ZEEUWSCHE OMROEP 27 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwsehen Omroep, llet verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Sluis dat de Ver- eeniging tot bevordering van Vreemde lingenverkeer als onderaf deeling een rijvereeniging heeft opgericht. Gezien de vreemde capriolen, die ongetwijfeld zullen gemaakt worden, durft men verwachten dat deze nieuwe attractie het aantal nieuwsgierige toe risten nog meer zal doen toenemen. Een Zeeuwsch cijferaar van eenige reputatie deelde ons mede dat er voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen viermaal meer candidaten dan zetels zijn. Dat is dus welberekend precies voor iederen poot van zoo'n raadsstoel één Men seint ons uit het Zeeuwseh- Vlaamsche dorp Ossenisse, dat wegens brand in een landbouwschuur de hulp werd ingeroepen van de blussehers te Vogelwaarde, die zoo spoedig mogelijk uitrukten, doch helaas te laat op de plaats des onheil» arriveerden. Aan arbeid ontbrak het dezen wakke ren knapen echter niet, want bij het ver laten van den auto, die de spuit trok, be merkten zij. dat dit voornaamste stuk van hun uitrusting verloren was ge raakt, waarom met man en macht naar het voorwerp gezocht moest worden. Uren later vonden zij te Hengstdijk hun spuit terug! De wandspreuk in het spuithuis te Vogelwaarde: „Het ergste wat een brandweerman kan overkomen, is het verlies van zijn kalmte," zal ver wijderd worden, als strijdig met de waarheid Onze correspondent te Domburg schrijft ons, dat ter gelegenheid van een dorpsfeest aan ieder schoolkind een nougatblok is uitgereikt, maar dat deze proef tot nieuw vermaak niet bijster goed geslaagd is. De dorpssmid heeft, bij afwezigheid van den tandarts, ver schillende monden open moeten breken en 's avonds brak er een kiespijn-epide mie uit! Te Goes gaat de electriciteitsmaat- schappij het voormalig gebouw der waterleiding betrekken. Water en vuur kunnen niet langer de symbolen van onverzoenlijken tegenstand zijn Onze medewerker in de Zeeuwsche hoofdstad maakt melding van een incident met de tram tusschen Middel burg en Vlissingen. Wegens het breken van den beugel kon nl. de „laatste tram" haar doel niet meer bereiken. Er is heel_wat in Zeeland, dat soms niet door den beugel kan Te Nieuw en St. Joosland is door de groote waakzaamheid der politie tot arrestatie kunnen worden overgegaan van twee jongens uit Arnemuiden, die eieren van den tureluur vervoerden en bovendien geen fietsplaatje hadden. Het procesverbaal was zoo ingewik keld, dat de fabrikanten er turelunrseh van werden Te Koewacht is volgens de - pers iemand opgetreden met "11 rede over aardappelbespuiting tegen den eolo- rado-kever. De bedachtzaamheid der Zeeuwen bleek uit het feit. dat menig toehoorder een paraplu meegenomen had! Wij sluiten nu tot de vuige nde week. dames en heeren! tiet echtpaar de Waardt te ilhelm huidor-p vierde Mei - ij 11 gouden huwelijksfeest te midden van kinderen en kleinkinderen J te heer Ij. Mol werd geïnstalleerd nis ha rye meester van Drei schor. Een groepsfoto genomen van het toon eel- en- bewegingsspel Middelburg en Oranje" van Christ. J. Mazure, opgedragen aan den heer Commissaris der Koningin in Zeeland, en uitgevoerd door de Middelburgsche gy mnastiek- vereeniging Medioburgumter gelegenheid ran het kroon jaar van H.K .11. prinses Juliana. Ofschoon wegens de tijdsomstandig heden de verjaardag ran prinses Juliana weinig feestelijk is gevierd in onze. provincie, zoo heeft men toch in Bresk-ens een militair défilé georganiseerd, dat tevens een bewijs van erkentelijkheid inhield tegenover de burgers, die hier met de grens bezetting hartelijk hebben meegeleefd. De in Breskens ondergebrachte, sol- daten defileeren voor de militaire en- burgerlijke autoriteiten, die voor hei raadhuis stonden opgesteld. De school te Noordwelle, die -5 jaar geleden wegens bezuiniging gesloten werd, is deze week weder feestelijk heropend foto van B. en W., den in specteur, personeel, oud-hoofden enz. teerste G. Berghuys, commandant van >lt i.D.O.A. te Middelburg, werd bevorderd toi kolonel en benoemd toi Inspecteur van lie Militaire Administratie met. standplaats Den Haag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27