De nogal sterk gewijzigde Nederlandsche ploeg speelde iets beter dan bet vorige team te Antwerpen. Dijkstra beeft goed voldaan en had het geluk in het begin van den strijd enkele schoten te verwerken te krijgen, welke hem het noodige zelfvertrouwen brachten. De Zaansche keeper maakte een paar kleine fouten, welke echter geen nadeelige gevolgen hadden. De opname van Wildere in de verdediging is wel een versterking geweest. Het trappen van den B lauw - W it-speler was niet altijd even zuiver, doch hij heeft wel veel werk verzet. Caldenhove had enkele zwakke momenten en was bovendien al zeer ongelukkig toen het tweede doelpunt van België via één zijner beenen werd gescoord. Maar daar kon de D.W.S.-speler niets aan doen. In de halflinie willen wij allereerst een eeresaluut brengen aan Anderiessen, die weer eens uitstekend heeft gespeeld. Op hem volgt B. Paauwe, wiens wederoptreden ongetwijfeld eveneens een versterking van het elftal was. Minder vonden wij dit het geval bij Bonsema, die eerlijk gezegd nogal tegenviel. Wij gelooven niet dat de Groninger het. lang zal uit houden op de linkshalfplaats, temeer niet daar de Het Belgische elftal. Van l. n. r. Stijnen, Paverick, Braine, Oapelle, Voorhoof, Van Oalenberg, Fievez, Van Alphen, Buyle, Henry, Badjou. technische commissie hiervoor nog wel andere pijlen op haar boog heeft. De beide vleugelspelers waren goed zonder meer. Vente was de gevaarlijke man in onzen aanval, ter wijl Smit iets minder deed dan gewoonlijk. Vrij matig vonden wij het spel van v.d. Veen. Deze speler werkt inderdaad hard, doch lang niet altijd even doelmatig. Uitblinkers waren er bijna niet, of het moet Anderiesen zijn geweest. Bij de Belgen traden ook geen spelers sterk op den voorgrond. Dat Braine altijd nog een klasse-voetballer is, weten wij wel. Wie wel uitblonk was de scheidsrechter. In Ant werpen was de wedstrijd zeer hard en bovendien zeer rumoerig. Ditmaal ging het iets beter, doch dit kwam dan ook alleen omdat thans de scheidsrechter beter de puntjes op de i zette. Niets ontging aan zijn speurenden blik en de spelers wisten van te voren reeds, dat hier iemand leiding gaf, die hen volkomen de baas was. Gelukkig dat Oranje won. Anders zou men dezen wedstrijd nog sneller vergeten kunnen dan thans toch wel reeds het geval zal zijn. Ben gevaarlijk moment voor het Nederlandsche doel. lie Belgische linksbuiten Fievez komt alleen op keeper Dijkstra af. Ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van den Haarlemschen Kegelbond wordt in de Spaamestad een nationaal kegel concours gehouden. De heer J. Laarman, secr.-penningm. van den Ned. Kegelbond, wierp den eersten bal. Hechts de burgemeester van Haarlem, baron de Vos v. Steenwijk, en de voorzitter van den jubileerenden bond. de heer Jac. v. Maris. Op de eeretribune van links naar rechts: drs. E. Boekman wethouder van Amsterdam)de Belgische gezant Jbaron Herrydiens echtgenooteJ. K. II. de Boo van Alderwerelt, adjudant van den prins, Z.K.H. prins Bernhard dr. D. .7. van Prooye, voorzitter K.N.V.B. en achter hem rechts Z.Exc. de minister van Koloniën Oh. J. IM. Weiter.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 31