ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo! liallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Yerseke eu Goes, dat het door de Kamer van Koophandel georganiseerde reisje van Belgische oestervrienden naar Yerseke en Goes een reuzensucces is geworden. In eerst genoemde plaats heeft men de vreemde bezoekers laten kijken naar de oester- en mosselbanken, terwijl men ze te Goes de collectantenbanken in het historisch kerkgebouw heeft laten be zichtigen. Hun kennis over de verblijf plaatsen der schaaldieren is nu ontzag lijk verrijkt! Men seint ons uit Middelburg, dat, na groot alarm, de motorspuiten uitge rukt zijn ter blusscliing naar de woning van een brandmeester, waar het klimop tegen de buitenmuren vlam had gevat; iets wat in de historie der vuurdoovers nog onbekend was. Men is niet voor niets brandmeester van beroep! Op de vergadering van de Heinkens- zandsche bloemenvereeniging „Vergeet mij niet" heeft het bestuur met droge lippen en vochtig oog meegedeeld, dat vele jonge plantjes in de periode der strenge vorst bezweken zijn. Kracht puttend uit den naam der vereeniging, namen alle diep getroffen leden zich voor, de herinnering aan de slachtoffers te bewaren. Om het evenwicht te herstellen werd voorts besloten voorloopig geen vege tariërs als lid aan te nemen! In de provinciale pers is de Dom- burgsche jeugd aangeklaagd omdat zij zich niet meer vergenoegt met het in gooien van ruiten, doch ze nu ook stuk schiet. Terecht is hierop geantwoord, dat dank zij deze energie de jeugdwerk- loosheid in Domburg onbekend is, terwijl de glazenmakersbond reageerde met het argument, dat men zich voor de vorming van een kust-artillerie-reser- ve eenige offers moet weten te getroos ten. Bovendien brengen scherven geluk aan! Te Borssele is op 'n hofstede brand* ontstaan in een paviljoentje. Behalve drie fietsen verbrandde er ook eenig varkensvleesch, meldt onze correspon dent. Het genootschap der Nederland- sche zwijntjesjagers zond terstond een rouwkrans Op de Middelburgsche markt is een onbeheerd schaap aangetroffen, tele foneert onze correspondent aldaar. De. trek van het land naar de stad wordt steeds grooter, doch moet zoo veel mogelijk gekeerd worden ook in het belang van het land zelf. De politie moest althans constateeren, dat enkele kappersleerlingen probeerden het schaap clandestien te scheren, terwijl ook de blikken der slagersjongens niet veel goeds voorspelden. Inmiddels baart de voedselvoorziening van het arme schaap veel zorg. Daar desondanks het dier voorkeur blijft geven aan de stad, zoekt men er nu 'n gemeente voor, waar het gras tusschen de steenen groeit! Te Hansweert, zoo meldt men ons, zijn twee schippers om 'n klein mee- ningsverschil op elkaar in gevlogen en takelden elkaar leelijk toe. In - dezen tijd van de directe actie vinden zelfs de schippers ieder geschip per uit den booze! Wij sluiten nu tot- de volgende week, dames en heeren! >93637® H >93536 Te Middelburg vierde de korfbal- vereeniging Swift haar eerste lustrum met een bonten avond onder het motto Het Kan Niet Beter. Hmm 200 leden van de Kamer van Koophandel voor Belgiè en Lnixemburg maakten 15 dezer een excursie naar de Yerseksche oestercultuur op het gemeente huis werd het gezelschap door den burgemeester ontvangen. Op 11 dezer mocht- te Nieuwdorp het echtpaar A. van Antwerperi-Huisson zijn vijftigjarig huwelijk vieren. Te Woljaartsdijk werd het huwelijk voltrokken van den secretaris van het Landstorm Gewest Zeeland, den reserve lsten luitenant der Grenadiers J. G. Eekhardt met mejuf frouw den Herder. De bekende meelmolen van Muis, een der attracties van het oude stadje, die vooral in den zomer van de vreemdelingen belangstelling trekt, wordt nu gerestaureerd, waardoor dit •pronkstuk voor Sluis behouden zal blijven. De Koningin Emma, het nieuwe mailschip, dat voor de Maatschappij Zeeland op De Schelde in aanbouw is, begon de vorige week zijn technische proefvaart u ziet hier de mooie boot in de sluizen van het Kanaal Te Nieuwdorp hoopt op 24 April het echtpaar Welleman zijn gouden huwe lijksfeest te vieren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24