t E».** Blondona Brunetta iii (T De natuur in met de natuurzuivere KING. OUWEHAND'S DIERENPARK Rhenen I 15 lijke stemming achter in de kleine wo ning. Die stemming bleef drie dagen hangen toen hield juffrouw Duval het niet langer uit. „Hm," begon ze op 'n morgen met een argelooze stem, terwijl ze een der glazenkasten afstofte, „duizend gulden is toch nog niet zoo'n slechte prijs voor zulke gewone glazen, vind ik. 't Is goed beschouwd maar glas en geen diamant. En als daar mijn spaarpot nu nog bij komt, zouden we het nieuwe huis in kunnen richten." Meneer Richel wierp haar een strak- ken blik toe. Toen keerde hij zich plot seling om. „Nóóit van mijn leven," zei hij norseh en daarop verliet hij de kamer. Juffrouw Duval zuchtte. Zij zag haar droom in rook vervliegen. Dat „juf frouw Duval" begon haar eiken dag meer de keel uit te hangen en om het huis op den hoek van de Rue de Ba- gaille had zij gisteren tot haar schrik vreemden zien dwalen. Twee dagen lang liep zij tot ergernis van meneer Richel door het huis te duchten, alsof zij een dierbaren doode betreurde. Toen had zij blijkbaar geen zuchten meer en scheen zij in de onzekere vooruitzichten te be rusten. Den volgenden dag ging zij uit en toen zij tegen den middag terugkeer de, vertelde zij als een hoopvol nieuwtje, dat het huis nog niet verhuurd was. Maar meneer Richel zei er niets op hij scheen zoowel aan het huis als aan zijn huwelijksplannen niet meer te denken Aan het eind van diezelfde week ont ving meneer Richel bezoek uit Parijs. Het was meneer Poitier, het vriende lijke heertje, dat zijn verzameling had willen koopen. Hij bezichtigde de col lectie nog eens opnieuw en bood vijftien honderd gulden. Hardnekkig bleef me neer Richel aanvankelijk op zijn prijs staan, doch na lang loven en bieden werden zij het eindelijk eens op acht tienhonderd gulden. De zaak werd be klonken met een glas wijn; meneer Richel beloofde de collectie zorgvuldig te zullen inpakken en ten slotte spraken ze af, dat de koopprijs in Parijs ver rekend zou worden. Toen hij vertrokken was, keken me neer Richel en juffrouw Duval elkander glimlachend aan. Alle wolken en wolk jes waren als bij tooverslag aan den horizont verdwenen. Het huis met den tuin en de huwelijksplannen waren niet langer luclitkasteelen meer, doch lagen binnen hun bereik. „We nemen een Engelsche eetkamer," zei juffrouw Duval enthousiast. „En een Pranschen rococo-salon. Ik heb beel dig meubilair zien staan. Bij Lacombe in Parijs; weet je wel, Paul? Spotgoed koop met duizend gulden kunnen we ons heel aardig inrichten. Als we er vlug bij zijn, kunnen we nog profi- teeren van de uit verkoopprijzen „Uitverkoopprijzen?" vroeg meneer Richel grinnikend. „Hoe lang is het al geleden, dat je die „beeldige" meubeltjes hebt zien staan? Wanneer ben je voor het laatst in Parijs geweest?" „Drie da drie weken geleden toch nog," antwoordde juffrouw Duval met een plotseling overslaande stem. ,,'t Is nu de vierentwintigste en de uit verkoop duurt nog de heele maand." In het midden van de volgende week begaf meneer Richel zich al vroeg naar Parijs. Zijn collectie was 's Maandags verzonden en nu ging hij den koopprijs in ontvangst nemen. Juffrouw Duval bleef eenzaam achter, maar eenzaam voelde zij zich niet. Droomen kunnen iemand wezenlijker voor oogen staan dan mensehen van vleescli en bloed en de droomen van juffrouw Duval waren van een teedere bekoring. Paul was nog flink met zijn vijfenzestig jaren en niemand zou haar vierenvijftig geven. Een knap paar konden ze nog heeten voor hun leeftijd en afgezien van alles had zij haar doel toch nog bereikt. Meneer Richel was nauwelijks een half uur weg, toen met een ruk de bel werd overgehaald. Haastig