JGmsaplast elastisch" Irannósan Bruisend Voetbad Welk een genot voor Uw Voeten 4U Verzorg kleine x verwondingen mei Ahy daar knap je van op. Trakteer Uw voeten ook op dit Bruisende Bad R-357-K "w boor" Z"r* antiseptisch snelverband U voorkomt daardoor infectie en ondervindt geen hinder meer van de wond, noch belemme ring in Uw bewegingen. Zorg er dus steeds voor een pakje bij U te hebben. „Michael, lieve jongen, ik zal het je Het diende naar zijn meening uer- lieelemaal niet meer kwalijk nemen." gens toe, haar met bijzonderheden lastig Haar stem klonk zoo zacht, als sprak te vallen. Hij ging recht op zijn doel af. ze nog tegen het eenzame kind in St. „Wat. zijn dat toch bijzonder mooie Petersburg. ringen, die je daar draagt, Katherina." „Katherina, herinner jij je nog de „Dimitri's vader zag graag, dat ik bellen van de arresleden op straat? veel juweelen droeg. Wij Russen zijn Hoe komt het, dat ik daar nu opeens allemaal een beetje afgestemd op bar- aan moet denken?" baarsche praal. Bovendien houd ik van „Bellen van arresleden en klokken juweelen. Maar waarom begin je over van kerken, Michael. Dat herinner mijn ringen?" „Ik heb je dezer dagen een rekening met goudgeld zien betalen." „Ja, dat is zoo." „Op welke bank heb je je geld be- Oefl Een lange dag achter den rug. En nu de vermoeide en brandende voeten in een Bruisend Trannosan Voetbad van Prof. Dr. Polland, schuimend en parelend als champagne. De 14 geneeskrachtige bronzouten van dit bruisende voetbad verdrijven alle moe= heid, verkwikken de verslapte spieren en pezen en nemen de kwade uitwasemingen van overdadig transpireeren weg. De bloedsomloop wordt normaal, de voetzenuwen worden gekal= meerd. Verfrisch en versterk Uw voeten, maak ze weer veerkrachtig en gezond, trakteer ze minstens eens per week op dit bruisende, schuimende bad. Een pakje is voldoende voor 3=6 baden en U krijgt het in elke apotheek en drogisterij voor 48 ets. Bezit de kracht der natuurlijke bronnen. m 'Meren dog slecht d°*ode o°uT. en Poa^mppe(s houden Doe 9e«nd e„ VO'" °raHe's BeT 9ons,ige te ik me allemaal. Lieve jongenvoel je toch niet zoo ongelukkig." Hij hief zijn hoofd op. „Ik ben al rustiger. Ik kan je aanzien en ik kan tegen je zeggen, dat ik niet legd?" vaak meer gelukkig of ongelukkig zijn „Op verschillende. Ik heb een tamelijk zal en dat ik het niet vaak meer be- groote bankrekening in Sebastopol." langrijk zal vinden, de waarheid te „Je butler is met je meegekomen uit je spreken. Ik zal de vreemde dingen, die eigen geboorteplaats bij je trouwen en ons allen overkomen, overleven en over is bijzonder aan je gehecht? Dat heb de meeste ervan zal ik plezier hebben, ik ten minste van Diinitri gehoord." Maar dit wil ik je beloven ter wille van „Ja. Stefan zou waarschijnlijk voor de vriendelijkheid mij betoond, toen ik me willen sterven. Maar wat wil je me een verlaten, eenzame jongen was: ik met dit alles aan mijn verstand bren- zal mijn best doen, dat Dimitri dat alles gen, Michael?" ook overleeft." Hij keek naar de vensters van het Even later vervolgde hij: huis in de schaduw, schoof zijn bank „Bewijs me nu nog één dienst, Kathe- wat dichter naar haar marmeren zetel rina. Je hield van mijn moeder, die zoo toe en zei met gedempte stem: verkeerd begrepen werd. Het is mis- „Je moest je effecten en belegde geld schien sentimenteel en daar vraag ik liefst, dadelijk in goud omzetten. Niet vergiffenis voor. Waarschijnlijk zal ook ineens een belangrijke, som opnemen, dit de laatste keer zijn. Wil je me een maar hier en daar en overal zulke, klei- kus geven, alsof ik je eigen zoon was nere bedragen, als voor het betalen van of een jongere broer van je? Dan zullen loopende rekeningen schijnen te moeten we daarna keurig tegenover elkaar gaan dienen. Vooral niet meer tegelijk. Je zitten en beleefde vriendelijkheden tegen moet, zóó dat je personeel het kan elkaar zeggen, als gewone goede vrien- hooren. beweren, dat