Zeeuwsche Sport s 19 i i Voetbal. Zeeuwsch elftalD.O.S. (Utrecht) 4-5. Te Middelburg heeft een Zeeuwsch elftal, samengesteld xiit verschillende Zeeuwsche clubs lang niet 'f sterkste dat samen te stellen sou zijn geweest een aardig 'partijtje voetbal gespeeld tegen den eerste-klasser D.O.S. De wedstrijd werd georganiseerd door den Zeeuwsehen Voetbalbond.. De Utrechtenaren lieten soms fijne staaltjes van voetbalkunst zien, waartegen het spel van onze Zeeuwsche jongens in het algemeen zeer sterk afsteekt en nooit dien verzorgden indruk maakt van dit rustige, maar technisch goede eerste-klasse-spel. Op ons maakten ze in de tweede helft niet den indruk zich bijzonder in te spannen, zoodat de Zeeuwen nog een 4-5-resultaat wisten te boeken. Een moment uit dezen wedstrijd. De Utrechtenaren zien de spring capriolen van een der Zeeuwsche spelers rustig aan. De Zeeuwsche keeper wordt even bijgestaan door een der backs. Adriaansen bewees soms toch ook wel het alleen af te kunnen bij de verdediging van zijn doel. Het mocht „Middelburg" niet gelukken in de Limburgsche dreven succes te boeken tegen „Limburgia". De ploeg uit het verre Bruns- sum is in Zeeland totaal onbekend en dus kon men te voren niets maken dan gissingen omtrent de kracht van deze ploeg. Het tegen Bleijerlieide behaalde gelijke spel was eenige maatstaf bij deze bereke ningen. Nu, na den wedstrijd, moeten we constatee- ren, dat „Limburgia" niet zoo heel sterk is en zeker niet de meerdere van „Middelburg" behoeft te zijn. „Middelburg" speelt beter en zelfs veel beter voet bal, maar weet de door het knappe technische veld spel geboren kansen niet te benutten. Het was wer kelijk treurig om te zien hoe legio kansen om zeep gebracht werden, kansen, welke, op bet juiste mo ment benut, het spelbeeld geheel hadden kunnen wijzigen en waardoor „Middelburg" het spel geheel in banden bad kunnen nemen. Helaas, het is niet zoo gegaan en bet. was „Limburgia", dat met den buit ging strijken, ondanks bet minder mooie spel. Deze ploeg echter wist tot driemaal toe te scoren en daar mee de overwinning vast te leggen. „Middelburg" was na. zooveel tegenslag moreel geslagen en de wan hoopspoging om door wijziging van het elftal ver betering te brengen, was te voren gedoemd om te mis lukken. Intusschen is bet nog niet verloren en er is zelfs gezien het spel van dezen wedstrijd, dat abso luut beter was dan dat van „Limburgia", nog alle kans op een gunstig eindresultaat. Aanpakken, Mid delburgers, en niet het hoofd buigenEen Zeeuw geeft zich niet zoo maar over, doch vecht tot bet laatste. Toont, dat ge ware Zeeuwen zijt Een keurig bewijs van deze Zeeuwsche mentali teit heeft het Zeeuwsche elftal tegen D.O.S. (weste lijke le klas Utrecht) geleverd. De Zeeuwsche ploeg is in een opstelling uitgekomen, welke verre van sterk geacht werd. Door het niet beschikbaar zijn van spelers van „Middelburg", „De Zeeuwen" en „Breskens" was het niet mogelijk het sterkste Zeeuw sche elftal op de been te brengen. Het leek er dan ook naar, dat D.O.S. dit elftal zou kunnen maken en breken. In de eerste helft waren de Zeeuwsche spelers zeer onder den indruk schijnbaar van klin kende namen als Dumortier e.a. Inderdaad liet het D.O.S.-elftal ook een partijtje voetbal zien, zooals we dat in onze provincie langen tijd niet zagen. Pu bliek en spelers stonden met open mond te genieten van wat b.v. Dumortier soms met den bal uithaalde. Dit wil niet zeggen, dat de andere D.O.S.-spelers niet opvielen. Het team-werk was in alle deelen be slist Af. Men maakte er trouwens een soort demon stratie van, wat gezien bet. propagandistische doel van dezen wedstrijd juist was. Het Zeeuwsche elftal kwam er voor de rust niet aan te pas en dat de stand niet veel sprekender was dan 3-0 toen de rust inging, viel ons heel erg mee. In de kleedkamer bij het De Middelburgsche turnvereeniging Wilhelminaheeft de viering van haar 20-jarig bestaan ingezet met 'n Links: Een moment tijdens de vrije, oefeningen dames. Rechts: Een. tooneeltje van de vrije oefen Zeeuwsche elftal moet toen een speler gezegd hebben „Zijn wij Zeeuwen of zijn wij bet niet?" En in koor hebben de anderen geantwoord: „Roemloos ten on der. dat- nooit!" En ziet, toen kwam na de rust een Zeeuwsch elftal in het veld, bestaande uit elf individueel aardige spe lers, die elkaar echter nooit in team-verband ontmoet hadden, maar die met den wil bezield waren om er van te maken wat ervan te maken was en die zich niet meer stoorden aan beroemdheid e. d. van den tegenstander. Toen gaf aanvoerder Wanjon het goede voorbeeld en volgden de overigen en toen was het de beurt van D.O.S. om met open mond te staan kijken naar dien onverzettelijken wil van een stel letje bijeengeraapte Zeeuwen. D.O.S. kreeg de ban den vol en het werd van 0-3 spoedig 2-3. Er kwam zelfs een korte periode, dat de Zeeuwsche ploeg de baas had kunnen worden. Ten slotte werd bet een voor de Zeeuwsche ploeg, waarover het bestuur van den ZV.Bzeer tevreden en vol lof was, eervolle neder laag met 4-5. Elf voetballers weggehaald waar men ze krijgen kon, elkaar niet kennend, die nooit met elkaar geoefend hadden, werden tegen een zoo goed als volledigen, sterken eerste-klassergeplaatst. Een in veler oogen onmogelijk zware taak. Maar deze elf Zeeuwsche jongens waren echte sportkerels, die wisten, dat zij moesten vechten voor den naam van het Zeeuwsche voetbal, die wilden medewerken aan het goede doel: propaganda voor de voetbalsport. Zij hebben dat. op onnavolgbare wijze gedaan en zeker een woord van lof 0 verdiend. Dat de vereeni- uitvoennq xn Srhxittershol. ingen meisjes. 8"»g „Oostburg' ondanks een vastgestelden compe titiewedstrijd toch een speler (den besten) voor het Zeeuwsche elftal af stond, mogen we als een staaltje van sportiviteit van den eersten rang zeker even aanstippen. Ook het D.O.S.-elftal heeft 't doel, propaganda, goed voor oogen gehouden en verdient aller waar deering voor het vertoon de spel. Op 14 Mei speelt het Zeeuwsche elftal te Goes tegen Blauw Wit (Amster damWe verwacht e n daar een zeer mooien wedstrijd en gezien het resultaat van dezen eersten propaganda- wedstrijd behoort een Zeeuwsche overwinning niet tot de onmogelijk heden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21