SCHUDT UW LEVER WAKKER Remington F'irïïr't -czz "'•'-■srt-p-S: Een schikking in der minne Vanaf/4.15 per maand "es,en - ClfctT-i êSS-srt.'V hw v(d&i l 26 Slot van blz. 19 Nu kan ieder 'n échte Remington bezittenVraag ons volledige inlichtingen over de populairste, so liedste en sierlijkste kleine schrijfmachine ter wereld! Een Remington portable gaat een menschenleven lang mee. en komt bij duizend gelegenheden van pas! Vul de coupon in. Spuistraat^ i ,n lichtinoen Gelieve "'j'trent de zenden Portable. ton PO Haam Adres EN U ZULT 'S MORGENS „KIPLEKKER" UIT BED SPRINGEN, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER PILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen, en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. Neemt een gratis proef met Carter's Lever- pilletiesdoorinzendingvan onderstaandenbon. Verbluft keek zij hem na. Was de boot dan niet van dien meneer Penders? Toch had zij hem er dien middag nog mee uit zien varen. Ans begreep er niets van. „Enfin," zei ze wijsgeerig, terwijl zij den dijk opging naar „Meerzicht", „de geschiedenis zal zich vanzelf wel ophel deren. Het zou ten minste gek zijn, als dit muisje geen staartje bleek te hebben Het muisje had inderdaad een staart je en zelfs een heel vreemd staartje. Een half uur later zat ze in den tuin van haar hotel, toen zij plotseling meneer Penders naar buiten zag stormen. „Kellner! Kellner!" schreeuwde hij verbolgen. Zijn stem lokte ook den hotelier naar buiten, mitsgaders diens eega. „Ik ben bestolen," ging de jongeman driftig voort. „Mijn citybag is van mijn kamer verdwenen, een zilveren toilet- garnituur en een gouden horloge, een costuum, een paar schoenen en. Hij kon niet meer uit zijn woorden komen van opwinding. De anderen .staarden hein ontsteld aan. „Dat moet gebeurd zijn, terwijl wij zaten te eten, constateerde de hotelhouder verslagen. „We zullen onmiddellijk den veld wachter waarschuwen, Als een troep kwakende eenden ver dween het heele gezelschap naar binnen. Ans had alles gehoord, maar geen woord gesproken. De eerste oogenblikken zat zij als verstijfd. Er was een angstig vermoeden bij haar opgekomen en plotseling stond zij op en volgde de an deren naar binnen. Zij lette niet op me neer Penders, die een beweging maakte om haar tegemoet te treden. Recht streeks liep zij op de vrouw van den hotelhouder toe en nam haar even apart. „Mevrouw, kent u hier een dokter Bernard in den omtrekt" begon zij zenuwachtig. „Dokter Bernard? Neen, nooit van gehoord, juffrouw," antwoordde de dame met een verbaasden blik. „Weet u het zeker?" „Absoluut zeker, juffrouw. Wij wo nen hier al twintig jaar, maar een dokter Bernard heb ik nooit hooren luide stem daarbinnen haar plotseling stil deed staan. „De citybag is al terecht, meneer Penders!" hoorde zij de vrouw van den hotelhouder roepen. „De dief stond nog voor een oude straf gesignaleerd en toen hij uit den autobus stapte, werd hij her kend door een politieagent. De man heeft dus nog geen gelegenheid gehad iets van zijn buit te verkoopen. „Gelukkig," mompelde Ans verlicht en met een diepen zucht viel ze op een tuinstoel neer. Dépot Carter's Products - Den Haag Mijnheer, f Zend mij gratis een flink monster Carter s Leverpilletjes. Naam Straat Woonplaats noemen. Ans slikte iets door haar vermoeden bleek dus niet ongegrond te zijn. „Ik vrees, mevrouw, dat ik den dief heb helpen ontvluchten," bekende ze oot moedig. „Ik heb met de motorboot ie mand naar den overkant gebracht, die in het bezit was van een zware citybag en die zich dokter Bernard noemde. In Plaswijk heeft hij vermoedelijk den bus van half acht genomen naar Erwijk. Als u misschien de politie daarginds opbelt...." De vrouw van den hotelhouder luis terde al niet meer. Zij liep naar de tele foon en Ans ging den tuin weer in. Me neer Penders liej> haar drie passen na, doch keerde zich om, toen de hotelier hem riep. Buiten wist Ans met haar figuur geen raad. Het was een geweldige flater, dien zij had gemaakt en mis schien was zij nog wel verplicht de schade te vergoeden, als het gestolene niet terechtkwam. Zenuwachtig liep zij op het grintpad op en neer, totdat een Zij zat niet lang alleen. Weinige se conden later klonken er op het grint vlugge schreden, die bij haar stoel op hielden. „En nu wij, juffrouw Vermeer", hoorde zij een strenge stem zeggen. Ans keek op en ontmoette de donkere oogen van den heer Penders. Hij deed een poging om boos te kijken, maar dat werd een hopelooze mislukking. Toen hij haar benauwd gezicht zag, begon hij te lachen en ging tegenover haar zitten. „Hoe kwam u vanavond zoo brutaal mijn boot...." Ans was plotseling zichzelf weer. „Was het uw boot?" vroeg zij met een uit dagend glimlachje. „Ik dacht dat ik u tegen uw meisje hoorde zeggen. „Mijn meisje?" deed meneer Penders verschrikt. „Dat was mijn meisje niet. Het was mijn nichtje, dat ik van den bus heb afgehaald. Zij komt hier pen sion bespreken voor haar moeder en morgen gaat zij weer terug. Maar ik voel niets voor haar lyrische bariton, be grijpt u?" Ans schoot in den lach. „M at zegt u een lyrische bariton?" „Nu ja, ik heb geen verstand van muziek," grinnikte de jongeman. „Ik bedoel maar dat zij zich verbeeldt, dat zij zingen kan. En ik verbeeld me, dat zij het niet kan. In elk geval voelde ik er niets voor dezen avond en wellicht mor gen den heelen dag op het water door te brengen met een klagende mandoline en 'n lvrische bariton of wat het anders mag zijn, dat zij in haar keel gelooft te hebben. Daarom zei ik, dat mijn boot in de reparatie was, begrijpt u. Na tuurlijk stond ik stom verwonderd, toen ik bespeurde. „De verleiding was groot, meneer Penders.,.." zuchtte Ans berouwvol. „Het was warm en het water lokte zoo, dat ik eraan bezweek. Ik dacht dat u naar de stad was, ziet u. Maar ik heb eerlijk de benzine vergoed," besloot zij triomfantelijk. „Maar dat maakt het misdrijf niet ongedaan, jongedame. U hebt straf verdiend, maar ik wil genade voor recht laten gelden en stel u een minnelijke schikking voor. „Zegt u het maar," lachte Ans aan moedigend, toen hij even aarzelde. „Wat denkt u van een rondvaart over het meer?" „Heel graag," zei Ans en toen ze de schittering zag in zijn blik, sloeg zij plotseling haar oogen neer. Minnelijke schikkingen leiden wel eens tot teleurstellingen, maar bij Ans was daar geen sprake van. Uit deze minne lijke schikking groeide een schikking in der minne, want een week later was zij met Philip Penders verloofd. Dit Lentenummer van PANORAMA is uitgebreid met ACHT pagina's tot een totaal van achtenveertig, exclusief „De Humorist" en „Sjors". nu al VPOu*'en so'eere„" vj''9.*9"*" 'of het U yOorg0(u 5°teeren" j In V,„ °or'9heid. Oio 'eere-j, k «n VOCALEUM STRAGULA BALATUM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26