje hebben gevonden, zóó, dat ze niet be schadigd kunnen worden of in de war raken. Wat de strijkplank betreft, deze is op zeer vernuf tige wijze opgeborgen. De kast heeft nl. een dubbele deur, die met een haakje sluit. In de tussehenruimte vindt de strijkplank een prachtige plaats, terwijl er boven nog een plankje is voor vochtflesch, perslap en andere „strijkbenoodigdheden".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38