Martini Solvolith Een actief middel tegen tandsteen, de aartsvijand van het gebit 29 vriend en had hij al zijn vriendschap en bewondering nu overgedragen op datgene, wat hem van Andrew overge bleven was op deze wereld. Het was roerend en tevens heel verkeerd voor Andrea. Andrea had een hekel aan school ge kregen op den dag, dat ze voor haar klasgenootjes een krantenberichtje over haarzelf, en haar inillioenen had voor gelezen. Enkele van die klasgenootjes bezaten ook inillioenen, al waren het er niet zóóveel. Ze besloten (volkomen te recht naar de meening van haar moe der) dat prinsesje eens flink op haar plaats te zetten. Het had goed voor Andrea kunnen zijn. Maar ze wilde zich er niet in schikken. Ze wist Mark aan het verstand te brengen, dat het veel te akelig voor haar op school was met kinderen, die jaloersch op haar waren. Ze kon immers beter leeren, hoe ze een goede helpster in zaken voor hem kon worden (een onderwerp tusschen hen beiden, dat vaak besproken werd), als ze huisonderricht kreeg. En zoo ge schiedde natuurlijk. Ze leerde vlug en was echt begeerig naar kennis. En de leeraressen leerden ook iets, namelijk, dat ze de kleine prinses niet moesten dwarsboomen, als ze ten minste hun uitstekend betaalde baantje wenschten te behouden. Haar moeder vond dien bijnaam van de kleine prinses akelig en ook het stel bewakers, dat Andrea overal vergezelde, waarheen ze maar ging, vreeselijk vervelend. Zoo'n lijfwacht was misschien een noodzakelijke be veiliging voor een kind, dat zestig millioen dollar of een dergelijke onge- loofelijke som waard was maar haar moeder had er reeds lang mee opge houden. haar hoofd te vermoeien met de vraag, hoe rijk zij wel was. omdat ze 't in elk geval veel meer vond dan ze verlangde. Maar Andrea zelf ging groot op haar lijfwacht, op den auto met gepantserd glas waarin ze reden en die, volgens Isabel, den indruk maakte van een cireuskooi voor wilde dieren. Het ergste gebeurde op den voor avond van liet jaarlijksche vertrek naar Bar Harbor. Andrea ging met haar twee bewakers een wandelingetje in Central Park maken. Van 't feit, dat haar moeder uit winkelen was maakte zij gebruik om uit 't juweelenkistje de sieraden weg te halen, die ze graag aan had. Het was niet de eerste maal, dat iets dergelijks voorviel. Mark had het leuk gevonden, het kind te wijzen, hoe het letterslot van de wandkluis werkte. Ze nam nu de parels van haar moeder: twee saffieren en robijnen armbanden, een niet al te kostbare diamanten broche en een robijnen ring van onschatbare waarde. Zoo uitgedost liep ze tusschen de twee mannen in, trotscli als een kalkoen. Ze droeg overigens een heel gewoon wit linnen jurkje, door haar moeder, als passend voor haar-leeftijd, uitgezocht. Wat er toen gebeurde was niet heele- maal de schuld van de lijfwacht, omdat een van de twee bezig was voer te strooien voor de duiven en de andere pogingen deed, om met de allerduurste bonbons een eekhoorntje te lokken. Dit was zoo de gewone manier, waarop Andrea hen reeds bij vorige wandelingen had beziggehouden. Als gewoonlijk verzamelde zich een groepje menschen rondom Andrea en haar bewakers. Zooals maar al te vaak gebeurde, kwam een krantenfotograaf hij was juist klaar met zijn maandelijk- sche opnamen van nieuwe aanwinsten van den dierentuin een paar kiekjes maken van het kind met haar zware, glanzende haar, lijfwacht A die zaad strooide, lijfwacht B, die op de knieën lag met een doos van de duurste bon bons naast zich en die 'n heel klein eek hoorntje naar zich toe trachtte te lokken Hun beider revolverholsters kwamen op de foto bijzonder goed uit, evenals de groteske juweelendracht van het kleine kind. Wat nog nimmer gebeurd was, ge beurde toen. Een sjofele oude vrouw uit de menigte