Nederland neemt revanelie op fle Belgen I SPORT VAN DE WEEK I )e Nederlandsche voetbalploeg, welke Zondag j.i. een 3-2-overwinning op België behaalde. V.l tijkstra, Wilders, CaldenhoveV. d. Veen, Smit, Bonsema, Vents, Drager, Paauwe, De grensrechter Twisterling en scheidsrechter Thompson. V.l.n.r. Anderiesen, Barder. Verder jr y11 De nederlaag van onze Oranje,-voetbalploeg te Antwerpen is alweer gewroken. Met één doel punt verschil werd in de Scheldestad verloren, met één goal verschil wonnen de onzen thans. Men ziet hieruit wel dat het krachtsverschil tussclien Nederland en België momenteel maar heel gering is. Wij gelooven dat de Belgen hun zege in Antwerpen minstens evenzeer verdienden dan wij thans. Hier mede willen wij niet zeggen dat de 3-2-overwinning van Oranje onverdiend was, doch de uitslag had ook wel andersom kunnen zijn. In liet veld waren de gasten vaak de meerderen van de Hollandsehe ploeg. Met een vergelijking van het aantal hoekschoppen op beide doelen, is dit al heel sprekend. De Nederland- sche voorhoede was echter sneller en daardoor ook iets gevaarlijker. Een „groote" wedstrijd is deze revanche intussclien niet geweest. Rond de lijnen was het dan ook geruimen tijd zeer koel, hetgeen misschien aan den eenen kant te wijten was aan het minder prettige weer, doch anderzijds zeker ook aan het weinig opwindende spel in het veld. Toen later de doel punten gescoord werden en telkens kort op elkaar, raakte men wat beter verwarmd en kwam er zoo nu en dan even de echte Nederland-België-sfeer. Rechts De tamboers van het hoofdstedelijke politiecorps zagen er kranig uit en trommel den voortreffelijk. Ter afwisseling ook eens een plaatje van een deel van den nijveren fotografenstaf Links België in den aanval. Keeper Dijk stra heeft zich met succes in den strijil gemengd. Men ziet verder Bonsema, Cal denhove, Wilders en Anderiesen. Venie en De Harder in strijd met de Belgische verdediging.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30