IY0R0L hoort het ANDREWS ORQUAY TAN DPASTA 34 Dimitri was naar den anderen man toegegaan. Hij zag het bleeke gelaat van een jongen, die misschien nog jonger was dan hijzelf. „Hij is dood, Michael." Michael zat al ENGELANDS heerlijkste vacantie-oord, gelegen aan de zuidkust van het prach tige graafschap Devon. Verrukkelijk kust-natuurschoon met door rots omringde baaien en inhammen. Schitterende vrije wandelparken met palmen en sub-tropischen plantengroei. Mooi paviljoen met stedelijk orkest en vele andere amuse menten. Zeilen, regattas en elke andere vorm van sport. Officieele Gids en geïllustreerd prospectus in liet Hollandsch gratis op immraiuj bij The Corporation Publicity Officer. 16. The Marine Spa. Torquay. England. Beschrijvend geïllustreerd prospectus en alle reisinlichttngen verkrijgbaar bij de voornaamste reisbureaus een van beiden soms nog een paard?" Wij moeten er dadelijk vandoor gaan." Dimitri moest onwillekeurig lachen. „Al in een week niet meer, excel lentie." Generaal Padalski ging zitten. „Hè, in geen twintig jaar heb ik zoo veel geloopen en ik ben niet van plan in het zadel nog een voet te verzetten." „Dat kunnen wij zelf ieder oogenblik „Hier houdt de oude garde dus voor ook zijn. Maak voort Is dat de eerste, het laatst stand!" dk'» je doodgeschoten hebt!" „Michael, ik heb je al eerder gezegd, „Ja." dat je er zoo'n eigenaardig soort van „Och, kom, ik zal je wat wodka te geestigheid op na houdt. Binnen een drinken geven, als we hier eerst maar half uur is de Hongaarsche cavalerie vandaan zijn. Toe, schiet op." hier. Luister eens." Dimitri sprong te paard. Ze renden Het bleek toen, dat hij het machine- tegen den heuvel op. Ze hoorden de goweer, waarvoor nog wat ammunitie stem van Padalski goedkeurend roepen, over was, achter op een vrachtauto had maar ze zagen hem in het halfduister niet I opgesteld, daarmee tot op vijftig meter meer. Meer dan een uur reden ze voor- afstands de cavalerie genaderd was. hen zichtig door, om hun paarden te sparen, een poosje ongezien bespied had en toen „We moeten nu wel dicht bij liet was teruggetrokken met een van zijn dorp zijn, Dimitri. Wil je wat drinken?" mannen als chauffeur op den vracht- „Nu nog niet." auto. Ze hadden doorgereden, tot de Ze lieten de paarden stappen, benzine op was. „Luister eens, broedertje." „Ik ben heel goed in deze streek be- „Wat is er?" kend," zei hij. „Ik heb hier veel gejaagd. „Het spreekwoord zegt, dat er drie Aan de andere zijde van dezen heuvel dingen echt eerste dingen zijn. De eerste bevinden zich holen, waar een dozijn vrouw, die je liefliebt., de eerste kreet mannen zich wel een week kunnen van je eersten zoon, en de eerste man, schuilhouden." dien je doodt. „AVat kan er in een week niet ge- „Zoo?" beuren!" zei Michael. „Het dorp, waarin we zoo dadelijk „Jij moet met Dimitri naar het hoofd- komen, is een groot dorp. Ik ben van kwartier gaan. Ik zal je den weg wel op plan een flink diner te bestellen, een de kaart wijzen. Vannacht slapen jullie stevig glas wodka te drinken en den in een dorp hier twintig kilometer van- avond gezellig door te brengen." daan en dan zijn jullie morgen in het „AVaar is het goed voor? hoofdkwartier. Zoek daar Kornilof op „Omdat het best mogelijk is, dat we en laat hij een afdeeling sturen om morgen allebei dood zijn." Hij nam een me hier te hulp te komen." teug uit de veldflesch en reikte die aan „Maar verondersteldl>egon Di- Dimitri over. mitri. Misschien vervaagde dat jonge, bleeke De oude heer keek hem woedend aan, gezicht dan wel wat in zijn geest alsof hij 'n reglement van de academie want wodka was sterk, brandde hem in overtreden had. zijn keel en verwarmde hem. „Als Kornilof me niet te hulp kan „Voel je je al wat beter?" komen, dan zijn we verloren. Maar dan „Ja." zijn we er niet erger aan toe dan op het Dood te moeten gaan. als die jongen, oogenblik. Ik vergat je te vertellen, dat zonder dat je eigenlijk nog geleefd had.... de Hongaren prachtpaarden hebben en „Nou, we zijn aan het begin van het erg roekeloos rijden. Op paden, zoo smal dorpZal ik maar voor alles zorgen of als dit hier, rijden ze nog met z'n wil je het liever voor jezelf doen?" tweeën naast