miviïUu rnmil-rn Huiselijke bezigheden brengen in de studententehuizen afwisseling nu inspanning en studie. Eenvoudig maar.... knus' Een werkelijk tehuis voor onze Nederlandsche studeerende jeugdte midden van het internationale rumoer der Lichtstad, Srii tl'* Het duurde niet lang of de groote toe vloed van buitenlandsehe studenten van alle nationaliteiten maakte het ontstaan van speciale wijken noodzakelijk en van zelfsprekend. Aldus ontstond in den loop der jaren die zich ook thans nog gestadig uitbreidende universiteitsstad, de alom bekende „Cité Universitaire". Staat, stad en particulier initiatief werkten samen en op de plaats der oude vestingwallen verrees weldra een aantal statige, smaak volle gebouwen of tehuizen, waar Cana- deezen, Argentijnen, Japanners, Engel- schen, Zweden, Belgen, Nederlanders enz. een behoorlijk onderkomen konden vin den tijdens hun studietijd. Zoo ontstond o.m. ook het „Collége Neerlandais" of Julianahuis, dat op 2 December van het vorig jaar plechtig weid geopend in tegenwoordigheid van den president der republiek. Lebrun, den minister van Buitenlandsehe Zaken Bonnet, prof. van Poelje als vertegen woordiger van onzen minister Slotemaker de Bruine en onzen Nederlandsehen gezant te Parijs jhr. mr. J. Loudon. Het is daar, in dat eomfortabele ge bouw, het werk van den Nederlandschen architect Dudok, dat, gedragen door een internationale sfeer, jongelui uit Neder land zoowel als uit onze overzeesche ge westen naast gelegenheid tot cultureele ontwikkeling en internationaal contact die zoo prettige huisvesting vinden, die het vaderland weer „Hij heeft zijn wagen volgeladen...." Jolijt en vreugde, overal waar de studeerende jeugd hoogtij inert. meer nabij brengt en waarover onze fotoserie u een en ander vertelt in beeld. Panorama van het Internationale Paviljoen, waarin de studeerende jeugd van tientallen landen onderkomen vindt en prettige ontspanning. Toen de Parijsehe universiteit La Sorbonne in 1852 het eigendom werd van de stad Parijs, duurde het toch nog tot 1885, voordat men eindelijk begon aan de uitvoering der ontwerpen van Napoleon III. Van dat tijdstip af dateert dan ook echter de groei en bloei van die universiteitswijk die, mede dank zij uitnemende administrateurs zooals Liard, Poincaré en tal van anderen, zich gestadig uitbreidde tot een klein-Parijs op zichzelf. Een internationaal trio. Een Franschman, een neger en 'n Bulgaar, verdiept in een en hetzelfde onderwerp.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 7