IVu «ij dit nummer van Panorama ge heel wijden aan de lente, spreekt het wel vanzelf, dat we aller eerst een plaats in ruimen aan de Hol- landsche lenteglorie hij uitstek: de bloei ende bollenvelden, die ons land tot ver buiten de grenzen beroemd maakten. de grond zoo uitermate geschikt was talige, lange jaren, waarin de cultuur verkregen, die maar niet een, twee, Bloembollen en lente. Ze hooren bij elkaar! In een voorjaarsnummer mag '11 praatje voorkomen over deze prach tige kinderen van flora, waarvan de roem nog niet genoeg bezongen is. Een écht Hol- landsch product, dat wereldvermaardheid heeft verkregen en dat gelukkig in 011s eigen vaderland meer en meer wordt gekocht. De bloembollen bloeien voor het grootste gedeelte juist in de lente! In dezen tijd van het jaar zitten we midden in het „bloei-seizoen". De vroegste bloembollen zijn al weer uitgebloeid, de latere moeten nog komen. In bonte mengeling volgen elkaar op: crocussen, vroege nar cissen, hyacinten, vroege tulpen, late narcissen, late tulpen. Daar- tussehen komen nog vele „bijgoed-aitikelen" als welkome afwisseling. Waar worden bloembollen geteeld In de eerste plaats moet Nederland genoemd worden! Ik hoop van harte, dat ons land altijd het eerste genoemd kan en mag worden als belangrijkste land. waar de cultuur zetelt. Want dat is het nu nog! Ondanks alle mogelijke concur rentie heeft Nederland nog het monopolie en ik kan u wel vertellen, dat het „op zijn zaak let" om dat monopolie te behouden. Het kreeg dat monopolie, omdat om de bollen hier te doen gedijen en in de hier reeds beoefend wordt, werd een vakkennis drie door anderen over te nemen is. Daarbij De prachtige narcissen openen, met (le cro- cussen, den bloeitijd in de bollenstreek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 2