ZEEUWSCH NIEUWS so 1 w ZEEUWSCHE OMROEP I il Te s-Heerenhoek werd door den H.JJ. V. B. een district ft sportdag gehouden, waarbij een team uit verschillende Zeeuwsche clubs strijd leverde tegen een elftal uit Roosendaal. De regen bedierf echter leelijk de pretHier ziet u het Zeeuwsche com binatie-elftal van den H.D.V.B. De Middelburgers hebben hun stationsbrug terug en er wordt al mee gedraaid, dat het een lieve lust is. Maar ze zullen zich toch nog een poosje met de deinende noodbrug behelpen moeten, eer de nieuwe brug voor het gebruik gereed is. Als er iemand belangstelling heeft voor de nieuwe Middelburgsche stationsbrugdan zijn het de taxi chauffeurs, wien het verkeer over de hulpbrug blijk baar allesbehalve naar den zin is. Zoo langzaamaan win nen het de voorstanders van waterleiding in Zeeuwsch Vlaanderen van de tegenstanders en steeds verder graaft zich hel buizennet door de wegen en dorpen. Bij Waterlandkerkje wordt er nu gewerkt aan de lei dingen naar Oostburg. Voor het front van den troep speldde Donder dag 20 dezer overste Berghuis op 't Molen water te Middelburg den sergeant L. Jtom ijn van de 8.D.O.A. de me daille voor 24-jarigen trouwen dienst op de borst. V -h. £ywLAHDj* De M iddelburgsche Vereeniging voor Volkstuinen Kweeklust vierde vorige week haar 20-jarig bestaan: natuurlijk met een passend bloemenfeest. A a veertigjarige werkzaamheid als gemeente-geneesheer nam dr. W. W. Moree afscheid van dezen werkkring te Rilland-Bath het voltallig gemeente bestuur huldigde hem voor z'n verdienstelijken arbeid. De watertoren onder Sou burg heep de vereischte hoogte nu bereikteen nieuw merkteeken in het Walehersehe landschap. Onder Haamstede worden de bloemen al van de nar- Hssen gerist op de bollen velden. 23 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat een winkelier is geverbaliseerd omdat hij zonder toestemming der bevoegde auto riteiten een met electrische lampen voorziene étalagekastje aan zijn winkel pui had bevestigd. Ook 't jagen op klanten met den lichtbak wordt als strooperij in den zin der wet opgevat. Uit Vlissingen vernamen wij van onzen correspondent, dat een zwerver, om onderdak te bekomen, een ruit ver brijzeld heeft van het politiebureau. Zoo'n bureau blijft nog altijd de meest feilloos werkende automaat. Wanneer je een steen door de glazen werpt, komt er steevast een agent naar buiten wan delen. Haperen bestaat niet! In de Zeeuwsche hoofdstad heeft het eindexamen van de kappersschool plaats gehad, waarbij 'n dertig jongelie den met scharen en tangen werden los gelaten op hun slachtoffers. Hoewel er soms momenten voorkwa men van nerveuze hoogspanning, heb ben beide partijen het overleefd. Wel waren op alle hoofden der patiënten ver schillende haren gekrenkt! Onze medewerker te Sluiskil schreef ons, dat daar een manufacturier is gearresteerd, die verdacht wordt van schaking. Vermoed wordt, dat de man zijn slag sloeg op het moment dat de etalage- bekjkende dames „een stofje in het oog kregen." Intusschen is het wel een klap voor het prozaïsche fabrieksplaatsje, dat zelfs deze confectie-romantiek thans uitgebloeid is! Men seint ons uit Kloetinge, dat de gemeenteraad met algemeene stemmen besloot, ter vervolmaking der luchtbe scherming 1 500.te besteden aan gas maskers, rubberhandschoenen, chloor kalk, enz. Eveneens werd een sommetje uitgetrokken voor het met Pinksteren te houden muziekconcours. Met groote scherpzinnigheid werd hier de luchtbescherming dus ook uitgebreid tot de aethergolven Met eenig leedvermaak zijn de brieven uit Sluis geschreven, die melding maken van het feit, dat minster Colijn en mi nister de Wilde te Sluis door de politie werden terechtgewezen omdat zij tegen het eenrichtingsverkeer zondigden. Sommige menschen begrijpen nog altijd niet, dat het tegenwoordig gemak kelijker is een land te besturen dan een auto in een stad met smalle straatjes! Uit Kwadendamme vernemen wij, dat een jongedame uit deze gemeente, die stadwaarts was getogen, nabij een overweg door eigen schuld in botsing is gekomen met een motorrijder, doch dat na het ongeval alles in der minne geschikt is. Ook buiten de film komen er drama's met pakkende sloten voor! Te Goes heerscht onder de leden der stembureau's verontwaardiging omdat men hen den geheelen dag op een droogje heeft laten zitten. De uiterste concessie van B. en W. was, dat men den dorsten den het telefoonnummer der Water leiding wilde geven! Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23