KRUSCHEN 1 Blondona Brunetta Gemarteld door hoofdpijnen OP EEN BANK IN HET PEANTSOEN (F V A .1 O $jt SALTS ff oor Henk, van Haictn 12 voor blond haar donker kaar De alkali-vrije haarwas middelen voor volmaakte haarverzorging. Na het wassen droogt het haar ver rassend snel. Geen alkali-dof haar meer. VH 112-0 W«V Nu altijd even fit! Weer hoofdpijn. Weer een dog, waar ge bijna niet dóór komt. Weer een dag, waarop ge Uw gemarteld hoofd tot denken moet dwingen. Uw geval is echter eenvoudig genoeg. Gebrek aan beweging in de open lucht, hard werken, zorgen Uw afvoerorganen beginnen onvoldoende te werken en houden zoodoende Uw organisme niet vrij van schadelijke afvalstoffen. Meest al is dit de oorzaak van Uw hoofd pijnen,duizeligheid en neerslachtigheid. De zes zouten in Kruschen zorgen voor een geregelde, gezonde werking van Uw inwendige organen. Zij sporen lever, nieren en ingewanden aan tot nieuwe activiteit en zorgen er voor, dat schadelijke afvalstoffen, zooals urinezuur etc., worden verwijderd. Het resultaat is, dat de hoofdpijnen ver dwijnen, Uw uiterlijk weer frisch wordt en Uw oogen helder staan. Lees deze brief eens ..II: werd gemarteld door hoofdpijnen dikwijle werd ik er zelfs duizelig van. -V« een serieuze proef met Kruschen Salts werd ik een ander mensch. De hoofd pijnen en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu SS jaar en voel me altijd even f it. vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt. p te O." (Origineele brief ter inzage). Denk er om, het is „de kleine, dage- lijksche dosis" die het hem doet, 's morgens in Uw eersten kop thee of in een glas warm water. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.6Q, (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester, (Engeland). Neem de kortste weg iKinr degelijke technische kennis. Studeer techniek thuis! Burgerlijke Bouwkunde, Architectuur, Meubel- en Schildertechniek, Water en Wegenbouw, Beton bouw, Werktuigbouw kunde, Auto- en Vliegtuig techniek, Electrotechniek, Radio-techniek, Chemische TechnSpeciale Cursussen. 120 leraren, 200 leerv., 5000 cursisten. Het Nederland- sche Technicum met ruim 25 jaar ervaring. ÖfR. E. J. ROTHUIZEN en F. WIND ARNHEM COUPON Zend deze coupon voor kosteloos prospectus PI De prettigste, en gemakkelijkste manier om veel geld te verdie nen. liad meneer Sanders het haantje genoemd. „Den lieelen dag sta je in de frissche buitenlucht en je hebt niets anders te doen dan aan den zwengel te draaien en bonnetjes af te geven. Ken gevallen grootvorst zou je zoo'n baantje benijden Meneer Sanders bleek een even gren- zenloos fantast als optimist te zijn. Prompt om half negen 's morgens ver- seheen Harry Donkers met zijn kino- apparaat op bet Rozenplein, nam zijn standplaats in op den gunstigsten boek, draaide aan den zwengel en deelde beleefde glimlachjes en bonnetjes uit: „1" bent- zooeven gefilmd! Zend dezen bon, voorzien van uw adres, aan het foto-atelier Sanders en u ontvangt, binnen vierentwintig uur drie keurige opnamen a vijfentwintig centen thuis bezorgd. Dank 11 voor uw aandacht." En even prompt nam Harrv 's avonds >m zes uur zijn camera weer op en everde twee of drie volgedraaide film- spoelen bij meneer Sanders in. Dag in, lag uit. drie weken lang en met het bedroevend resultaat, dat hij in dien rijd nauwelijks zijn bescheiden kost geld bad verdiend. De voorspelde bon- i ietjesregen in de brievenbus van meneer Sanders bleef uit en wellicht zou hij liet „benijdenswaardige" baantje reeds lang aan den kapstok hebben gehangen, als „het meisje" hem niet eiken morgen als een magneet naar zijn standplaats bad getrokken. De eerste dagen dat bij op den hoek van het Rozenplein stond, had hij geen erg in bet meisje gehad. Alle gezichten die hij voor zijn lens kreeg waren liem nog vreemd en pas na een week kwam dat van het meisje hem hekend voor. Vier maal per dag passeer de zij zijn standplaats tweemaal als zij naar haar betrekking ging en tweemaal als zij naar huis terugkeerde en twee keer per dag greep hij plicht matig naar zijn zwengel, om haar te kieken. Maar altijd schudde zij lachend van neen en aan dien lach herkende liij haar eindelijk. Het was