HET REGENT WEER! 38 vervelende paraplu op stap gaat. Paraplu's, die momenteel echter aardig bezig zijn, zich van ge bruiksvoorwerp tot luxe-artikel op te werken. Slanke parapluutjes met foedraal en knop van het zelfde materiaal, die niet in het minste afbreuk doen aan een elegant geheel. Het regent weer", dat is in ons land de telkens weerkeerende verzuchting op het eeuwig in elk menschenhart zingende verlangen naar zon en warmte. „Het regent weer" behalve de nattigheid is er óók nog een grauwe somberte, die fnuikend werkt op zoo menig gestel. Maar tegenover de weer goden, die het slecht met ons meenen, treedt Vrouw Mode op, die tracht goed te maken wat de natuur ons aan zonnigheid onthoudt. Niet alleen brengt zij practische, afdoende regenkleeding, maar, hoe vreemd het in dit geval ook moge klinken, óók fleu righeid en fantasie. Dat de aardigste mantels van allerlei flatteuze stoffen als fluweel, katoenen satijn, zijde, tussor en linnen over het algemeen met gummi gevoerd zijn, levert in zooverre bezwaar op, dat dergelijke mantels bij zonneschijn vaak onaangenaam gaan ruiken en ook lang niet altijd voldoende uitwaseming hebben. Daar deze met gummi gevoerde mantels echter veel goedkooper zijn dan mantels van hetzelfde materiaal dat geïmpregneerd is, zal menigeen graag over dat euvel heenstappen. Een belangrijke stap in de goede richting is, dat de gummi tegenwoordig minder glad en koud aanvoelt dan vroeger. Frankrijk komt momenteel op de markt met alleraardigste kleuren en modellen. Ruimvallende swaggers met enkele plooien in den rug en vaak ook een schouderstuk en daarbij dan grappige fantasieknoopen, passepoils, sluitingen en zakken. De meeste mantels vertoonen momenteel een capuchon, die natuurlijk alleen aan zijn bedoeling beantwoordt, als men zóó'n klein hoedje draagt, dat bij een plotseling opkomende regenbui de kap erover getrokken kan worden. Naast de vlotte swaggermodellen zien we ook nog enkele capes, die vooral voor op reis het voordeel hebben, dat ze over het gewone pakje aangetrokken worden. De capes van pliofilm en ander doorzichtig materiaal, die opgevouwen in het taschje gedragen kunnen worden, zijn voor dit doel natuur lijk uiterst practisch. Voor de meer con servatieven of degenen, die moeilijk een swagger kunnen dragen, worden ook nog de gewone rechte mantels mot ceintuur gebracht. Naast de met gummi gevoerde stoffen, die momenteel wel den boventoon voeren, hebben we natuurlijk ook de veel duurdere geïmpregneerde zijde, geoliede zijde en fantasiestoffen. Er zijn regenmantels. geagMBBBgHW} die meteen als zomermantel kunnen dienen, wat vooral gemakkelijk is voor degenen, die veel bij den weg zijn en dus steeds kans loopen om door een regenbui overvallen te worden en haar kleeren radicaal te bederven. Gabardine raakt wat op den achtergrond, ten minste in de goedkoopere kwaliteiten, omdat men momenteel nu eenmaal meer waarde gaat hechten aan een vlot model en aardige kleuren en de gewone gabardine mantel over het algemeen vrij stijf is. Daarnaast komt er echter weer een opleving in het artikel trench coat, de beige regenjassen, zooals de Engelsche soldaten die in den oorlog droegen. Mantels, die van goedkoope Egyptische katoen kunnen zijn, maar ook van sea-island, een soort zijden popeline. Deze mantels, hoe eenvoudig ook, zijn vrijwel altijd flatteus en sportief. Dat het heel erg practisch is om in den zak van een regenjas zoo'n klein kaboutermutsje mee te voeren, behoeft wel geen betoog. Vooral niet omdat zoo'n kapje over het algemeen groot genoeg is om een klein hoedje afdoende te beschermen. Een regenjas, die er heelemaal niet als regenmantel uitziet, en voor alle zekerheid nog zoo'n kapje in je zak en dan kan je zelfs in ons wisselvallig klimaat niets passeeren, ook zónder dat je altijd met zoo'n

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38