Burgemeestersinstallatie in Meliskerke ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den oificieelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat daar het „biljart-wonder", Keesje de Kuiter, weer is opgetreden aan het groene laken voor vele bewonderaars. Voor de carrière van jonge De Ruiter tjes, men denke maar aan den held van den blauw-geruiten kiel en het groote wiel, is Vlissingen steeds een goede bo dem geweest! Men seint ons, dat de vereeniging tot behoud der Zeeuwsche dracht met vreugde gewag maakt van het veld- winnen der boerencostumes. Door be trouwbare personen is onlangs nog, na zwaren storm met rukwinden, zelfs een boerenhoedje op de kruin van een boom gezien! Dit „steeds hooger" kan als waardig pendant van „ik worstel en kom boven" in het vaandel der ver eeniging worden geschreven. Uit Zuid-Beveland bereikten ons be richten, die gewagen van plannen tot oprichting van een kruideniers-ver- eeniging. Met eenige beduchtheid zien de autoriteiten het ontstaan hiervan tegemoet, omdat juist van dien kant zoo gemakkelijk gepeperde opmerkingen kunnen verwacht worden. De voorzitter van het feestcomité uit de burgerij begroette oud-wethouder Bouw man als nieuwen burgervader In plechtige raadszitting had de officieele installatie plaats door den oudsten wet houder der gemeente. Uit Ovezande seint men ons dat het paard van den vuilnisophaaldienst op hol is geslagen, met al de gevolgen van dien, omdat het schrok van eenige pa pieren, die hoog opwaaiden. De bond van Nederlandsche bankiers heeft terstond, op hoop van een tip, laten informeeren bij B. en W. welke papiertjes op zoo'n onverwachte wijze de hoogte ingingen! In Does is de politie druk geweest met het opsporen van een dief, die het hoofd zakelijk gemunt liad opemmers. De dader bleek een jong negotiant te zijn. Het is een leelijk streekje van dezen koopman in den dop; toch dient te wor den geprezen zijn inzicht, dat, nu in den handel geen tonnen zijn te verdienen, men zich tevreden moet stellen met emmers Onder Kattendijke is volgens onzen plaatselijken medewerker door 'n land bouwer, die zijn grond omwerkte, een kruikje gevonden met 160 zilveren en gouden muntstukken. De nationale ver eeniging van kwartjesvinders had de attentie een telegram met het woord „Proost" te sturen. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Uit het land van Hulst schrijft men ons, dat de bekende schoonheids commissie ditmaal haar jaarvergade ring in dat gewest heeft gehouden. Tot haar verwondering bemerkte de bevolking, dat het gezelschap alleen uit heeren bestond. Naar vermoed wordt weert men de dames uit vrees voor oneerlijke con currentie Meliskerke heeft sinds jaren zijn burgemeester moeten deelen met Grijpskerke. In oud-wethouder Bouwman hebben de Meliskerkers nu echter een eigen burgemeester benoemd gekregen, den man hunner keuze, die tevens het slinkend getal Zeeuwsche burgemeesters, die de traditioneele dracht trouw bleven, weer met een vermeerdert. Onder enorme belangstel ling werd de nieuwe burgemeester ingehaald en naar het gemeentehuis geleid Onze correspondent te Kortgene meldde ons een eigenaardig ongeval aan boord van een motorschip, dat door de Zandkreek voer. De schippersknecht heeft namelijk bij het hijschen van het zeil van dit voorwerp een klap tegen zijn oog gekregen, waardoor hij buiten westen geraakte en met een verband- trommel opgekalefaterd moest worden. Hieruit moge blijken dat een oogje in het zeil houden niet zoo'n aanbevelens waardige gewoonte is, als wel eens ge dacht wordt. waar aan zijn echtgenoote een bloemenhulde werd gebracht. En al plaste de regen bij stroo men neer, het welkomstlied van de schooljeugd klonk er niet min der hartelijk om.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27