Tfal zcudi U deen wcumeeï 13 za<* staan, maar liij stond verstomd, toen hij de deur had opengeduwd. Er heerschte een wanorde daarbinnen, die hem geen oogenblik in twijfel kon la ten, of er was ingebroken in den af- geloopen nacht .Alle laden stonden open de inhoud lag over den grond verspreid de cassa was met succes geforceerd en er was een heele trommel met films en negatieven verdwenen mitsga ders het dure kino-apparaat. Een halve minuut later stond hij aan de telefoon. „Politie?" hakkelde hij zenuwachtig. „Met den bediende van de firma Sanders. Er is ingebroken vannacht. Wilt u terstond komen Hij had zich nauwelijks hersteld van den eersten schrik, toen er reeds een auto voor de deur verscheen. Er stap ten drie heereu nit, van wien er één een camera droeg. „Inspecteur van de recherche," stelde een andere zich voor. „Wilt n me maar eens vertellen wat er gebeurd is?" Harrv vertelde een beetje nerveus en hakkelend. Meneer Sanders was met vacantie en had tie zaak aan hem toe vertrouwd. Gisteravond was hij om zes uur in het atelier gekomen om de films te ontwikkelen, die hij gedraaid had en nadat hij ze op zolder had ge hangen oin te drogen, had hij de deur gesloten en was naar huis gegaan. En vanmorgen om half acht...." „Yond n de deur open," knikte de inspecteur. „Kunt u ook vaststellen Wat er verdwenen is?" „Het kasgeld.... zoowat. tachtig gulden," antwoordde Harry. „En mijn apparaat, natuurlijk. Enne. een trommel met filmspoelen en nega tieven. Die bewaarde meneer Sanders in een ijzeren trommel, voor brandge vaar, begrijpt of" De inspecteur knikte en in dien tijd had de derde politieman het slot van de deur al eens bekeken. „Niet verbroken, maar opengeslo ten," zei hij laconiek. De inspecteur keek de zaak eens rond en eindelijk vestigde hij een scher en blik op Harrv. „U had een sleutel van de zaak?" „Meneer Sanders had er twee en een ervan heeft hij aan mij gegeven," bekende Harrv argeloos. „Enne. hm, hoelang was u bij meneer Sanders in betrekking?" „Vier weken op twee dagen na, meneer." „Zoo..hm.bromde de inspec teur. „Tachtig gulden, een hoop nieuwe filmspoelen en 'n dure camera. Ja, het was nog wel de moeite waard Hij keek Ilarry scherp aan en deze voelde de insinuatie iu zijn blik. „U denkt toch niet, dat ik het ge daan heb?" viel hij verontwaardigd uit. De inspecteur glimlachte hem vrien delijk toe. „Ik denk niets, waarde heer. Maar ehwat hebt 11 op het oogen blik te doen?" „Ik? Xiets! Want mijn camera is immers óók gestolen!" „Mooi," knikte de inspecteur. „Dan gaat u dadelijk maar eens met ons mee. Op het bureau kunt u ons misschien nog wat nadere inlichtingen verstrek ken." De politie bleef nog een kwartiertje speuren en zoeken. Het atelier lag in een stille buurt en bestond uit een winkel ruimte; het eigenlijke atelier: een paai' woonkamers en een zolder. Ook de woonvertrekken van den eenzaam le venden meneer Sanders hadden de dieven doorsnuffeld. Maar veel konden ze niet hebben buitgemaakt, meende Harry, want meneer Sanders was veel te voorzichtig, om geld of kostbaarheden onbeheerd achter te laten. Het laatst bezocht de politie den zolder. Hier schenen de dieven niet te zijn geweest in elk geval zag Harrv de drie films, die hij den vorigen avond ont wikkeld had, nog in het droogliok hangen. „Dus voor zoover valt na te gaan, is behalve het geld uit de eassa alleen een kino-apparaat verdwenen," stelde de inspecteur eindelijk vast. „En alle filmspoelen en negatieven." vulde Harry aan. „Juist. Wel. die filmspoelen zijn geld waard, maar wat de dief nu met die negatieven uit moest voeren. mom pelde de inspecteur. Toen het onderzoek beëindigd was, moest Ilarry den sleutel afgeven en werd het atelier gesloten. Snel reed de auto hen naar het bureau en daar werd Ilarry aan een verhoor onderworpen, •lat hem veertien dagen later nog het bloed naar de wangen joeg, als hij eraan terugdacht. Het was middag, toen Harry weer buiten stond. Den sleutel van 't atelier bad hij achter moeten laten en er was een telegram naar meneer Sanders onderweg, om hem terug te roepen. In een zwartgallige stemming slenterde hij de stad door, zonder er zich rekenschap van te geven waar hij ging. Pas toen hij in de buurt, van zijn standplaats