GAAN WE BEOEFENEN? Het wordt weer tij d\ voor de zomersport j et wordt warmer, de dagen lengen, en nóg zijn Hwe niet van alle wintersporten verlost. We kunnen gerust zeggen, dat de sport, die in de zomermaan den de meeste belangstelling trekt, voetbal is. Het is met de organisatie van onze voetbalwed strijden weer even treurig gesteld als vorige jaren. Als er nu geen enkele kink in den kabel komt, is 1 Juli de laatste officieele wedstrijd gespeeld. Dan wordt de voetbal twee of drie weken opgeborgen, en midden in de grootste zomerwarmte gaan de clubs al weer met oefenwedstrijden beginnen. In Augustus komen groote voetbaltournooien om den zilveren bal en den Arol-beker al weer de aandacht vragen; daarna begint de nieuwe competitie. Nee, de Hollandsche voetballers zijn niet benijdenswaardig! Dat is in de meeste, andere landen héél wat beter geregeld. In Engeland, met de zooveel groo- tere wedstrijdenreeksen, is men toch altijd 1 Mei uitgevoetbald. Het zou de sportwereld ten goede komen, als men het zomervoetbal hier afschafte. Een vlottere afwerking van de winterprogramma's, geen uitstel van wedstrijden om financieele redenen, min der vaak in het volle seizoen de programma's stopzetten om een paar clubs een achterstalligen wedstrijd te doen spelen, dat zijn al een paar voor de hand lig gende tips om voetbal de plaats te doen behouden, die het toekomt: namelijk als een der mooiste wintersporten. Met den nadruk op winter. De hockeywereld begrijpt 't belang van haar sport beter; hier kent men gelukkig een gesloten seizoen. Want hoe mooi men ook een wintersport mag vinden, hoe verrukt men er ook van is, het is toch altijd van groot belang niet vast te loopen in eenzijdigheid. Naast elke wintersport behoort ten minste één zomersport. Gelukkig is de keuze van een zomersport niet moeilijk. In ons waterrijke landje neemt de watersport wel een heel voorname plaats in. Vooral in de laatste jaren, toen de kleinere, dus goedkoopere booten op het water verschenen, heeft de trek naar het water een geweldige vlucht genomen. Deze groote toename van de „kleine boot-sport" is een gelukkig verschijnsel. Waar is het heerlijker ontspanning te zoeken na een drukke werkweek dan op het water? Of men nu in een kano of op een groot luxe-jacht vaart, men geniet even veel van zon en water en frissche lucht. Bruin verbrand en door en door verfrischt kun je 's Zondagsavonds de watersporters thuis zien komen. Werkelijk, van alle zomer sporten zetten we de watersport (zeilen, roeien, kanovaren en zwemmen) bovenaan. Op de groote plassen, kanalen en rivieren is gelukkig nog ruimte in overvloed, zoodat we voor „overbevolking" voorloopig niet bang hoeven te zijn. Alleen op een paar plassen bij groote steden, zooals de Nieuwe Meer, Kralingschen Plas en de Kaag, is het soms op warme dagen of bij wedstrijden wel erg druk. Als nu ieder zich hield aan de reglementen, zou er van moeilijkheden geen sprake zijn. Waag u daarom niet aan het roer, voor u de uitwijk- erf voorrangregels goed kent. U zoudt toch ook niet in een auto drukke kruis punten dwars oversteken, als u de wetten van den weg niet kende? Nu is het waar, dat bij botsingen op den weg het gevaar voor doodelijke ongelukken grooter is, maar aanvaringen brengen toch altijd materieele schade, die vaak zeer aanzienlijk kan zijn. En dan te beseffen, dat 99 van die aanvaringen niet gebeurd zou zijn; als ieder de regels kende en toepaste, en in ieder geval

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12