lïiiiidi eekeurfiigeii De Zeeutvsche Een der mooiste stieren die op de keuringen verschenen En iii niet minder clan negenenveertig plaatsen op de eilanden zoogoed als in Zeeuwseli-Vlaanderen worden dit jaar weer de rundveekeuringen gehouden, die do algemeene belangstelling en medewerking van de veehouders genieten. Zij zetten jaarlijks de kroon op liet werk. dat na jarenlangen arbeid een gunstige uitkomst bracht. Maar bovenal zijn zij een leerschool voor degenen, die nog niet zoo gunstige resultaten bereikten en die door vergelijking van fok materiaal en methoden gelegenheid krijgen, om te zien wat er nog hapert en hoe daarin verbetering kan worden gebracht: de goede en minder goede eigen schappen van de gefokte exemplaren treden hier duidelijk aau het licht, nauwkeurig door de keurings commissie in punten uitgedrukt. Jaarlijks verschijnen er aan deze keuringen een honderdtal stieren, uit Noord-Holland en Friesland ingevoerd, en gedeeltelijk ook reeds in Zeeland gefokt. En een aanzienlijk getal afstammelingen ver gezelt het edele fokmat.eriaal, om te laten beoordeeld) welke resultaten de kruising gaf. Ën jaarlijks groeit de voldoening voor de organisa toren, die kunnen constateeren, dat er van hun les sen in Zeeland wordt geprofiteerd. De weide-opper vlakte is in Zeeland niet groot in vergelijking bij de gronden die door landbouw en fruitteelt in beslag genomen zijn; maar door doelmatige rasverbetering wordt de veeteelt ook bij geringen omvang steeds winstgevender. een der keuringen van fokvee in Zeeland. Een jonge stier wordt aan het oordeel van de jury onderworpen. et Zeeuwsche paard is niet alleen het. troetelkind van onze fokkers: de veefokkerij beleeft de laatste jaren in ons gewrest eveneens een ongekenden bloei. De voortdurende propaganda, van rijkswege voor de verbetering van het rundvee gevoerd, de activiteit van de provinciale organisaties, de door tastende leiding vooral van den rijksznivelconsulent zijn niet zonder resultaat gebleven. De meeste keuringen hebben plauts in een oj ander weiland, al wordt, er op sommige plaatsen ook een meer ojjieieel tintje aan gegeven door het organiseeren van de keuring op het marktplein. De heer Zwagerman, rij kszuiveleonsuleni in Zeeland, leest de behaalde punten op.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18