m DE LOOPBAAN VAN EEN TWEELING Beiden werden generaal in het Fransche leger Ftlix en Theodore Bret dezelfde decoraties, de een vormen een merkwaardige tweeling. Beulen nozeti dezelfde loopbaan en waren tot voor kort generaal in het Fransche leger. Ze bezitten heeft ze echter anders gerangschikt dan de ander. Maar ze kijken er met denzelfden, glimlach naar, misschien ook. omdat ze hun onder scheidingen op denzelfden dag ontvingen. Er zijn tweelingen en tweelingen. Soms wordt de één kruidenier en de ander professor, de één houdt van schelvisch en de ander van toma tensoep. Maar dat zijn niet de echte, dat zijn maai- gewone namaak-tweelingen, die toevallig gelijk ge boren zijn. Tweeeellige tweelingen noemt men ze en de medische wetenschap besteedt er niet veel aan- dacht aan. Eéncellige tweelingen daarentegen heb ben nog altijd iets raadselachtigs: ze lijken zoo op elkaar, dat de moeder hen dikwijls niet kan onder scheiden, zij hebben dezelfde gebaren, hetzelfde handschrift, ja zelfs dikwijls dezelfde loopbaan. Zulk een tweeling vond men tot voor kort in het Fransche legerde generaals Félix en Theodore Bret. Lit het familiealbum van de gebroeders Bret. Even langeven zwaar (het verschil in gewicht was niet grooter dan dat veen een gulden), dezelfde loopbaan, kortom het voorbeeld van een ideale" tweeling. Op de middelste jota heeft een der broeders een wit streepje in het lint van zijn stroohoed, maar de generaals weten zich niet te herinneren wie van beiden dit geweest is!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 4