LUX Vasenol Houdt het rein met Steradent! WE ZOUDEN NOOIT ZO GELUKKIG GEWORDEN TOILET ZEEP 23 „Nog heel eventjes, broedertje. Dan krijgen we eten en een bed en wijn te drinken. Dan hebben we liet, weer warm," zei hij toen, maar Dimitri gaf geen antwoord. Michael zag de gestalte van Padalski de verlichte ramen naderen en dacht: „Wat is hij een magere onde man ge worden! Op de academie noemden we hem Dikkerd, als hij het niet hooren kon." Daarop zag hij mannepgestalten het huis uitkomen. Als hij Dimitri in de sneeuw legde en zichzelf verstopte, dan had hij nog kans, als het noodig was, te ontkomen. Eenige oogenblikken lang hield hij zich met die gedachte bezig. Moed was een der weinige goede hoeda nigheden, waarvan hij zich altijd bewust was geweest. Blijkbaar kon daar óók een eind aan komen. Toch bleef hij den be- wusteloozen Dimitri zoo goed mogelijk ondersteunen. Het bleek op slot van zaken het door hen gezochte huis te zijn. Een uur later, terwijl hij en Padalski soep zaten te lepelen, kwam de chirurg zeggen, dat Dimitri een goede kans maakte op be terschap. „De schouderkwetsuur op zichzelf is niet het ergste, maar wél het opengaan van zijn oude wond in de borst. Waarom heeft hij dien granaatsplinter er niet indertijd laten uithalen?" „Ze maakten zich toen over granaat splinters in Petrograd niet zoo erg druk," antwoordde Michael. „Hij kwam er in 1917 levend af en vopd dat al reden genoeg om erop te fuiven." De mannen om de tafel lachten. Het waren allen vroegere Russische officieren, onderweg om zich bij het leger van Denikin te voegen en ze kwamen uit alle mogelijke streken van Rusland. Evenals Michael en Dimitri hadden ze zich allen als boeren vermomd om niet in het bolsjewistische gebied herkend te worden. „Hij zal minstens een maand rust moeten houden eu niet kunnen reizen. En dan is hij nog lang niet geschikt, om weer te gaan vechten," merkte de dokter op. „Is hij hier veilig?" „Misschien." Iemand legde hun uit, hoe ze het huis in groepjes van twee of drie moesten verlaten, zoodra ze wat uitgerust waren, om dan het laatste gedeelte van hun lange reis te aanvaarden. Tot nog toe had niemand verdenking tegen dat huis opgevat. Maar morgen aan den dag kon dat anders zijn. De verwondingen van sommigen waren zelfs nog niet genezen. „Of symptomen van ondervoeding," merkte een hunner op. De dokter, die zelf herstellende was, zou nog een week of twee, misschien langer, blijven. „Jij blijft ook, Michael," zei Padalski op een toon van gezag. „En breng Dimitri dan, als hij voldoende hersteld is, naar het huis van zijn moeder in de Krim." Iemand vroeg spottend, hoe ze dach ten uit het noorden van de Oekraine naar de Krim te komen, midden tus- schen de vijandelijke troepen door. Een ander beweerde, dat Denikin het ga- heele zuiden bezet zou hebben, voordat de lente aanbrak. Een derde zei, dat Denikin reeds teruggeslagen was en sedert October voortdurend terrein had verloren en nu nog slechts in Koeban zijn laatsten tegenstand bood. Maar ze wisten het geen van allen zeker. Ze hadden zich afzonderlijk of in kleine groepjes een weg gebaand naar het zuiden, maanden achtereen; ze hadden allerlei geruchten gehoord, maar geen feiten waargenomen en waren om beurten blij of somber gestemd. Later, toen ze een kort poosje alleen waren, zei Padalski „Ik meen het. Michael. blijf hier en rast uit, zoo veel je maar kunt. Je bent erger uitgeput dan ik tot nog toe vermoed had." „En hoe moet het dan met u, mijn ouden commandant, gaan? 1' bent veertig jaar ouder dan ik, misschien nog meer." „Maar ik heb, mét mijn goede figuur, ook mijn jeugd teruggevonden. Boven dien heb ik verder niets meer te ver liezen. Voor jou staat nog een soort toe komst open. al ziet die er niet al te roos kleurig uit." „M'n eenige hoop is tot dusver ge weest heelhuids uit den oorlog te komen. Aan een toekomst heb ik niet gedacht." „Daaraan zul je wel weer gaan ge- looven, als je eerst maar