forsanose HAAR RECEPTJES Het huwelyksgescKenk ONZE GOEDE OVERTOLLIG yirfplittfuUr staalt de zenuwen Verdwijnt 3 Minuten 14 Dit is er één van, de Bessa met Voigtar 7.7, 3-pont-instel- ling, ontspanner aan den loop bodem (voor trilvrije beelden) tot 1/75 sec. De drie andere populaire toestellen zijn 1. BESSA 6x9, m. Voigtar 6.3, autom. ontspanner f 31.- 2. METALEN BRILLANT met Voigtlënder Lens 7.7f 21.- 3. KLE1N-BESSA 6x6, met Voigtar 3.5, Prontor II f55.- Met een van deze camera's hebt U oneindig veel plezieren mooie resultaten - want het zijn goede camera's met de beroemde Voigtlander optiek voor héél weinig geld. Prospecti bij den fotohandel of bij den Importeur: Fa. J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Tel. 15000. WO JAAR FOTOGRaTTÈ 99 jaar camera's Voigtlander film 100° o zekerheid Bevat Vitamine 81 en D Vervolg van blz. 10 hier inderdaad wel wat klein behuisd." en woog en besloot met een bezwaard „En 't is hier vochtig en bedompt hart van twee kwaden het minste te ook," vulde juffrouw Duval aan. kiezen. „Maar een andere woning. aar- „Juffrouw Duval, hm. elestine, zelde meneer Richel, in de flauwe hoop bedoel ik, ik heb een advertentie in een dat dit een voldoende concessie zou der Parijsche kranten geplaatst, kwam blijken. hij dien middag thuis. „Ik ben toch „Op den hoek van de Rue de Ba- maar besloten die geschiedenis aan den gaille staat een allerliefst huis te buur kant te doen. Ik heb uitgerekend, dat met een grooten tuin voor en achter." ik er ruim twee en een half duizend „Ja, maar wat zóu het niet kostfin om gulden in heb zitten, maar voor twee- dat te meubileerent" keek hij verschrikt duizend wil ik er afstand van doen. Voor verkoudheid. op, aan zijn bescheiden inboedel den kend, dien hij voor 'n prikje in Parijs had overgenomen. „Natuurlijk niets voor niets," zei juffrouw Duval. „Maar ik heb ook nog een spaarpotje, als het zoover ko men mocht. Juffrouw Duval triomfeerde. „Een verstandig besluit," prees ze hein uit bundig. „Ik had ook niet anders van je verwacht, Paul. En weer ontroerde hem dat intieme Paul en toen hij een uur later zijn lieve lingskostje opgedischt kreeg, verdween „Dus toch. dacht meneer Richel zijn laatste spijt, dat liij zijn hobby op met een lichten schok. Duidelijker kon zou moeten geven. Den volgenden dag juffrouw Duval haar bedoelingen niet reeds ontving hij de eerste brieven op verraden hebben. Hij keek haar aan en zijn advertentie. Hij schreef terug, be- zij hem en allebei glimlachten ze. schreef zijn collectie met enthousiaste „Hm, ja. ik wil wel," stotterde hij. uitvoerigheid en prees haar aan als „En als u ook wilt. „uniek". In den loop van die week nog Het was een zonderling aanzoek, kreeg hij bezoek van een paar heeren. maar juffrouw Duval was er volop te- Met één oogopslag zag hij, dat het koop- vreden mee. „Ikik wil ook wel, lieden waren. Zij bekeken de collectie, Paul...." lispelde ze. alsof het een verzameling prullen was, „PaulMeneer Richel voelde lieten er zich geringschattend over uit een zonderlinge ontroering in zich op- en boden een paar honderd gulden, komen. Hoelang was het geleden, dat „Nooit!" bezwoer meneer Richel, die men hem Paul genoemd had? Hij wist zich met verbeten woede hun onbe- het niet, maar hij moest plotseling aan schaamd optreden had laten welgeval zijn moeder denken. len. „Tweeduizend en geen stuiver „Alles goed en wel, Celestine," her- minder." nam hij met een kuchje, „maar het Spotlachend gingen de bezoekers heen meubileeren van zoo'n groot huis kost en meneer Richel sliep 's nachts niet een hoop geld." „Welnu, je hebt dat toch," wees juf van verontwaardiging en ergernis. Toen verscheen er op een dag een kwiek oud Ik vertrouw op mijn Hoofdarbeider» w auueeren Forsanose niet minder dan lichamelijk werkenden. Waarom maakt Forsanose het hoofd zoo frisch en rijp voor scheppende gedachten? Omdat het gevoel van physiek krachtoverschot zich op prachtige manier op verstald en wil over draagt. Wie meer wil prestoeren heeft daarom het surplus .aan zenuwkracht noodig, dat Forsanose ons verschaft. Forsanose, rijk aan voorname bouwstoffen voor zenuwen, spieren en beenderen, vermeerdert het aantal roode bloedlichaampjesvormt derhalve, in dien regelmatig bij het ontbijt of 's avonds genoten, de krachtreserve voor buiten gewone prestaties. Belangrijk voor hen, die geestelijken arbeïd verrichten. Aangenaam van smaak. Bus van 50U gram t 2.25 250 gram f 1.25, 125 gram f 0.70 Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. „FOFAG" PC»RSANOSE-PABRIEK 7ti Zwarte Weg, Den Ilaag Zurich, Zw. frouw Duval met een achteloos gebaar heertje, met een paar levendige oogen op de glazenkasten. „Wat heb je aan achter zijn fonkelende brilleglazen. Nau- al dat glas? Elk uur van den dag loop welijks had meneer Richel hem bezig je gevaar iets te breken en zooveel moois gezien in zijn kasten, of hij voelde syrri- is het