drong plotseling naar voren, greep Andrea beet, trok het parelsnoer van haar hals, zoodat de sluiting brak en trachtte haar de armbanden af te nemen. Ze mompelde iets, dat door de kranten uitentreuren zou herhaald worden nog lang nadien. „Een fortuin aan juweelen, door een kind gedragen, terwijl er honger heerscht 1" Andrea schreeuwde noch huilde. In de enkele oogenblikken, voordat haar lijfwacht haar te hulp kwam, zette ze haar tanden opeen en stribbelde tegen. Ze was een gespierd kind. Misschien dat woede haar nog meer kracht gaf. Het was ongetwijfeld waar, dat ze de oude vrouw sloeg, voordat de lijfwacht deze vastgreep en het was ook 'n feit, dat die mannen het oude mensch erg ruw behandelden. Maar ze waren erg ge schrokken en hun bezinning kwijt. Het was best mogelijk, dat een hunner gelijk had met te beweren: „Ik dacht, dat ze misschien een gevaarlijke krankzinnige was dat ze best een mes of een pistool bij zich kon hebben dat ze misschien lid was van een bende dieven en roovers. In de menigte, die zich om ons heen verdrong, bevonden zich verscheidene ongunstige typen." Mark Henderton was van meening, dat de bewakers hun plicht hadden gedaan en dat Andrea zich voor haar leeftijd heel moedig had gedragen. Maar toen he: verhaal zich van de nieuwskolom mei naar de hoofdartikelen verplaatste, wen hij ontstemd en bevreesd. Vooral toei het uitkwam, dat de oude vrouw eei volmaakt ongevaarlijk menschje was een bekende figuur in het park, waar z. vaak kwam met wat kruimeltjes voo: de vogels. Ze lag nu in het ziekenhui met een gebroken pols. Mark liet haai naar een afzonderlijke kamer ovei brengen; en gezien het feit, dat zijzei' het incident toch eigenlijk had uitgelokt waren zijn zaakwaarnemers buitenge woon edelmoedig voor haar. Het viel allemaal erg ongelukkig uit maar naar Mark's meening zou de bui wel overdrijven. Hij dacht er geei oogenblik aan, dat het verhaal en dt kiekjes in de krantenarchieven bewaar zouden blijven, om telkens dienst, te doen, als Andrea Durane in haar latere leven iets deed, dat vermelding waard was. Toen ze haar entrée in de wereld maakte, toen ze zich verloofde, toen ze op den dag van haar meerderjarigheid een deel van haar groote fortuin in handen kreeg, en zoo verder. Mark Henderton was een oude man met een idée-fixe: dat deze dochter van zijn handigen compagnon al diens schit terende eigenschappen van hem had overgeërfd en dat ze 't, merkwaardigste kind van heel Amerika was. Haar moeder was een schattig klein ding. maar slechts door haar huwelijk '11 Durane (en later een Henderton) geworden. Wordt vervolgd Smakelijk Opwekkend -e Tusschen de landen, op onbereikbare plaatsen en speciaal aan de achterzijde van de tanden zet zich het tandsteen af. Eerst is het een weefte substantie, die echter langzamerhand harder wordt en het tandvleesch tot ontstehing brengt. De gevreesde zakken' ont staan en het tandsteen gaat voort zich op den tandhals vast te zetten. De steeds verdergaande ontsteking van het tand vleesch leidt tot het gaan loszitten en ten slotte tot het uitvallen van de tanden, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaarlijken vijand 'an het gebit wordt gezorgd. Verzorg Uw tanden met Solvolith, de eenige tand pasta, die het natuurlijke Karlsbader bronzout bevat, het bekende afweermiddel tegen tandsteen. Solvolith, extra zacht en den ware weldaad voor gevoelig tandvleesch, is het ideale middel voor de dagelijksche mond verzorging en wordt door rookers gebruikt ter verwijdering én voorkoming van nicotine-aanslag. Dit nummer van Panorama" is uitgebreid met vier pagina's tot een totaal van vierenveertig, exclusiefDe Humorist'' en ,,Sjors'I N. V. SOLVÜLITH COMPANY AMSTERDAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29