PETROLE HAHN „Hoe houd je alles toch zo schoon en helder?" „Ik neem geen risico met scherpe schuurmiddelen. Ik rei nig alles zacht met Vim!" 35 Andrew's dochtertje uitstelde. Met een goed toeken, dat ze later wel zou weten door zijn secretaresse gekocht stuk speel- te behouden, wat ze eenmaal had. Hij goed in zijn zak -dat vaak veel te vroeg zich zelfs af of Andrea over twin- „ouwelijk" voor de baby was, maar tig jaar niet de beurs in Wall Street dat naar zijn meening dan toch wel zou willen bezoeken, zoodra ze behoorlijk bewaard kon worden schelde hij om op eigen boenen leerde staan. Men be de vier of vijf dagen aan op de Fifth weerde immers dat de vrouwen tegen- Avenue. En zoo schelde hij ook aan op woordig even handig waren in zaken dien warmen Junidag, dat de zon hem als de mannen en dat de Engelsche op zijn jacquet brandde, ditmaal met vrouwen heel goed voldeden in verschei- twee stuks speelgoed bij zich, omdat dene baantjes, die ze aanpakten, om zijn bezoek van meer belang was dan mannen gelegenheid te geven, soldaat gewoonlijk. Mant dit was het afscheids- te worden en naar het front te trekken? bezoek voor een heelen zomer aan de „Laat ze allebei die dingen maar baby, haar aardige „mama" en haar houden. Ik heb ze immers voor haar grootmoeder. Want dezen zouden over meegebracht?" zei hij tegen de kin een paar uur naar Bar Harbor ver- derjuffrouw. trekken. Toen hij wat later thee en koekjes De butler zei, dat mevrouw Durane kreeg, liet ze de pop en het konijn vallen en mevrouw Gallovan in den salon waren, en pakte het koekje van zijn schoteltje. Mark zou hun dadelijk vragen, Andrea Die wist precies, wat ze wilde, nog voor- te laten halen. Hij kon toch al weinig tijd dat ze praten konHaar vader had dat aan het kind besteden. Het kind was er ook altijd geweten. Haar moeder, dat reeds. Het groette hem met vroolijke arme lieve ding, was een van die mea- gelnidjes en kwam vrij vast op haar schen, die nooit goed weten wat ze beentjes naar hem toe gedribbeld. graag willen hebben. Anders zou ze zich Hij zei de uoodige beleefdheden tegen niet zoo door haar moeder laten over- baar moeder en grootmoeder, gaf aan de heerschen en bedisselen, kinderjuffrouw een vriendelijk knikje Hij had zijn eigen auto te harer en zette Andrea op zijn knie. Ze brab- beschikking gesteld, om ermee naar belde ellenlange zinnen tegen hem af, Bar Harbor te reizen, omdat dit voor kwetterend als een vogeltje. Ze kon na- de kleine veiliger was. Minder gevaar tuurlijk nog geen behoorlijk woord zeg- voor besmetting dan in een trein. Hij gen. Het was doldwaas, dat haar groot- had er spijt van, dat hij het niet zoo moeder die geluidjes trachtte te ver- geregeld had, dat hij de. reis met hen klaren met gezegden als: „Andrea meemaakte. Mevrouw Durane zag moe vertelt, hoe lief ze oom Mark vandaag van opwinding en haar moeder deelde wel vindt. haar bevelen zóó snel achter elkaar uit. Op de eerste plaats was hij immers dat de kinderjuffrouw en het verdere niet eens de oom van het kind. Mis- personeel er wel van in de war moesten schien dat hij zich gedrongen zou gaan geraken. voelen, haar stiefvader te worden, als Hij hield Andrea in haar blauwe mevrouw Gallovan ten minste bleef manteltje en mutsje, dat naar zijn doorgaan met het inviteeren van een meening voor Juni veel te warm zat, heel stel onmogelijke jongelui in de hoop, nog steeds vast. De een of ander had dat haar dochter in een hunner „belang de melk. speciaal voorliet, kind bestemd, zou gaan stellen". Het waren innemen- ergens onvindbaar weggezet. Er werd de Fransche, Italiaansche, Engelsche en tevergeefs naar gezocht. Toen zei hij nog andere vreemdelingen, die waren „Mevrouw Durane, laat het kind overgekomen met een of andere oor- toch in geen geval melk drinken, die op logszending. Mevrouw Durane moedigde een station gekocht is." tot zijn vreugde geen hunner aan. Dat „Neen, mijnheer Henderton," ant- zou immers uitloopen op het verteren woordde