elkaar. Jullie gaat erop uit en neemt het eerste stel het beste Geregeld na het opstaan een of twee thee lepels Andrews in een glas water drinken, dat beteekent gezondheid en levenslust. Andrews reinigt Uw lichaam pijnloos, vlug en natuurlijk van alle onzuiverheden. Het reinigt tong en mond, zuivert de maag wanden, neutraliseert het maagzuur en verdrijft de verstopping. Andrews stimu leert de werking van de lever, hetgeen een goede spijsvertering bevordert. Alle voedselresten worden uit het lichaam verwijderd, zoodat U weer fit, gezond en levenslustig wordt. Het is een goede be veiliging tegen constipatie, slechten eetlust, indigestie, duizeligheid, hoofdpijn, ver moeidheid, corpulentie, onfraaie huid, kringen onder de oogen, etc. Miilioenen menschen over de geheele wereld gebruiken het regelmatig. Probeer het van daag I U zult weer opgewekt door het leven gaan, er gezonder uitzien en beter werken l Grooie Bus f 1.05, Kleine Bus f 0.60 Verkrijgbaar bij alle apothekers en d rogisten. BRUISEND GEZONDHEIDS.ZOUT WARE GROOTTE .Ik laat het heelemaal aan jou over." TWEKDE HOOFDSTEK Er was een jaar en een maand ver kropen sedert Andrew Durane met de Lusitania ten onder was gegaan en dien tijd had zijn compagnon Mark VERFRISSCHEND OPWEKKEND gevangen en maakt je meester van hun paarden. Als jullie loopen, komen jullie nooit in het hoofdkwartier." „Uw bevel zal opgevolgd worden, excellentie. Als Dimitri en ik vanavond sneuvelen, wilt u dan brieven schrijven Hendertoi! de firma Durane A Hender aan onze familie?" ton met bijna griezelige vaardigheid Padalski antwoordde: „Ik zal aan de (loor alle verwjkkelingen van een kan familie van Dimitri schrijven. Het zou aejgbeurs in oorlogstijd heengestuurd indiscreet zijn, aan jouw familie te schrij- en yj had zich daarbij twee buit.enis- ven, Michael. Bedenk wel, dat edellieden gjgg gewoonten aangewend, altijd een roemrijken dood sterven." De eerste was, dat hij op dagen van groote spanning en crisis op de beurs Toen ze beneden aan den heuvel ver- zich naar zee begaf, als hij niet goed scholen zaten te wachten, begon Michael wist, welken koers hij zou volgen, te lachen. „Die ouwe heer is sluw. Hij Beter gezegd was het slechts een maakte me zoo woedend, dat ik tegen uitlooper van den oceaan, zooals de zijn kinderachtig plan geen tegenwer- haven van New York van de. Battery pingen kon vinden. Nu moeten we dit af gezien, of de Long Island-baai gezien karweitje wel voor hem opknappen, van een motorboot af. of als hij erg Het is dwaas genoeg." weinig tijd had de benedenloop van In het halfduister reden twee mannen de East River, gezien van een of om de bocht in het pad. Michael deed andere verlaten werf. Dan staarde hij een sprong naar de koppen der paarden strak naar het water en trachtte te en kwam te vallen. Dimitri vuurde bedenken, wat Andrew in dit geval zon tweemaal, zag twee gedaanten uit het gedaan hebben. En na een poosje „kreeg zadel glijden en greep naar «1e teugels hij wel een idee"; hij werkte dat dan van twee steigerende paarden. Michael bij zichzelf uit. steeds star turende op de kroop onder hun hoeven vandaan. elkander opvolgende en nu eens blauwe, „Mooi zoo, broedertje. Help me ont- dan weer grijze of groene golveneven houden, dat ik jou een of anderen dag rusteloos als Andrew was, ilie in hun ook eens het leven red." Als een kat diepte sliep en voor wien hij op een sloop hij naar een der mannen, die lag kerkhof vlak bij Andrew's buiten in Bar te kreunen, en ontrukte hem zijn Harbor een gedenkteeken had doen op- revolver. richten. „Hij heeft een been gebroken, Dimi- De tweede eigenaardigheid was. dat tri. Je hebt te laag gemikt. Enfin, hij prikkelbaar en onrustig werd, als binnen tien minuten krijgt hij wel hidp. hij langer dan een week zijn bezoek aan Gebruik de heerlijk schuimende Ivorol tand pasta, dan ontvangt U gratis den mooien en handigen verlichten sleutelketting. Vraag Uw winkelier om de puntenbons. Bij een tube van 60 ct. krijgt U een bon van 3 punten, bij de groote tube van 40 ct. 2 punten. Voor 15 punten ontvangt U dan van Uw winkelier den practischen sleutelketting gratis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34