deed zij open. Voor de deur stond een bedaagde heer met een sikje, die beleefd zijn hoed voor haar afnam. „Is meneer Richel thuis?" vroeg hij vriendelijk. „Neen, meneer is naar Parijs," ant woordde juffrouw Duval. „Kan ik mis schien de boodschap aannemen? Ik.. De bezoeker schudde duidelijk teleur gesteld zijn hoofd. „Neen, dat heeft geen zin," mompelde hij. „Ik kom zelf van I Parijs en ik dacht hem een dienst te kunnen bewijzen. Mijn naam is Le Blanc en we zijn collega's van Justitie, begrijpt u. Maar als hij niet thuis is, komt hij te laat...." Juffrouw Duval vroeg niet, waarvóór hij te laat kwam. De bezoeker was een collega van meneer Richel en dat ver teederde haar hart. „Als u hem beslist wilt spreken, zult u hem misschien nog kunnen ontmoeten bij 'n zekeren meneer Poitier," zei ze. „Maar dan moet u heel vlug zijn en den eersten bns nemen. Het adres is Rue de Neuron, nummer negen. De meneer dankte haar en juffrouw Duval keerde naar haar bezigheden terug. Langzaam verstreek de morgen en een deel van den middag. Zij begon zich ongerust te maken waar blééf Richel nu? Eindelijk echter zag zij hem aan komen. Hij droeg een pakje in zijn hand en juffrouw Duval ried terstond wat het was. Het huwelijksgeschenk het barnsteenen collier, waarop zij haai zinnen had gezet Meneer Richel leek plotseling we! tien jaar jonger geworden. Hij stapte zoo trotsch als een pauw over den weg en zwaaide veerkrachtig zijn rechter arm. In zijn linkerhand droeg hij met de uiterste voorzichtigheid het pakje. „En nu raadt u nóóit wat ik hier heb, juffrouw Duval," viel hij een oogenblik later geestdriftig binnen. Hij scheen heelemaal vergeten te zijn, dat hij haai de laatste vier dagen vertrouwelijk Celestine had genoemd. „Glazen natuurlijk," zei juffrouw Duval plagend. „Precies geraden, juffrouw." zong meneer Richel met een schorre stem. „Le Blanc trof me nog precies. Hij kwam me waarschuwen voor een verkooping. Negen glazen en kroezen van den groe ten Napoleon. Alsjeblieft, mijn huwe lijksgeschenk voor jou. Hier dronk hij uit bij Wagram; dit glas gebruikte hij, toen hij zijn intocht had gedaan in Amsterdamhier is het glas, waaruit hij dronk op Elba en uit dezen kroes leschte hij zijn dorst op Sint Helena. Alles authentiek. De directeur van het Louvre bood zestienhonderd gulden, maar.. „Wat?" gilde juffrouw Duval ontzet en een bezwijming nabij. „Maar het huis. en de inrichting, het trouwen. Toen scheen meneer Richel plotseling tot zichzelf te komen. Hij keek juffrouw Duval verslagen aan en mompelde: „Ja, daar heb ik ook aan gedacht, Celestine. Maar ikik dacht zóóMan en vrouw zijn één en als we het nu een beetje bescheiden aanleggen. Ik be doel van je spaarpotje. Zei je niet achthonderd guldenMan en vrouw zijn immers één, zei ik al...." Juffrouw Duval was op een stoel neergezonken. „Jij.... ezel...." zei ze snikkend. „Die achthonderd gulden I heb ik aan meneer Poitier gegeven, 0111 bij die duizend te leggen anders had ie je rommel nooit voor dien prijs ge- kocht. voor blond haar De alkali-vrije haarwas- middelen voor volmaakte haarverzorging. Na het wassen droogt het haar ver rassend snel. Fraai glanzend haar verhoogt Uw charme. donker haar De geur der dennen, zuiv're lucht, De vreugd van lentes blij gerucht. Het lied der vog'len klinkt zo blij, De trekker voelt zich frank en vrij. Vermoeidheid wijkt, Uw mond blijft fris, Wanneer slechts King Uw makker is. Onthoudt bij alles dus tot slot: 't Gebruik van King geeft reisgenot. Firma TONNEMA Ge. Fabrikanten van KING pepermunt en andere kwaliteitsartikelen Sneek Een van de modernste Dierenparken van Europa GROOTSCH! - OVERWELDIGEND! 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 15