een vlotte verschijning, inet een knap gezichtje en keurig gekleed en na zes dagen moest Ifarry Donkers zichzelf bekennen, dat hij voor het eerst in zijn leven ver liefd was. „Hopeloos verliefd," constateerde hij somber, als hij aan haar elegante ver schijning en aan zijn negen gulden ver diensten van de eerste, week dacht. Maar hopeloos of niet alleen aan het meisje had meneer Sanders het te danken, dat zijn nieuwe employé het baantje niet terstond aan den kapstok hing en trouw eiken morgen zijn stand plaats op het Rozenplein betrok. Deze geschiedenis zou beslist niet. geschreven zijn, ais meneer Sanders in de laatste week van Augustus niet. tot de ontdekking gekomen was, dat, hij er vlug bij moest zijn, als hij nog vacantieplaunen had. „Hoor eens, Flip," zei hij op een morgen, toen Jlarry zijn eainera kwam halen, „ik ga vanmiddag voor acht dagen dé stad uit. Het is mijn gewoonte anders niet mensehen, die drie weken in mijn dienst zijn, mijn vertrouwen te schenken, maar je ziet er nogal eerlijk uit. Hier heb je den sleutel van het atelier. Als je vanmiddag thuis komt. ontwikkel je zelf je films en als er bonnetjes binnenkomen, maak je ook de noodige afdrukken. Ik hoop dat ik de zaken aan je kan overlaten. Harry knikte dat hij gerust kon zijn en een kwartier later stond hij alweer te draaien. Hij had dien dag geluk. Het was stralend weer en er waren veel huitenmenschen in de stad. Min stens de helft van zijn opnamen werden terst-ond besteld en verrekend door provincialen, die 's avonds de stad weer zouden verlaten en dien dag verdiende hij méér dan anders in een heele week. Vier dagen hield dat gun stige tij aan, doch toen was het plotse ling afgeloopen. De vijfde vacantiedag van meneer Sanders was guur en regen achtig en bibberend in zijn zomereol- bert zocht Harry dekkiug in een winkel- portiek om plotseling toe te schieten, als hij iemand in 't veld van zijn camera lens zag verschijnen. De laatste dagen had hij liet te druk gehad, om op het meisje te kunnen letten, maar dien middag zag hij haar weer. Zij droeg een regencape. en liep nog haastiger clan anders. Een glim lachje en een hoofdschuddend neen was tot dusverre het. eenige teeken van verstandhouding tussclien hen ge weest en hij miste den moed haar aan te spreken. Thans merkte zij liem niet eens op in zijn portiek en mistroostig gestemd zag hij haar om den hoek verdwijnen. Het werd een slechte dag voor Harry Donkers. De menschen, wien hij zijn bonnetje aanbood, liepen hem weigerend voorbij en pas om vier uur kreeg hij zijn eersten klant. Het was nogal een zonderlinge klant, maar daar had liij later pas erg in. Eerst kwamen er twee dames zijn richting uit. Zij waren elegant gekleed en droegen allebei een dikke bont- vacht om hun schouders. Druk con- verseerend en zonder hem te zien kwa men ze binnen de lens van de camera en drie-, viermaal draaide liij aan den zwengel. Toen bood hij hun een bonnetje aan. „Alstublieft, dames. Teleurgesteld trad hij een pas terug. De eene dame verwaardigde hem zelfs met geen blik en de andere keek hem aan met een paar oogen, of zij hem wilde vernietigen. Maar toen kreeg hij alweer een ander slachtoffer in het oog en vloog zijn hand opnieuw naar den zwengel. Het was een vijftigjarige heer met een gezicht als van een murw geslagen bokser en hij keek hein alles behalve vriendelijk aan, toen hij be speurde wat er gaande was. „Wat is dat?" beet liij Harry in het Duitseli toe. „I! bent gefilmd, meneer," antwoord de Harrv met ee,n beleefden glimlach in zijn eigen taal. „Zoo!" snauwde de meneer en nadat hij hem nog een gift.igen blik had toege worpen, rukte hij hem het kaartje uit. zijn lianden en stak het in zijn zak. De meneer leek boos, maar dat hij het kaartje aannam was een gunstig voorteeken. „Da's ten minste één klant vandaag, als hij zich niet bedenkt," mompelde Harry en huiverend in den guren wind trok liij zich weer in zijn port iek terug. Klokslag half acht verscheen Harry den volgenden morgen aan het atelier, om den bonuetjesregen van de post op te vangen. Hij keek een tieet.je ver baasd. toen hij de deur op een kier

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12