zij. van Andrew's rijkdom in het buiten- Onhandig trok hij 't kind het mutsje land van het hoofd. Het zat rustig op zijn Hij vermoedde bovendien, dat zij, af- knie en keek belangstellend met groote gezien van haar natuurlijke eigen ver- oogen rond naar al het gedraaf om haar driet over het verlies van Andrew, heen. vaak geen raad wist met haar weduw- „Stop dat ding maar in de ijskast," i, haar onmetelijk fortuin en de zei Henderton. En toen tegen Andrea gesprekken van haar moeder. Deze laat- moeder: „Heeft uw kamenier uw juwee- ste hadden zelfs hem vaak radeloos ge- len meegenomen, mevrouw Durane?" maakt. „Ja, maar ik ben toch eigenlijk niet Hij verzocht de kinderjuffrouw zijn van plan, ze te dragen. Ik ben nog in geschenken voor Andrea uit te pakken halven rouw, nietwaar?" en keek naai' mevrouw Durane. Ze was „Ik zat er anders juist over te den- knap en nog jong. Hij voelde een eigen- ken, dat u nog een jonge vrouw bent," aardig medelijden met haar. Als ze er in zei hij botweg. „Andrew verlangt heusch slaagde, een handigen jongen Amerikaan niet van u, dat u al te lang om hem te vinden, die behulpzaam kon zijn in treurt. U moet dezen zomer maar zoo de zaken der firma Durane Hender- prettig mogelijk doorbrengen en., ton, dan zou hij dat beslist naar zijn mocht u iemand ontmoeten, die u zou zin vinden. Was dat niet het geval, dan willen helpen op uw vermogen en dat zou hij, na den oorlog, als ze hem ten van de baby te passen. nou, dat zou minste wilde hebben, genegen zijn met niet anders dan heel natuurlijk zijn. haar te trouwen en haar mee op reis Het leven staat nu eenmaal niet stil." nemen, waarheen ze slechts wilde, om Maar bij die voor hem zeer oorspron- haar afleiding te bezorgen en dan tevens kelijke gedachte werd hij verlegen en zijn eigen vermogen toevoegen aan dat zag, dat zij het ook werd. Toch gaf ze van Andrew, ten gunste van Andrea, hem, naar zijn meening, een heel ver- Andrea liet zich van zijn knie glijden standig antwoord, en ging op het wollen konijntje en de „Neen. Het zou niet goed zijn, de groote pop af, die uit het pak te voor- zaken van Andrea met die van een schijn kwamen. Hij had die pop uit- vreemde in verband te brengen. Hoe gekozen, omdat ze net zulk haar had zou ik er ooit zeker van kunnen zijn, als Andrea en haar vader. dat het niet juist om het geld De kinderjuffrouw deed haar best, Zoo, dus ze had er toch wel over Andrea met één stuk speelgoed tegelijk nagedacht Misschien in verband met te laten spelen, maar ze hield liet ko- een van die Fransche, Duitsehe of Ita- uijn met haar eene handje vast en het liaansche vreemdelingen. In verband tiaar van de pop met haar andere en met iemand, die jong was, net als zijzelf, haar gebrabbel begon beslist onaange naam te klinken. Och, dat was een Vervolg op blz. 38 Verzorg" het, t is zoo gemakkelijk Voltooi iederen morgen Uw toilet met een friction van Petrole Hahn. Dit product, bekend over de geheele wereld, geeft levens kracht aan de voedingscellen en versterkt ze. Binnen korten tijd doet het roos ver dwijnen, voorkomt haaruitval en verlicht alle aandoeningen van de hoofdhuid. Petrole Hahn is aangenaam gepar fumeerd en maakt niet vet. ^Jl Overal verkrijgbaar in flacons f 1.25, f2.- en f3.75. En gros: FIRMA A. MAAS] 239, O.Z. Voorburgwal, Amsterdam. UITSLUITEND VERPAKT IN ZWART-ROOD LET OP DE HANDTEEKENING F. VIBERT. WEIGERT NAMAAK. Het is onbegonnen werk om met scherpe schuurmiddelen iets schoon te houden. Ze veroorzaken lelijke krassen, waar het vuil juist ingewreven wordt. Gebruik liever Vim en kijk dan eens naar het verschil! Vim maakt eerst het vuil los en houdt het dan vast, zodat het gemakkelijk weg geveegd kan worden. Dat is het geheim van Vims dubbele werking en daardoor blijft alles, met Vim gereinigd, helder en glanzend I Gebruik Vim voor alle keukengerei, emaille en porcelein, voor het hout- en schilderwerk in Uw gehele huis!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 35