goed doorvoed bent. Weet je of de moeder van dien jongen nog leeft?" „Hij heeft sedert October '17 niets meer van haar gehoord. We werden toen van het Poolsche front wegge stuurd, om voor Kerensky Petrograd te verdedigenen wat is me dat een tijdverlies geweest! We moesten, zooals ik u verteld heb, naar het noorden vluchten, naar Archangel, omdat de weg naar het zuiden ver sperd was. Het bewijst dus niets, dat Dimitri geen bericht van haar gekregen heeft." „Nee. Maar ik heb hooren vertellen, dat er in de geheele Krim boerenopstan den zijn geweest." „Best mogelijk." „Enfin, je zult de sporen wel zien als je er bent. Ik ga morgen verderop." Toen Padalski den volgenden (lag afscheid nam, was Dimitri weer bij kennis. „We zullen elkaar weer ontmoeten, mijn jongen, als we Rusland terugge wonnen hebben of als er andere belangwekkende dingen gebeurd zijn. Intusschen zal Michael voor je zorgen, zooals ik hem bevolen heb en zooals hij nee, kijk maar niet zoo leelijk. Michael zonder mijn bevel ook wel gedaan zou hebben, omdat hij in enkele opzichten heel wat beter is, dan hij zich voordoet. Gaan jullie dus terug naar jouw landgoederen, zoodra je ertoe in staat bent. In die milde lucht knap je veel eerder op. Doe mijn eerbiedige groeten aan je moeder, de barones, en zeg tegen haar, dat ik haar graag eens een bezoek zal komen brengen als de tijden beter geworden zijn." „Generaal, u en Michael hebben mijn leven gered," zei Dimitri langzaam en moeilijk. „Nadat we eerst zoo onvoorzichtig waren geweest, dien achterdochtigen boer naar zijn geweer te laten grijpen! Enfin, laten we ons hierover geen kop- i zorgen meer maken. Je bent nog jong en je hebt nog een heel leven voor je. al komt alles misschien niet net zoo uit. als -we gehoopt hadden." De donkere oogen van Dimitri ston den enorm groot in zijn bleek gezicht. Met rustpoozen na elk woord zei hij: „Waarom. zegt. u. dat. generaal?" „Omdat ik nu eenmaal een praat zieke oude man ben. Vaarwel, Dimitri." Hij ging naar buiten en riep Michael bij zich. Twee of drie mannen, die dien dag ook op weg zouden gaan, stonden in hun schaapspelzen gewik keld voor den stal te wachten. „Mijn leger, want ik hen de oudste aanwezige officier," zei Padalski lachend en vervolgde zachter: ..Michael, heb je ergens in het buitenland nog geld uitstaan?" „Geen roebel. Mijn vader stond, juist op het punt. zijn zaken in orde te maken, Vervolg op blz. 26 Lw kunstgebit is een teere zaak, een deel van Lw persoonlijkheid en het dient dus goed te worden onderhouden. Geef het daarom dagelijks een bad in Steradent. Dat kost geen moeite en U zult er altijd even welverzorgd door uitzien. In bussen van 50 en 90 et. bij apoth. en drogisten. Proefbusje gratis op aanvraag aan de N.V.Handelmij. Reckitts,Pharm.afd.,De Bilt GEBITBAKJE. Het sierlijke matglazen Steradent-gebitbakje met plaats voor onder en bovengebit is verkrijgbaar a 50 ct. b apothekers en drogisten of wordt U storting van 50 cent op postrekening 118638 van N V. Handelmij. Reckiits, Pharm. Aid., De Bilt franco toegezonden. We maakten samen altijd lange wandelingen, maar Frans bleef slechts een vriend voor me Toen vertelde Elly mij, ik een 'vermoeide huid en raadde mij TOILET ZEEP aan als het beste schoonheidsmiddel Frans merkte al gauw, dat ik er aantrekkelijker ging uitzien -en. hij begon van mij te houden. Nu zijn we al jaren gelukkig getrouwd „Een aantrekkelijk meisje - - maar een teint, dat ze heeft!" Toch zijn juist die vermoeide gelaatstrekken en vlekjes, die haar charme bederven, gemakkelijk te verhelpen. Een „vermoeide huid" vraagt om dagelijkse verzorging met Lux Toilet Zeep. Het zachte, blanke schuim van deze zuivere zeep dringt diep in de poriën van de huid en wekt deze op tot nieuwe werkzaamheid. Lux Toilet Zeep geeft U nieuwe jeugd en schoonheid! VERMOEIDE HUID LTZ 1 7C-01A-I door regelmatig gebruik van A Voet-Poeder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25