kwam, herkende hij zijn omgeving. Dicht in de nabijheid van het Rozenplein lag 'n plantsoen. Hij liep er heen en richtte zijn schreden naar een bank, waarop reeds een meisje had plaatsgenomen. Toen hij haar dicht genaderd was, doorliep hem een schok van verrassing. Daar zat „het meisje" en het scheen, dat zij zich even verslagen voelde als hij. Want zij had haar arm om de hank- leuning gelegd en zonder acht te slaan op haai- omgeving zat zij met een treu rig gezicht voor zich uit te staren. „Dag, juffrouw," zei Harry verrast, „heht u er iets op tegen dat ik hier plaats neem?" Het meisje schrok eensklaps op uit haar gepeins. Bij den eersten hlik her kende zij hem. „O, bent u het?" vroeg zij verbaasd. „Dat vroeg ik me zooeven ook af," glimlaehte Harry. „Ik dacht dat n 0111 dezen tijd in uw betrekking was?" „En ik dacht dat u om dezen tijd aan uw camera stond," zei het meisje, met een matte poging, om eveneens te glimlachen. „Jawel," mompelde Harry, „daar hoorde ik ook te staan. „Maar helaas...." Het meisje keek hem met groote oogen aan. „Bent ubent u soms ook ontslagen?" „Ontslagen nog niet, want m'n baas is de stad uit. Vanavond zal het er echter wel van komen. Maar hent u dan ontslagen?" „Vanmiddag," knikte het meisje treurig. „Op staanden voet. En ik durf bijna niet naar huis te gaan. Laf, vindt u niet? Maar ik moet voor mijn moeder zorgen, ziet n Harry staarde haar verschrikt aan. „Op staanden voet, zegt 11?" „Diefstal," zei het meisje. „Wat zegt n?" mompelde hij ontsteld. Hij zag zijn vis a vis vuurrood worden. „N'ecn. wat denkt n welt" vroeg zij verontwaardigd. „Ik heb niet gestolen, maar anderen hebben de zaak bestolen. Maar dat is mijn schuld, zeggen ze, want ik had beter op moeten letten." Harrv viel van de eene verbazing in de andere. „Dat is verduiveld toe vallig," viel hij uit. „Ik hen mijn be trekking vanmorgen óók verloren, om dat er bij m'n baas gestolen is. Het baantje was wel niet veel bijzonders, maar 't was in elk geval beter dan niets. Waar werkte als ik vragen mag?" „In de modezaak van Verbeek: weet n die?" Sloi op blz. 15 Vrienden hebben U ter gelegenheid der inwijding van Uwe nieuwe woning een kleine huisbar cadeau gegeven. Hoewel U eerst over dit «dwaze* idee hebt gemopperd, glim lacht U toch, als na de smulpartij Uw gasten met bewondering voor de aardige glaasjes, mooie schaaltjes en voor de verlokkelijke flesschen staan. Nu vindt U het een leuk idee en schenkt vroolijk in. Bij één glas bent U onthutst. Tusschen de fijne lijntjes van het geslepen kristal vindt U nog stof zitten. Het glaasje is dus niet heeiemaal helder. Hat zoudt IJ in zoo'n «jeval doen"? Heel eenvoudig: U zoudt het glaasje wegzetten en een ander, werkelijk schoon glaasje nemen. \iot iedere nalatigheid is eehter zoo gemakkelijk goed te maken! Van grooter belang dan een schoon glas is Uw gezondheid. Let U bij het poetsen van Uwe tanden er ook zoo nauwkeurig op, dat er geen restjes achterblijven? Want niet het voor het oog prachtig uiterlijke beslist over het lot Uwer tanden, waarvan veel meer afhangt dan de werking van Uw glim lach op anderen, doch: een behaaglijk gevoel, gezondheid en het besparen van vele rekeningen. Slechts de grondige reiniging kan Uw gebit in stand houden. Weten schappelijke onderzoekingen hebben geleerd, dat slechte tanden dikwijls de oorzaak van gevaarlijke sluipende ziekten zijn. Reinig Uw tanden grondigSpoel Uw mond ter dege 's ochtends, "s middags en s avonds, ook tusschen de tanden, opdat alle etensrestjes zelfs uit de kleinste hoekjes en gaatjes weggespoeld worden. Fen eenvoudige regel: Gorgel steeds met ODOL ook tusschen de tanden. ODOL doodt de voor de gezondheid schadelijke hacteriën en desinfecteert mond en keel. Gebruik steeds ODOL voor het naar bed gaan en geniet s morgens van de verkwikkende werking van een mondspoeling met ODOL. U zult dan den heelen dag een prettig en opgewekt gevoel hebben. .Viel Odol paart l' Zindelijkheid aan Schoonheid ODOL, het antiseptische mondwater is een Neder- landsch fabrikaat van prima kwaliteit en in flacons voor resp. f. 1,25 en f. 1,95 overal verkrijgbaar, een handige reisflacon a f. 0,75. nieuwste

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13