LINDBERGH gEhe Op 't hoogtepunt van zijn roem. Aankomst van Lindbergh op Croydon bij Londen, eenigen tijd na zijn geslaagde vlucht. Ook de moeder van Lindbergh hield ran een tochtje in gezelschap van haar beroemden zoon. Na den dood van haar echtgenoot in 1926 do ceerde mevrouw Evangeline Lind bergh scheikunde aan de Hoogere Technische School te Detroit. EEN AMERIKAANSCHE PUZZLE Weinig dingen zijn in staat een Amerikaan te verwonderen. Maar één van die dingen is Charles Lindbergh. Wat wil hij? Waarom dat reizen en trekken van 't eene con tinent naar het andere? Lindbergh zwijgt en werkt. Het raadsel wordt groo- ter en grooter, maar nie mand weet, wanneer het zal worden opgelost. de Twaalf jaar geleden, toen de wereld nog in volle spanning verkeerde omtrent het. lot van de Pransche vliegers Nunges- ser en Colli, viel als een donderslag bij helderen hemel het bericht uit de lucht, dat een jonge on bekende Amerikaan in'zijn eentje van New York naar Parijs was gevlogen en zoo juist <jp Le Bourget was geland. Daarmee had deze jonge man, zoon van Zweedsche ouders uit Minnesota, op de kordate eenvoudige manier, die hem ook later zou blijven typeeren, den maatschappelijke ladder, het vloog; dat hij van con tinent tot continent trok, zooals een ge woon burger van stad tot stad in zijn land. Met dienzelfden een voud, waarmee Lind bergh op 't Roosevelt» vliegterrein in zijn livan-machine stapte, scheen hij ook elk begrip van afstand tot een mininïum te willen terugbrengen. Waarom? Wat zat daar achter? Twaalf jaar lang hebben de Amerikanen hun definitieven stap gezet op waarvan hij, met haast duizelingwekkende snelheid, hoogtepunt zou bereiken. Nauwelijks was de wereld bekomen van den eersten schok, of daar volgden reeds de 78-stedentocht door Amerika, de non-stop vlucht van Washington naar Mexico- City, de zestienlandentochten enz. Kort daarop hoorde men daj Lindbergh met zijn vrouw Hoven de geteisterde en overstroomde gebieden van China Na alle mogelijke eerbetuigingen te hebben ontvangenweril kolo nel Lindbergh tot eeredoctor be noemd aan de Princeton-uni versiteit. De jonge titularis op weg naar de aula, waar hij zal promoveeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 36