Rechts: Newcastle 32/6, Birmingham 16/6, Harrogate 26/, de prijzen zijn „vast" en de dienst is voortreffelijk geregeld. Het plaatskaartenbureau onderscheidt zich bijna niet van een stationshal der spoorwegen. Een enorm aantal autobussen staat Rechts: Het „bespreekbureau", waar men hier op reizigers te wachten. telefonisch plaatsen kan reserveeren. De restauratiezaal in het autobussen- station te Honden. de verbinding tusschen de hoofdstad en de provincie plaatsen onderhouden, een centraal station heeft moeten bouwen. Dit is het Victoria Coach Station, 'n geweldig gebouw bij het Victoria Railway Station. Wie ooit wel eens in Engeland ge reisd heeft, weet, dat stati ons in Engeland op zich zelf kleine steden zijn en zoo is dus ook dit autobus- senstation een stad, 'n ele gante stad zonder rook en vuil. een villas tad Verge leken met de vieze indus triestad: het spoorweg station. Er zijn 43 „perrons", die handig verdeeld zijn over een enorme hal. Om deze hal heen vindt men wachtkamers en restaurants, kaartjesloketten Bagage genoeg voor een wereldreis treft men ook. aan op de bussen die slechts de provincie ingaan en inlichtingenbureau's, reparatiewerkplaatsen en benzinepompen. In de hoogere verdiepin gen vindt men de kantoren van deze ouderneming, die met een kapitaal van 30 millioen pond gedre ven wordt door meer dan honderd verschillende auto busondernemers uit het geheele land. Het Victo ria Coach Station is een eindpunt van zooveel lij nen, dat men vrijwel elke Engelsche stad van Londen uit per bus kan bereiken. Gemiddeld bedraagt het aantal passagiers twaalf millioen per jaar, maar op feestdagen, zooals Paaschmaandag of Pinksterzondag, schat men 't aan tal personen dat de loketten passeert op 500.000.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 3