Solvolifh LUIK 1939 (linger Rogers en Fred Astaire Het beroemde danspaar De tand zelf is gezond, maar hij werd het slachtoffer van het tandsteen. INTERNATIONALE WATERTENTOONSTELUNG MEI-NOVEMBER Bezoekt de WJTet is bijna niet/ doenlijk over Ginger Rogers te schrijven zonder daarbij tevens haar partner bred Astaire te ver meiden. Die twee namen behooren in zekerenzin bij elkaar als Watt en Watt, Tristan en Isolde, of Laurel en Hardv. Zoowel figuurlijk als letterlijk, wantgelijk ook het eerste en het laatste koppel onlangs van elkaar zijn gegaan, zoo heeft ook Ginger Rogers na een jarenlange samenwerking met haar watervluggen danspartner verschillende films alleen gemaakt. Daarmee toonde zij overduide lijk aan, dat het niet per se noodig was, haar als een dans-ster te beschouwen. En dat zij acteeren kan, bewees zij o.a. in de film: Stage Door, welke vanwege de uitgebreide dialogen hier te lande minder gewaardeerd werd, doch die in de Engelsch sprekende landen een daverend succes had. Het was een rol waarin zij snibbig, fel en geestig was, doch waar doorheen toch goedhartigheid moest blijken. Het was een van de beste creaties welke zij ooit gegeven heeft en naar ons inzien beter en interessanter dan de vlugste dans, welken zij ooit voor de camera gedanst heeft. Het bewijst tevens haar veelzijdigheid, want de meeste filmactrices kunnen óf alleen maarspelen, óf alleen maar dansen en zij, die deze kunsten allebei beheerschên, zijn met een lantaarntje te zoeken. Ginger Rogers is gelijk zoovele anderen een kind van de revue. Nadat zij eerst verschillende danskampioenschappen had gehaald, trad zij in solozang- en dansnummers in Variété-gezelschappen op. om ten slotte in een New-Yorkscke revue te belanden. Zij werkte daar in het gezelschap van Paul Ash voor het Paramount-theater en het was ook daar dat zij voor de film werd „ontdekt", gelijk de klassieke filmterm heet. Van het tooneel ging zij ten slotte heelemaal over naar de film en kwam in Holly wood terecht. Na een aantal films werd zij voor het eerst inFlying down tot Rio met Fred Astaire saamgebracht en die „teaming" bleek wel buitengewoon gelukkig te zijn geweest, daar nog nooit een danspaar een dusdanig pieces heeft weten te behalen als juist deze twee. Grappig is het daarbij te vermelden dat zij nooit een „liefdespaar" in den eigenlijken zin van het woord vormden, want eerst na acht films samenspel kreeg zij in de onlangs uitgebrachte film „Carefree" haar eersten filmkus. Voor dien zijn er nooit kus-scènes met deze twee opgenomen of voorgekomen. Inmiddels heeft de Radio RKO van Ginger Rogers, die 16 Juli 1911 in den staat Missouri (anderen beweren Texas) geboren werd, nog groote verwachtingen. Hoewel zij van nature een brunette is, zoo heeft zij om te voldoen aan den smaak van de filmproducers en ook wijl die kleur voor de film beter opneemt, heur haren rood laten verven. Wat Fred Astaire betreft, deze is ondanks zijn patriarchaal uiterlijk (zon der pruik is hij namelijk kaal, doch wordt zoo nimmer gefotografeerd) een van de lenigste dansers van het witte doek. IIij verzorgt zijn eigen choreografie en dat neemt heel wat tijd in beslag. Want ieder, die zijn dansen nauwkeurig bestudeerd heeft, zal tot de conclusie komen, dat zij niet alleen technisch vol maakt zijn. maar dat ook het aantal vormen en variaties legio is. En vergis singen mogen voor een camera nu een maal niet plaatsvinden. Daarom dat er honderden uren van studie aan eiken dans voorafgaan, waarin de beenen nauwelijkseen paar minuten rpst krijgen. Hoewel Fred Astaire in de danskunst reeds een aanmerkelijke hoogte heeft bereikt, zoo wenscht hij toch in de aller eerste plaats als een acteur te worden beschouwd. Zijn reputatie als speler stelt hij namelijk meer op prijs dan die van danser. Overigens is er weinig meer van hem bekend dan dat hij een uit stekend sportsman en altijd goed ge humeurd is. Of hij ook in de toekomst nog met Ginger Rogers zal blijven dansen is een open vraag. Vooreerst schijnen luchtige dansfilms niet meer zoo in trek te zijn als voorheen en ten tweede wijzen ver schillende teekenen er op. dat zoowel zij als hij zal trachten de voorhanden zijnde sterke ambitie voor het tooneelspel wat meer uit te buiten. Tussrhen de tanden, op onbereikbare plaatsen en speciaal aan de arhterzijde van de tanden zet zich hel tandsteen af. Eerst is het een weehe substantie, die echter langzamerhand harder wordt en het tandvleesch tot ontsteking brengt. Ue gevreesde „zakken" ontstaan en bet tandsteen gaat voort zich op den tandbals vast te zetten. Ue steeds verdergaande ontsteking van het tandvleesch leidt tot het gaan loszitten en ten slotte tot het uitvallen van de tanden, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaar lijken vijand van het gebit wordt gezorgd. Verzorg Uw tanden met Solvolith, de eenige tandpasta, die het natuurlijke Sarisbader bronzont bevat, het bekende afweermiddel tegen tandsteen. Solvolith, extra zacht en een ware weldaad voor gevoelig tandvleesch, is het ideale middel voor de dagelijksche mondverzorging en wordt door rookers gebruikt ter ver wijdering en voorkoming van nicotine-aanslag. N. V. SOLVOLITH COMPANY AMSTERDAM Geen Nederlandsch technicus mag het grootsche schouwspel missen van de Watertentoonstelling te Luik 1939, die de meest uitgebreide verzameling tech nische wonderen biedt, welke ooit op een tentoonstelling te zien zijn geweest

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 43