niet. Glazen, glazen en nog eens pathie voor zijn bezoeker. Zóó voor glazen wie kan daar nu in 's hemels- zichtig en respectvol ging alleen de ware naam plezier in vinden?" verzamelaar met een zoo unieke collec- In de oogen van meneer Richel kwam tie om iemand, die eerbied had voor een uitdrukking van ontsteltenis, die het geduld en de volharding en de liefde, juffrouw Duval deed vreezen, dat zij de waarmee het eene voorwerp bij het an- zaak te haastig had aangepakt. dere was gevoegd; iemand, die de kunst „Mijn verzameling verkoopen?" viel beminde om haarzelf en niet om er iets hij plotseling verontwaardigd uit. „Waar aan te verdienen door haar te ver- ik dertig jaar aan bezig ben geweest? sjacheren. Neen, dat nooit! Nooit, zeg ik. „Ik bezit zelf zoo'n verzameling, En voor de verbaasde juffrouw verklaarde zijn bezoeker tenslotte vrien- Duval nog een woord in het midden delijk. „Het zijn weliswaar geen histo- had kunnen brengen, had meneer rische glazen, maar verschillende mo- Ricliel met een driftig gebaar zijn hoed dellen. Ik heb meer dan tweeduizend gegrepen en wandelde hij de deur uit. variaties en ik zie hier veel modellen, die mij nieuw zijn. Ik zou echter alles Er verstreken drie dagen en er werd wel willen koopen; een aanvulling van noch over een huwelijk, noch over de mijn verzameling met een collectie glazen een woord meer gerept. Meneer historische glazen lijkt me. wel interes- Richel was radeloos. Aan het vastbe- sant. Wat vraagt u ervoor?" raden gezicht van juffrouw Duval viel „Tweeduizend gulden, antwoordde duidelijk te bespeuren, dat zij tot geen meneer Richel prompt. „Dit zijn er enkele concessie bereid was wilde ook ongeveer tweeduizend en zij hebben het tot een huwelijk komen, dan zou mij meer gekost." „die rommel" onherroepelijk de deur De prijs scheen den bezoeker tegen te uit moeten. Aan den anderen kant voel- vallen. „Het spijt me, zuchtte hij, de hij zich bedreigd door haar vertrek „doch meer dan achthonderd gulden een vooruitzicht dat hem evenzeer zou ik niet kunnen besteden. Des- verschrikte als liet denkbeeld, dat hij noods.. welnu, desnoods duizend.. afstand zou moeten doen van zijn ver- Meneer Richel voelde, dat zijn be- zameling. zoeker oprecht was. Maar hij hield hals- Den vierden dag begon hij echter te starrig voet bij stuk. L weeduizend wennen aan de gedachte, dat hij zijn gulden en geen cent minder. En anders hobby zpu moeten laten varen. Hij wan- bleven de glazen waar zij waren. Het delde eens naar de Rue de Bagaille en oude heertje scheen slechts met moeite kwam tot de ontdekking, dat een ruim te kunnen scheiden van den fonkelenden huis met een mooien tuin, dien hij zelf aanblik van het kristal en ging eindelijk kon verzorgen, toch ook zijn bekoring teleurgesteld heen. Maar zijn adres liet wel had. Zijn verzameling zou boven- hij achter als meneer Richel zich dien nooit gecompleteerd raken en wat soms nog bedacht, zei hij bij liet af bad je goed beschouwd aan zoo'n voort- scheid. durende ergernis? Meneer Richel wikte Bij zijn vertrek liet hij een onhehaag- Een goede manier om van Uw ver koudheid af te ko men is een kwart liter heet water te vermengen met een eetlepel suiker en 30 gram dubbel geconcentreerde Vervus (Vervus kunt U bij Uw apotheker of dro gist krijgen). Hier is de dosis: Voor volwassenen 1 eetlepelvoor kinderen van 8 tot 15 jaar een dessertlepel: van 3 tot 8 jaar een theelepel, na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan. Voor rheumatiek en spierpijnen. Om rheumatiek en spierpijnen te verdrijven volstaat het 85 gram terpentijn goed te vermengen met 15 gram Rheumagic-olie (geconcen treerd). U haalt de Rheumagic-olie en terpentijn bij Uw apotheker of drogist. Bevochtig de pijnlijke plaat sen. niet wrijven of masseeren, want het mengsel dringt vanzelf reeds in de huid door en verdrijft de pijn. in Zonder Scheermessen Eiectrische Naalden of onwelriekende Ontharings- middelen Het scheermes snijdt het haar af aan de huidoppervlakte grove, ont sierende stoppels, die sneller dan ooit aangroeien, blijven achter. Thans kan het haar door een verbazing wekkende vinding worden opgelost onder de huidoppervlakte. Geen stoppels; geen grove wederaangroei. Beproef deze prettige welriekende crème, overal verkrijgbaar onder het handelsmerk Nieuwe 'Vieto'. Spreid het eenvoudig uit op de te ont haren plek wasch af en het haar is weg. De huid blijft zacht en fluweelachtig glad. Maak voor altijd een eind aan het onaangename overtollige haar met Nieuwe 'Vieto'. In tuben van 85 cent en f 1.50 bij drogisten, kappers en parfumerie zaken. GRATIS: Door een speciale overeen komst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO ABSO LUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 10 cent in postzegels ter dekking van porto, verpakking en andere kosten. Adres: p Mcindersma (Afd. U. 13), Den Haag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 14