je, omdat de tijden den, totdat Dimitii en Constancia terug- zoo onrustig zijn, je juweelen te Petro- komen." grad in een safe in bewaring zult geven. Ze boog zich over hem heen en kuste Je moet dit jaar, zoo opvallend moge- hem. Ze zei er geen woord bij. Hij keerde lijk, een reis voor dat doel naar Petro- naar zijn bank terug en vroeg: „Zal ik grad ondernemen. Het zou zelfs heel nu maar over den oorlog beginnen te goed zijn, als je bij een of andere bank praten?" een juweelenkistje in bewaring gaf en „Ja. Vertel me voor ditmaal maar wel zoo openlijk dat iedereen het kan eens het een en ander, Michael." zien." Ze is het volmaakte model van de Haar stem klonk even zacht als de besten onder ons, dacht hij. Ze heeft zijne. teederheid en rust in zich; ze kan een „Een juweelenkistje, maai' niet mijn vriend eerlijk behandelen en toch even juweelen?" goed een houding aannemen en bewaren „Niet je juweelen. Als er gebeuren als ikzelf. Ze wil me niet tot meer gaat, wat ik verwacht, dan zijn Petro- gevoelsuitingen dwingen dan ik zelf grad en Moskou het eerst aan de beurt, verkies te toonen. Heb ik er nu soms al Geef het goud, dat je bijeengebracht spijt van, dat ik een kort oogenblik bijna hebt, te zamen met je juweelen aan je naar haar medelijden verlangd heb? butler Stefan en laat hem dat alles hier Neen, ik betwijfel, of ik daar ooit spijt ergens in den tuin begraven op een van zal hebben.... En nogmaals was hij piek, die alleen aan hem en aan jou, er zich beslist bewust van, dat hij, als maar aan niemand anders bekend is. deze dagen voorbij waren, nooit meer die En van het oogenblik af, dat wij ver- gracieuze, beheerschte gestalte zou aan- trokken zijn, totdat een van ons beiden schouwen met haar door den tijd ver- terugkeert, mag je zelfs je kamenier, fijnde schoonheid. je ijverigsten tuinman niet meer ver- Toen hij eindelijk weer sprak, klonk trouwen. Zeg in him bijzijn geen enkel zijn stem luchtig: woord, dat je niet voor een rechtbank „Wanneer ben je voor 't laatst in yan de Russische republiek zou Petrograd geweest?" kunnen verantwoorden." „Vorigen winter. Ik had Constancia „De" Russische republiek her meegenomen om haar wat afleiding' baalde zij fluisterend, en plezier te bezorgen. Maar ik voelde De butler kwam met twee meisjes me daar doodongelukkig. De schaduw het theeservies weghalen, van Raspoetin ligt over allen en alles Michael wierp zijn blonde hoofd heen." achterover en lachte hartelijk en luid. „Ja. Ze zullen hem vroeg of iaat wel „Ziezoo, Katherina, nu heb ik je toch vermoorden, maar ze hebben al zoo lang wel duidelijk genoeg uitgelegd, dat we gewacht, dat het er eigenlijk niet meer den oorlog in ieder geval winnen, voor op aankomt. Ik was in April in Petro- dat er weer sneeuw valt. En dat we grad en verbleef bij mijn vader. Hij liet onze overwinning in de hoofdstad met me de cijfers zien van de desertie uit het >n schitterend Kerstfeest zullen vieren!" leger. En verder een paar geheime poli- Ze lachte mee, maar toch klonk het tierapporten over eenige samenzwe- een heel klein beetje gedwongen, ringen." Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. erschijnl Donderdags, fezanten uiet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld. Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of t 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich nitsluitend te wenden tot het Ibureau te Haarlem. Bureaus: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. oorburgwul 262. Telefoon lnterc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 TelefoonInterc. oft>40 Giro nr 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 4,141. I; fRECHT, Biltetraat 142 Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 4286. Giro nr". 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. lnterc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Bad- t liuisstroat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 40