DE VAC ANTI ETOCHT VAN DE FAMIEIE VAN BOMMEL ONZE GROOTE VOORJAARSPRIJSVRAAG QQ Het ligt voor tie hand dat wij in 'n speciaal Lentenummer van Panorama een voorjaarsprijsvraag publiceeren en wut voor een prijsvraagEen heele grootedie over enkele achtereenvolgende afleveringen wordt ver deeld en waaraan een zeer groot aantal prijzen wortlt verhonden In ze puzzle bestaat uit een berijmd verhaal, waarvan wij in dit 11 ummer het eerste gedeelte publiceeren. In dit verhaal worden ile lotgevallen .beschreven van de familie Van Bommel, die, aan gelokt door het mooie voorjaarsweer, een vaeantietoeht maakt door ons land. Deze reis wordt gemaakt in een auto en brengt het gezel schap naar een groot aantal plaatsen, gelegen in de verschillende provinciën. De namen van de plaatsen echter, welke successievelijk worden bezocht of waarlangs de autoreis voert, worden niet genoemd, wel nader aangeduid door hun beginletter en verder omschreven, terwijl elke letter van deze plaatsnamen bovendien door een' punt wordt aangegeven. De zaak is nu de plaatsnamen te vinden en in te vullen en dan achter elkaar die letters welke door een kruisje zijn gemerkt te noteeren, welke letters ten slotte een bepaalden zin vormen. U ziet, 't is zeer eenvoudig! Wat u doen moet is dit schrijf de gekruiste ..OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOflOOC f Was op een ochtend in April Vroeg in den mórgen en dus nog stil Dat meneer van Bommel, annex gezin. Zijn eega, zoon, dochter met vriendin, Blijmoedig, met opgeruimd gelaat Naar huiten traden, geheel paraat. Hun vaeantietoeht thans aan 1c vangen. letters van de door u gevonden plaatsnamen achter elkaar op in dezelfde volgorde, waarin ze in ons rijmverhaal staan afgedrukt. U vindt dan de eerste woorden van een zin. Volgende week verschijnt een vervolg van de belevenissen der familie Van Bommel, waaruit u, geheel op dezelfde manier, het tweede gedeelte van den zin kunt halen. Insgelijks doet u met de ver dere vervolgen, en als over enkele weken het geheele gedicht in Panorama is afgedrukt, kunt u dus vanzelf de volledige oplossing van onze voorjaars- prijsvraag vinden. Let. wel het gaat om den zin, niet om de plaatsnamen. Deze zijn slechts een hulpmiddel. Dus nogmaals, bewaar de nummers of schrijf de plaatsnamen met de gemerkte letters op Pas wanneer de prijsvraag in haar geheel geplaatst is, zullen wij U verzoeken de oplossing in te sturen. Natuurlijk is aan deze bijzondere prijsvraag een groot aantal prijzen ver bonden. In totaal loven wij eenige honderden prijzen uit met een geza menlijke waarde van meer dan duizend gulden. Volgende week maken wii deze prijzen nader bekend. <KKHHK»000000000000<HK>0«000000<H)0000« 0 0 9 nM De trouwe Ford popelde van verlangen Ze blonk en glom. een puike machine. Verzadigd ook van prima benzine) Om Neerlands wegen te gaan berijden En aldus de Van Bommels te verblijden. Toen eindelijk, na heel wat.passen en meten. De heele familie was gezeten. Pa aan het stuur met ma aan zijn zij En achterin, met wat kibbelarij, Henk, zus en de vriendin Sophie, Toen sprak pa, met wat fantasie, Vertrek, m'n Ford, en rijd daarhenen Met vlugge en wentelende beenen, Waarheen m'n wil en hand u stuurt!" Een claxongil en.heel de buurt Keek stiekumachter de gordijnen Om de vakantiegangers te zien. verdwijnen. Voorts reden ze, den koning te rijk, Langs 't voormalig dorp S.x Hier lag de rijksweg voor hen open! „Laat nu het wagentje maar loopen," Zei TI enkma schudde het wijze hoofd: „Je weet wel, Willem, wat je hebt beloofd.' Pa knikte en dacht zoo bij zijn eigen: Tic weet wat ik doe en zal maar zwijgen. Doch na Hx, met Rx. in 't zicht Vond ie 't een staaltje van z'n plicht Door een druk op het gas te demonstree,ren Hoe je een Ford je snel loopen kunt leeren. Volop genietend, verheugd van zin Reden ze spoedig de bloemenstad in. Toen ze spoedig waren aangeland Bij het zonnig maar eenzaamNoordzeestrand. Verkwikt door zeelucht en 't bakje troost Toog pa met zijn Ford en voltallig kroost Weer terug om, voldaan en tevreden Dwars door het schoone dorp TIx Rechtuithij kon zich niet vergissen, Langs Hxen '1 vriend'lijk x Van de bollenvelden te gaan genieten! En inderdaad, de hyacinten lieten Niet na aller bewonc ring te ivekken. Ze deden niets dam hun halzen rekken. „O, kijk 'ns, wat een prachtige kleur hn ruik toch eens dien heerlijken geur „Als we doorrijden kunnen we misschien In xeven de zee gaan zien. Alvorens de bloembollen te bekijken, Hoe zon jullie dit ideetje lijkenf" Langs Damrak en andere breede straten Had men dra Ax. verlaten. Pa s voorstel werd gaarne aangenomen, Dus reden ze onder de statige boomen Van den Hout de stad weer uit. Een heerlijke kop koffie was hun buit. Zoo reden ze verder, opgetogen, (Niets kon hun vreugde meer verhoogen Zooals ze daar zaten, zij aan zij), Het bekende Sx. voorbij. Tot Henk opeens bij 'n wijzer „Warmond" Uitriep: „Zeg, lui, we zijn terstond Ale we links afslaan bij de K. x Wat denken jullie, 't is maar een vraag!' Maar de anderen gaven er voorkeur aan Zonder oponthoud verder te gaan. „Hoe mooi die plassen mogen zijn, het is nog te vroeg voor een waterfestijn." Men hield het dus bij het bollen feest Dat voortduurde tot voorbij Ox. „Kijk," riep zus, als je rechtsaf zou gaan, Ben je niet ver van K.x.vandaan. Een badplaats en vissc,hersdorp tegelijk," Maar niemand gaf van interesse blijk! „hn wat is dat daar," vroeg thans Sophie, De stad die 'k links in de verte zie?" „Dat is L...x. natuurlijk," sprak mama, „We zien het alleen maar als panorama." ..FTcZ," zei pa, hebben we nog tijd Dat ik jullie door W.. .xrijd?" Ze tuften dus dit villa-dorp rond Tot pa ten slotte den weg hervond, Die leidde naar het schoone D. x Het einddoel van de reis voor vandaag 9 9 0 9 0 9 <1 9 0 0 0 9 0 0 9 9 9 9 0 0 9 9 0 0 9 9 0 0 O 9 0 0 9 9 9 9 9 9 9 9 9 0 9 9 9 o 0 9 9 9 0 0 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 X önoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooOooooooI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17