Zeeuwsche Sport De beslissingswedstrijd Middelburg-R.B.C. te Bergen op Zoom. Moment voor het Roosendaalsche doel. Te Bergen op Zoom werd op neutraal terrein de beslissingswedstrijd Middelburg-B.B.C. gespeeld. Middelburg behaalde het kampioenschap in 2 A. door dezen wedstrijd na ver lenging met 3-2 te winnen. Hierboven een foto van het kampioenselftal, dat nu de zware taak krijgt om te probeeren een plaatsje in de eerste klasse te bemachtigen. De Roosendaalsche doelman onderbreekt een aanval der Zeeuwen. Na een spannenden strijd heeft „Middelburg" dan eindelijk de kampioensvlag mogen hijsehen. De beslissingswedstrijd bracht de beslissing niet dan na ongeveer zes minuten ver lenging, toen Vogel uit een goed door Carol aan gegeven bal, met een schuiver, die aan zijn beste dagen herinnerde, den R.B.C.-keeper geen schijn van kans gaf. Allereerst een woord van hulde aan de groen-witte ploeg, welke tot het uiterste heeft moeten vechten om dit eervolle resultaat te behalen en- loon naar werken heeft gekregen. De wedstrijd op den druk bevolkten Raayberg was niet minder spannend dan het verloop van de geheele compititie is geweest. Heeft „Middelburg" de overwinning verdiend? We kunnen op die vraag bevestigend antwoorden, al kan dat geen antwoord zijn, dat met overtuiging wordt gegeven. „Middel burg" heeft namelijk succes geboekt door zijn harde werken, zijn stevig op den bal en den man (op faire wijze) zitten na de rust en in de verlenging. Ook omdat „Middelburg" in de minuten van de ver lenging nog juist een beetje meer reservekracht bezat dan de R.B.C.-ers en daarom bet meest beweeglijk van de twee totaal uitgespeelde ploegen was. Deze wedstrijd heeft liet uiterste van de spelers gevergd en zij hebben het uiterste gegeven. De taktiek, welke „Middelburg" toepaste, heeft succes gehad en die taktiek was het uit zijn vorm spelen van het R.B.C.-elftal, dat vooral voor de rust technisch op een veel hooger plan stond. Het aan geven, plaatsen en verwerken van den bal was voor de rust veel beter verzorgd dan bij „Middelburg" en zoo was het ook R.B.C., dat vooral in het begin van den wedstrijd absoluut den toon aangaf en „Middelburg" liet spelen, zooals het dat wenschte. Dat duurde totdat R.B.C. zijn middenlinie iets te veel ging terugtrekken en „Middelburg" dus meer vrij spel kreeg. Daarvan profiteerden de kanthalfs het beste door het spel over de vleugels te dirigeeren en het een vlug, open karakter te geven. De spil deed dit niet en speelde niet zijn goede spel, zooals we dat van hem gewoon zijn. Het leek of bij te spoedig vermoeid werd, waardoor juist de kern van liet'elftal zoo dikwijls steun noodig kreeg en vooral de taak van de binnenspelers verzwaard werd. Midvoor Vogel, die ten slotte de overwinning uit bet vuur sleepte, deed zijn best, doch liet is niet meer de oude glorie, al tracht hij zoo nu en dan nog op zijn manier uit zijn beste dagen ten aanval te trekken. De vleugelspelers hebben een flink aandeel in het spel gehad en dan was de rechterzijde veel sterker dan de linker. Over links was het spel matig, wat van den In een enthousiast ge speelden wedstrijd tegen Terneuzen I heeft Bres kens Zondag het kam pioenschap behaald in ■3 ADeze ploeg zien we in de promotie- competitie wel tot iets goeds in staat, al is het dan ookde eerste maal, dat een club uit Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen hieraan deelneemt. Foto van het elftal van Breskens^ dat door de 5-1-over- winning op Terneuzen duidelijk zijn meerder heid demonstreerde. De keeper van Bres- kens onderschept een aanval. rechterkant kwam was meestal veel beter verzorgd. De ver dediging speelde goed, zonder bijzondere dingen te doen en ook hier moesten alle zeilen bijgezet worden. Na de rust be vocht „Middelburg" de over winning en hoewel in de tweede helft niet gedoelpunt werd, was het toch te zien, dat „Middel burg" steeds meer het spel van R.B.C. uit elkaar haalde en een taktiek toepaste, welke een eind maakte aan het mooie berekende R.B.C.-spelletje van vóór de rust. Ten slotte zou daaruit succes voortkomen en kwam dat succes eerst na een verlenging, toch is gebleken, dat „Mid delburg" de zaak goed had bekeken en daarom ook verdiende „Middelburg" dat doelpunt en dus de overwinning, waarmee dus niet gezegd is, dat het spel ver boven dat der Roosendalers uitstak. Zooals de geheele competitie is gebleken, zijn beide elftallen aan elkaar gewaagd en zou het noodig zijn nogmaals een wedstrijd te spelen, dan zou het zeker niet uitgesloten zijn, dat de uitslag andersom uitviel, zoo weinig verschil zit er in deze ploegen. Des te mooier echter voor „Middelburg". En nu de promotie competitie nog. Weer een serie van uiterst zware wedstrijden en dat na een zeer lastige competitie. Er wordt dit jaar weer wel het uiterste van deze moedige elf gevergd. Wel, jongens, maak ervan wat ervan te maken is en geef je tot het uiterste om op waardige wijze het Zeeuwsche voetbal in het zuiden te vertegenwoordigen. We hebben nog een kampioen geboekt j.l. Zondag en wel „Breskens", dat op overtuigende wijze „Terneuzen" klopte en duidelijk bewees verre de meerdere te zijn. Dat belooft wat voor de promotie en we hopen, dat het „Breskens" moge gelukken Vlaanderen opnieuw een tweede klasser te geven. Onze hartelijke gelukwensehen, Bressiaanders. en doe je best!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19