Een hindernis voor tanks, de z.g. „asperges De punten van deze stalen halken stroo- Onze nieuwe verkeersbruggen over de groote rivieren zijn van stalen den- pen de rupsbanden van de tanks. ren voorzien, die onmiddellijk kunnen worden gesloten. commandeeren, maar kon volstaan met vrijwilligers te vragen. Ook aan onze kust zijn de noodige maat regelen genomen en er zijn boulevards in onze badplaatsen, die in forten zijn "veranderd. Laten we echter hopen, dat al deze voorzorgsmaat regelen, waarvan wij hier op deze pagina's een en ander in beeld weergeven, nooit effectief in werking behoeven gebracht te wor den W. v. d. R. De compagniescommandant proeft het eten der man schappen. Ook de kuststrook is geheel in staat van verdediging gebracht. Een stelling op den boulevard van een onzer badplaatsen. Speciale maatregelen zijn genomen om, in het grensgebied, de wegen te ver sperren. Een groot aantal hoornen is voorzien van een lading springstof, die dusdanig is aangebracht dat, bij ontsteking, de stammen over den weg vallen. Door touwen worden de hoornen onderling verbonden. (Foto rechts). ergens bij een boerderij. Vanuit 't voorterrein was niets te zien, kippen liepen er kakelend over heen en 'n kerseboom strekte z'n bebloesemde takken er over uit. Toch loerde hier de dood in duizendvoud. De stalen deuren van de bruggen over onze groote rivieren staan bij wijze van spreken op een kier. Dag en nacht staan de menschen op hun post bij de bruggen of zitten in de mitrailleurnesten of bij hun stukken. Zooals gezegd, de geest bij den troep is uitstekend. Wij spraken een kapitein, die vertelde, dat hij voor extra-zware baantjes geen mensehen behoefde te

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29