ffitmttto* De „Prins Hendrik" van het onderwijsfonds voor de scheepvaart was met de Amsterdamsche deelnemers van het schipperskamp bij de opening aanwezig. maanden verrezen er werkkampen van allerlei aard in verschillende hoeken van Nederland. Van regeeringszijde stelt men zeer veel belang in deze bestrijding der jeugdwerkloosheid en particulier initiatief en het Rijk werken hierbij eendrach tig samen. Minister Romme opende nog slechts enkele dagen geleden op één dag twee nieuwe werkkampen, en wel het schipperskamp op IJsselstein nabij Zwolle, en het werkkamp „De Arend" te Nunspeet, terwijl het nog slechts twee maanden geleden was, dat 't eerste schipperskamp in Amsterdam werd in gebruik genomen. De mogelijkheden, welke de kampopleiding biedt, zijn zeer talrijk. Vooral van de samenleving en het voortdurende dagelijksche contact tusschen de leiders en de opgeleide jeugd vallen zeer goede resultaten te verwachten. Het verblijf in het werkkamp zal voor de jeugdige deelnemers dan ook van onschatbare beteekenis blijken. Op deze bladzijden vinden onze lezers een aantal opnamen van de plechtige opening van de terreinen van het werkkamp, waaruit overduidelijk blijkt in welk een gezonde en prettige omgeving kan worden gewerkt aan de opleiding van den jongen werkman. Langzaam wordt de Nederlandsche driekleur in top geheschen in het nieuwe sthipperskamp op IJsselstein. De in opleiding Minister Romme in gesprek met den voorzitter ran zijnde schippers- de vereeniging „Nederlands Volkskracht", den heer leerlingen krijgen J. G. G. Nieuwenhuisdaarachter de heer A. D. zelfs zangles. Zweers, directeur der binnenvaartsehool

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 31