CHARLIE CHAM IM HOMOLOELOE SIDNEY TOLER speelt tie titelrol in Sidney Toler voor de eerste maul als Charlie Chan vermomd. Naast hem staan Phyllis Brooks en Eddie Collins, de onvrijwillige toeschouwers van Toler's eerste detective drama. Onlangs is in de plaats van War ner Olaml. den eigenlijken schep per ran «Ie Charlie Chanfiguur, een ander gekozen en wel een zekere meneer Sidney Toler, die thans als zoodanig in deze Fox-film debuteert. 1>KTa liet. verscheiden van Warner Oland, den IMt eigenlijken schepper van de Charlie Chan figuur, heeft het de filmmaatschappij heel wat hoofdbrekens gekost alvorens zij er in slaagde een type te vinden, dat een waardige plaatsvervanger voor hem was. Want Charlie Chan was zoo langzamerhand heel populair geworden. Vele mensehen dachten zelfs dat hij een echte Chinees was en toch was Warner Oland in Umea (Zweden) geboren en een honderd procent Kuropeaan. Hij was echter een uitste kend acteur, die driekwart van zijn filmloop baan een schurk moest uitbeelden en eerst het laatste kwart als Chineeseli detective heeft doorgebracht. Maar dat karakter was dan ook wel zoo met hem saamgegroeid, dat zijn opvolger heel wat moeite zou krijgen hem te eve naren of zelfs maar met eenig succes te benaderen. Vandaar de moeite die door de filmmaatschappij aan den dag werd gelegd om een geschikt iemand Sidney Toler in zijn creatie van Charlie Chan. te vinden. In Sidney Toler gelooven zij dien nu te heb ben ontdekt, en zij vertrou wen dat de sympathie voor wijlen Warner Oland volle dig op liem zal overgaan. Of dat werkelijk zoo zal zijn, is af t.e wachten. Het zijn vaak oogen schijnlijke kleinigheden, die bij de waardeering van een ster geweldig belangrijk zijn. Hij kan zijn rol nog beter, nog intensiever en nog sterker spelen en deson danks niet. dat succes oog sten, dat zijn voorganger had. Want boven zijn pres tatie staat die ondefinieer bare, doch toch zoo mach tige factor: de publieke gunst. Verwerft hij die, dan komt hij er, zoo niet dan wordt hij een fiasco, al is, zooals gezegd, zijn creatie ook nog zoo perfect. In dit verhaal, waarin de ('hineesche detective Charlie Chan in Honoloeloe opereert en waarin oorspronkelijk Warner Oland nog meespeelde, weet die slimme, zwijgzame politieman weer een schurk te ontmaskeren, die door niemand verdacht werd. Er komen alle mogelijke personages in voor, waarvan de toeschouwer het zou verwachten, o.a, een vreemd soortige professor, een onmogelijke bewaker van wilde dieren en meer van dat fraais, doch juist die eene, waarop geen oogenblik de aandacht gevallen is, blijkt de geheimzinnige misdadiger te zijn. Het is de gebruikelijke fantastische en spannende geschiedenis, welke nu echter wordt gedragen door Sidney Toler, die zich hierbij vriendelijk in de be langstelling van het publiek aanbeveelt. Op de vrachtboot naar Honoloeloe gebeurden geheimzinnige moorden. Het laatste slachtoffer is een zekere mrs. Wayne (Claire IJodddoch dank zij de aanwezigheid van Charlie Chan liet de ontknooping niet lang meer op zich wachten, f'harlie Chan en zijn zoon No. 2 (Sen Yung). Met behulp van een camera, die listig in een kast verborgen was, weet Charlie Chan den schuldige te ontdekken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26