G DE VACAATIETOCHT VAN DE FAMIE1E VAA BOMMEL ONZE GROOTE VOOR JA ARS PRIJSVRAAG 16 clijk wij in do twee vorige afleveringen van Panorama uiteen gezet liebben is de bedoeling van deze prijsvraag onze lezers de ontbrekende plaatsnamen in onderstaand berijmd verhaal te laten opsporen, hetgeen een niet al te zware taak mag worden geacht, wijl uit den tekst voldoende blijkt om welke plaatsen het hier gaat. Wanneer bovendien zoo een in te vullen plaatsnaam op het eind van een regel valt is het nog eenvoudiger omdat de slotwoorden telkens op elkaar rijmen Hebt u eenmaal de juiste namen gevonden, dan gaat- het erom de met een kruisje gemerkte letters van de gevraagde plaatsnamen achter elkaar te zetten tot deze letters te zamen een zin gevormd hebben. Elke aflevering van het „gedicht" bevat dus een gedeelte van dien zin. Schrijf deze letters op of bewaar de nummers totdat deze prijsvraag, binnen enkele weken, volledig is gepubliceerd. rv ^>0000-00-000-000000000000-000000000000000000000000-000000000000000000000000000000000000000000-00000000000000 Zooals reeds aangekondigd loven wij in totaal duizend gulden aan prijzen uit. De prijzen zijn als volgt verdeeld 1 GELDPRIJS VAN F 50.- 2 GELDPRIJZEN F 25.- S F io.~ 4 ff ff I 5. I40 E 2.50 Verder 100 ZILVEREN VÜLPOTLOODEN IN ETUI. Bovendien nog 2-50 TROOSTPRIJZENbestaande uit verzilverde voorwerpen van practischen of huishoudelijken aard tot een gezamenlijke waarde van VIJFHONDERD GULDEN. Dat werd een gezellige koffietafel Met veel jolijt en geredekavel. Pa nam mama flink in 't ootje Bij 't. verschalken van het vierde broodje. Sophie werd '1 mikpunt van Henk's gijn Bij het verwaarloozen van de slanke lijn. Toen ieder zich kranig had geweerd. Er was dan ook prima geserveerd Werd door pa een krijgsraad gehouden Waarheen ze vertrekken zouden. „We zouden wel naar Zeeland gaan. Maar. nog geen uurtje hiervandaan Ligt Antwerpen, de Sinjorenstad. Hoewel niet afgesproken, meen ik dat. Ma onderbrak haar heer gemaal: Dat doen we dan een volgend maal. Zet dat idee maar vlug aan kant, We blijven nu in eigen land!" „Komt, kinders, dan maar opgebroken. Nu het parlement dus heeft gesproken," Grijnst pa en roept om te betalen, Zonder wrok verlaat hij de zaal en Maakt den wagen vast. startklaar. Spoedig zitten ze weer bij elkaar Om rechtdoor en zonder vergissingen Binnen twee uur te belanden in x Aldaar besloot men 'n wandeling te maken Om met de stad bekend te geraken. Van al hel geziene dient vermeld 't Standbeeld van onzen gevierden held Mich iel de Bugter en bovendien Werden eenige mailbooten gezien. Nog werd even op 't strand verpoosd Toen verzamelde pa z'n kroost Om naar Vx. koers te zetten. Waar ze, zei Henk, vooral moesten letten Op '1 prachtige raadhuis in Gothisehen stijl Gelijk de Schoischc huizen, terwijl ook de kerk 'n juweel is van architectuur. Men bleef in de „doode stad" een uur En genoot volop van 't steenen verleden Toen keerde 't Fordje terug op z'n schreden Naar Mx'n kilometer of tien Dol ze op den heenweg amper hadden gezien Men bofte geweldig, '1 was Donderdag. En zoo pittoresk wat men daar zag.' Op de Markt '1 gewoel van de Zeeuwsche kleedij En iels verder de rust van de oude abdij. Nadat men hier was blijden dineeren Besloot men ook er te logeeren. 's Morgens werd bijtijds ontbeten En nog een uurtje in de stad gesleten Waarbij aan 't stadhuis, dat pronkjuweel. Veel bewondering viel ten deel. Toen werd gestart in oost'lijke richting En onderweg als welkome verkwikking 'n Kop koffie gedronken met 'n soes In het nijvere stadje G x Vandaar werd de reis weer voortgezet. Het jeugdig trio had veel pret! En voor men er besef van had Belandde men in de „asperges"-stad Want Bxhad pa verkozen Om er voor 't noenmaal te verpoozen. 't Smaakte voortreffelijk en voor digestie (Hij wou wat rusten, dat was de kwestie Liet pa de dames door Henk begeleiden Naar Markiezenhof en Vrouwepoort beide. Monter en opgeruimd van zin Stapten de reizigers daarna weer in. In één stuk werd er door gereden Naar de stad met zoo'n rijk verleden, Het Brabantsehe Haagje, 't. schoon B. x. Bekend om zijn bier, kunstzij en chocola. In kalm tempo werd de stad doorkruist. Pa wees alles aan, zoo voor de vuist! De stad van echte en Kwatta-soldaten Werd toen langs de singels weer verlaten. „En nu," sprak zus, met 'n zaligen zucht, „Gaan we eind'lijk naar het mooie X - 'k Heb al zooveel gehoord van den ijX. Dat ik m'n ongeduld haast niet bedwingen kan." Pa gaf om harentwil 'n beetje meer gas. Na een uur zat men knusjes aan den plas. Het weer, de omgeving, alles werkte mee Om het geurig kopje thee Te maken tot een waar genot. „Nou, zus," zei Henk met ironisehen spot. „Hoe vind je nu den Man van je hart. Het heengaan kost je zeker smart?" Zus evenwel antwoordde waardig: „Ach, ach, wat is m'n broertje aardig! Voor natuurschoon heb jij geen gevoel. Dit weet ik wel, 't is nu te koel Om hier te blijven en te baden, Eén ding kanik thans wel verraden: Dat ik hier terugkom om me te warmen En me te werpen in zijn armen, Als de zon te roosteren staat." „Bravo," riep Fie, „en ik ben paraat Om je dan te vergezellen." „Maar één ding wil ik wel vertellen," Sprak pa, „dat we nu op gaan slappen Naar D.x de laatste etappe, Tien minuten, een kleinigheid „Wie zal dat betalen. Zoete lieve meid," Aldus zong Henk met 'n blik op Fie Tot groote pret van zus Marie. (Wordt vervolgd.) O O O O O 0 O O O O O O O O O O O O O 6 O O O O O O <t> O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O i> O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooe

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 16